Nevšední voda pro všední dny

PR článek | rubrika: FINEXPO | 14. 11. 2022
Možná jste na lístku oblíbené restaurace zaznamenali položku se vznešeným jménem Krondorf. Zaujala vás elegantní láhev s čistým designem? Řekneme vám, co stojí za výjimečností ručně stáčené minerálky z Doupovských hor.
Nevšední voda pro všední dny
Stáčírník prohlíží láhev originální minerální vody
Zdroj: Advivum

Komerční spolupráce

Dlouholetá tradice

Historie krondorfské kyselky sahá až do devatenáctého století. Jako dietetický prostředek byla doporučována pacientům s trávicími obtížemi, a to především kvůli vysokému obsahu křemíku a bohaté mineralitě. Předepisoval ji lékař dr. Stocklow v tehdejší obci Krondorf, která je dnes známá jako Korunní. Zdálo se, že během dvou světových válek pramen nadobro zanikl, než byl v roce 2010 při hydrogeologickém průzkumu objeven nový zdroj vody s téměř identickým složením, jako měla původní krondorfská kyselka. Slavnostní uvedení na český trh proběhlo 1. září 2016 v Míčovně Pražského hradu u příležitosti vyhlášení TOP 10 restaurací Maurerova výběru Grand Restaurant.

Mineralita

Unikátnost Krondorfu spočívá v jeho spojení původního oxidu uhličitého a vysokého množství křemíku. Žádnou takovou vodu jinde v Evropě nenajdete.

Snoubení s jídlem a vínem

Právě kombinace přirozeně se vyskytujícího oxidu uhličitého a křemíku dělá z Krondorfu ideální vodu k jídlu. Ještě lépe si rozumí s vínem. Jemné sycení a neobvyklá minerální chuť udělají z vaší vinné degustace ještě unikátnější zážitek.

Design

V neposlední řadě je nutné zmínit i elegantní vzhled láhve, která zaujme i přes zdánlivě nenápadný design. Láhev Krondorfu pozvedne vaše stolování o úroveň výš. Díky originálnímu keramickému uzávěru si lze kyselku vychutnat opakovaně, a přesto vždy v té nejlepší kondici.

Chcete i vy zakusit kouzlo krondorfské kyselky? Objednejte si láhev nebo klidně celý karton vody a přesvědčte se, že Krondorf není jenom módní trend. Na výběr máte ze dvou variant – vodu si můžete objednat buď ve vratných, nebo nevratných obalech. Skvěle doplní sváteční tabuli či nedělní oběd. Při servírování je nutno dbát na správnou teplotu podávání, ideální je 15 stupňů Celsia, kdy nejlépe vynikne unikátní chuť vody.

Stále nejste přesvědčeni, že něco tak obyčejného, jako je voda, může být zároveň vznešené a elegantní? Zastavte se při příští procházce Prahou ve winebaru Advivum v zahradě Slovanského domu na adrese Na Příkopě 22 a dopřejte si unikátní vodu Krondorf třeba ke skleničce znamenitého burgundského vína.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Proč Degiro stoplo prodej některých ETF. A přidají se další?

20. 3. 2023 | Gabriel Pleska | 4 komentáře

Proč Degiro stoplo prodej některých ETF. A přidají se další?

Platforma Degiro, přes kterou investuje i řada českých drobných investorů, nečekaně pozastavila nákupy některých ETF (burzovně obchodovaných fondů). Klientům to napsala ve středu večer,... celý článek

Řekněte si o příspěvek na dojíždění. Novou práci může podpořit stát

20. 3. 2023 | Gabriel Pleska

Řekněte si o příspěvek na dojíždění. Novou práci může podpořit stát

Jste delší dobu na pracovním úřadě, nikde v okolí pro vás práce není, ale za humny by byla? Pak je právě pro vás určený příspěvek na podporu regionální mobility, zvaný také příspěvek... celý článek

Kdy jsou Velikonoce v roce 2023 a jak budou otevřené obchody

18. 3. 2023 | Kateřina Jungvirtová

Kdy jsou Velikonoce v roce 2023 a jak budou otevřené obchody

Na jaké dny připadají Velikonoce v roce 2023, jak zjistit datum pohyblivých svátků a jak jsou o Velikonocích otevřené obchody? Tady je přehled.

Peníze nevracíme, zboží zpátky nebereme. Když e-shop tvrdí, že není e-shop

17. 3. 2023 | Gabriel Pleska

Peníze nevracíme, zboží zpátky nebereme. Když e-shop tvrdí, že není e-shop

Kromě e-shopů existují ještě všelijaké nákupní galerie a online tržiště. Rozdíl nemusí být k rozpoznání na první pohled, prý je ale důležitý: galerie a tržiště nemají žádnou odpovědnost,... celý článek

Služební Porsche si kupují i firmy ve ztrátě, ukázala analýza

14. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Služební Porsche si kupují i firmy ve ztrátě, ukázala analýza

Kolik automobilů značek obecně uznávaných za luxusní, je v Česku registrováno na firmy? Ve vozovém parku českých firem nejsou takové službáky nijak výjimečné. Zjistila to ve své analýze... celý článek

Partners Financial Services