Peníze nerostou na stromech. Ministerstvo otevře dveře

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 26. 9. 2021 18:00 | 2 komentáře
Peníze nerostou na stromech. Ministerstvo otevře dveře

Zdroj: Ministerstvo financí

Ministerstvo financí i na letošní státní svátek v úterý 28. září připravilo tradiční Den otevřených dveří. „Zájemci si mohou prohlédnout malostranské sídlo úřadu zahrnující prostory bývalého kláštera řádu bosých karmelitánek, moderní prvorepublikový trakt i jedinečné výhledy do Vojanových sadů,“ říká mluvčí Michal Žurovec.

Součástí akce je expozice bankovek z doby první republiky, protektorátu i ČSSR, nově doplněná o možnost vlastnoručně si vytisknout pamětní list na historickém knihtisku zvaném Bostonka z poloviny 19. století.

Ve Vojanových sadech ukáže Celní správa práci služebních psů z výcvikového centra v Heřmanicích, výstavu zabavených padělků nebo pašovaného zboží. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových předvede kuriózní předměty propadlé do vlastnictví státu z trestné činnosti či odúmrtě, návštěvníci seznámí s možností účastnit se online aukcí také o nepotřebné nemovitosti či auta.

Dětem se bude věnovat plyšový maskot Finanční správy Finfo, čekají na ně soutěže i kvízy a interaktivní představení s názvem Peníze nerostou na stromech.

Vrcholem letošního programu je podle organizátorů diskuzní setkání exministra Václava Klause s ministryní financí Alenou Schillerovou nazvané Ministerstvo financí v proměnách času, které od 14 hodin „nabídne jedinečný pohled na proměny ministerské práce v průběhu 30 let od nejpovolanějších, tedy tehdejšího ministra a současné ministryně“.

Vstup na akci je zdarma, přístupná je od 9 do 17 hodin. Komentované prohlídky budou probíhat v intervalech 15 minut. Jsou volně přístupné bez předchozí registrace, nicméně na prohlídky startující v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00 se lze registrovat předem přes e-mail dod@mfcr.cz (uveďte své jméno, čas vybrané prohlídky a počet osob).

Leták ke dni otevřených dveří. Zdroj: ministerstvo financí.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Tečka se ruší. Respirátory jsou znovu povinné všude uvnitř

20. 10. 2021 | Petr Kučera | 5 komentářů

Tečka se ruší. Respirátory jsou znovu povinné všude uvnitř

Končící vláda Andreje Babiše reaguje na rostoucí počet pozitivních testů na covid-19. Chce předejít zahlcení nemocnic, které by mohlo znovu omezit dostupnost zdravotní péče nesouvisející... celý článek

Přezutí do pěti minut, nebo zdarma, chystá Direct auto

20. 10. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Přezutí do pěti minut, nebo zdarma, chystá Direct auto

Skupina Direct koupila další autocentrum – K.E.I. v brněnských Vinohradech. Zařadí ho do své nově vznikající sítě Direct auto, do které předtím koupila pražské firmy NH Car a Autotrio... celý článek

Notáři poradí zadarmo. Už ve čtvrtek

20. 10. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Notáři poradí zadarmo. Už ve čtvrtek

Notářská komora ČR pořádá ve čtvrtek 21. října pátý ročník Dne otevřených dveří. Stejně jako loni se kvůli koronavirovým omezením uskuteční jen po telefonu.

Mallpay dá k nákupu delší záruku a pojištění, ruší paušál

19. 10. 2021 | Petr Kučera

Mallpay dá k nákupu delší záruku a pojištění, ruší paušál

Tříletá záruka a pojištění proti krádeži nebo rozbití nákupu. Platební služba Mallpay přichází s dalším vylepšením své karty. A místo čtyř „tarifů“ nově nabízí jenom dva – oba zdarma. celý článek

Síť kaváren vzdoruje pandemii. Promění krizi v příležitost?

19. 10. 2021 | Jitka Šorfová

Síť kaváren vzdoruje pandemii. Promění krizi v příležitost?

Až do příchodu koronaviru vedli manželé Kolští prosperující síť kaváren. Ze dne na den museli najet na krizové řízení, aby minimalizovali ztráty v době lockdownů. Kam se teď posunout... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.