UNIQA: Životní pojištění s rozumem

PR článek | rubrika: FINEXPO | 10. 10. 2016
Životní pojištění by mělo klienta především chránit a provázet ho celým životem. Avšak v uplynulé dekádě tomu tak vždy nebylo, životní pojištění zhusta fungovalo jako zdroj zajištění příjmů na stáří a suplovalo tak doposud chybějící důchodovou reformu.
UNIQA: Životní pojištění s rozumem

Komerční spolupráce

Návrat ke kořenům

Již v roce 2008 se UNIQA pojišťovna jako první rozhodla o návratu ke kořenům pojišťovnictví a uvedla na trh v té době zcela unikátní produkt, který se zaměřoval především na krytí rizik. Nejdříve to bylo „Rizikové životní pojištění s dividendou“, následovala jej exkluzivní varianta Logika pro společnost Partners. To, co v roce 2008 představovalo spíše výjimku, se postupně stalo normou. Dnes již většina pojišťoven nabízí produkty životního pojištění, které se zaměřují primárně na krytí rizik.

UNIQA pojišťovna

UNIQA pojišťovna vyvíjí své aktivity na českém pojistném trhu již třiadvacet let. Jako univerzální pojišťovna nabízí kompletní paletu pojistných produktů pro občany i korporátní klienty. Podle objemu pojistného figuruje stabilně v desítce nejsilnějších pojišťoven v ČR. Obsluhuje více než půl milionu zákazníků. Letos obdržela jako jediná pojišťovna na trhu ocenění Czech Business Superbrand.

UNIQA pojišťovna je součástí skupiny UNIQA Group, která je nyní aktivní na 19 evropských trzích a obsluhuje více než 10 milionu klientů.

Od produktu k řešení

Klienti i poradci mají dnes opravdu z čeho vybírat, na trhu se nabízí široká škála životních pojištění, z nichž každé má klientům co nabídnout. Ale jak se v nich má člověk vyznat?

Proto UNIQA zvolila inovativní schéma, které snadno napoví, která rizika jsou pro život klienta a jeho blízké důležitá a jimž by měla být věnována pozornost. Tento koncept uplatnila UNIQA na českém trhu jako první a znamená odklon od tradičního prodeje pojistných produktových balíčků ve prospěch posouzení individuálních potřeb každého zákazníka. Životní situace svých klientů řeší UNIQA ve třech úrovních:

  • Události s dlouhodobým až trvalým finančním dopadem
  • Události s dočasným vlivem
  • Nepříjemnosti a patálie s dočasným dopadem, na něž je možné se připravit díky nadstavbovým připojištěním, která představují pro klienta velmi zajímavý servis.

Život je změna

I životní pojištění od UNIQA prochází pravidelnými inovacemi a přináší rok co rok klientům novinky nejen v oblasti zkvalitnění a rozšíření krytí rizik s dlouhodobým dopadem – především pojištění pro případ úmrtí a pojištění invalidity, ale i další zajímavá, na českém trhu ojedinělá, připojištění.

Asi k nejznámějším z nich patří unikátní pojištění horních končetin, které bylo původně určeno zejména muzikantům, umělcům, lékařům, zkrátka lidem, pro něž jsou jejich ruce hlavním „výrobním nástrojem“. Časem si toto připojištění získalo velkou popularitu i mezi kadeřnicemi, kuchaři, truhláři a dalšími manuálně pracujícími profesemi.

Další velmi zajímavou, ale doposud málo známou novinkou je pojištění pro případ ztráty řidičského oprávnění ze zdravotních důvodů, které může díky výplatě měsíční renty až 6.000 korun měsíčně na deset let usnadnit řešení složité životní situace nejen profesionálním řidičům.

Vývoj jde dál, hodnoty zůstávají

Pojištění člověk uzavírá většinou „na celý život“, je tedy pro něho velmi důležité, aby bylo flexibilní, sledovalo vývojové trendy a umožnilo mu sjednat si v průběhu času k běžící smlouvě nová aktuálně potřebná připojištění, aniž by musel původní smlouvu změnit. A to svým klientům UNIQA pojišťovna garantuje.

Rovněž tak je však pro klienta důležité, aby rozhodující kritéria, jež ovlivňovala jeho volbu na počátku, zůstávala po celou dobu trvání smlouvy neměnná a klient se na ně mohl „po celý život“ spolehnout. Patří k nim tzv. oceňovací tabulky – UNIQA ve svých produktech garantuje, že je v průběhu trvání smlouvy nezmění v neprospěch klienta.

Co nepotřebuješ nyní, oceníš možná v budoucnu

K zajímavým instrumentům moderních produktů patří tzv. opce – UNIQA pojišťovna automaticky poskytuje svým klientům opci na navýšení pojistných částek pro případ úmrtí bez zkoumání aktuálního zdravotního stavu až o 25 % v předem definovaných důležitých životních situacích, jako jsou sňatek, narození potomka, adopce, dosažení určitého věku, apod.

Snadný přístup k informacím a správě smlouvy

Pokrok nezastavíš – je patrný nejen na produktech samotných, ale i na technologických nástrojích, jejichž pomocí může klient své produkty spravovat a komunikovat jejich prostřednictvím se svou pojišťovnou. UNIQA má pro své klienty speciální portál www.myuniqa.cz, kde lze nejen sledovat aktuální stav smlouvy, platby pojistného, u produktů s investiční složkou on-line sledovat vývoj investice. Rovněž je možné zde provádět některé změny na smlouvě nebo třeba hlásit pojistné události a po té on-line sledovat průběh jejich vyřízení. Pro klienty s chytrými telefony existuje aplikace UNIQA, která je zdarma ke stažení v Google Play i App Store.  

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

První pojišťovna umí sjednat životní pojištění zcela online

24. 8. 2022 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

První pojišťovna umí sjednat životní pojištění zcela online

Pojišťovna Simplea jako první na českém trhu vytvořila možnost vyřídit si životní pojištění zcela online – bez operátora call centra a dalších omezení. Nabízí všechny důležité druhy... celý článek

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

24. 5. 2022 | Jiří Hovorka, Petr Kučera | 3 komentáře

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

Někteří lidé, kteří si před lety sjednali investiční životní pojištění, mají šanci na vrácení víc peněz. Podle Ústavního soudu nemuseli hned od začátku vědět, že je smlouva neplatná.... celý článek

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

28. 3. 2022 | Jana Divinová | 11 komentářů

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

Komu patří pojišťovny v Česku? Projděte si přehled vlastníků a jejich stručnou historii.

Pojištění a válka. Kdo by platil? Porovnali jsme podmínky

1. 3. 2022 | Dušan Šídlo, Daniel Šafrán | 3 komentáře

Pojištění a válka. Kdo by platil? Porovnali jsme podmínky

Co si nikdo nepřál, se bohužel stalo skutečností. Kvůli válce jsou v ohrožení životy i majetek. Jak se na válku dívají pojistné podmínky různých pojišťoven v Česku?

Jak si snížit daně. Velký přehled slev a odpočtů

15. 2. 2022 | Petr Kučera | 8 komentářů

Jak si snížit daně. Velký přehled slev a odpočtů

Na daních můžete zaplatit mnohem méně než patnáct procent z příjmů. Při vyplňování přiznání za rok 2021 lze využít odečitatelné položky a daňové slevy. Tady je aktuální přehled.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.