Peníze nerostou na stromech. Ministerstvo otevře dveře

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 26. 9. 2021 | 2 komentáře
Peníze nerostou na stromech. Ministerstvo otevře dveře

Zdroj: Ministerstvo financí

Ministerstvo financí i na letošní státní svátek v úterý 28. září připravilo tradiční Den otevřených dveří. „Zájemci si mohou prohlédnout malostranské sídlo úřadu zahrnující prostory bývalého kláštera řádu bosých karmelitánek, moderní prvorepublikový trakt i jedinečné výhledy do Vojanových sadů,“ říká mluvčí Michal Žurovec.

Součástí akce je expozice bankovek z doby první republiky, protektorátu i ČSSR, nově doplněná o možnost vlastnoručně si vytisknout pamětní list na historickém knihtisku zvaném Bostonka z poloviny 19. století.

Ve Vojanových sadech ukáže Celní správa práci služebních psů z výcvikového centra v Heřmanicích, výstavu zabavených padělků nebo pašovaného zboží. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových předvede kuriózní předměty propadlé do vlastnictví státu z trestné činnosti či odúmrtě, návštěvníci seznámí s možností účastnit se online aukcí také o nepotřebné nemovitosti či auta.

Dětem se bude věnovat plyšový maskot Finanční správy Finfo, čekají na ně soutěže i kvízy a interaktivní představení s názvem Peníze nerostou na stromech.

Vrcholem letošního programu je podle organizátorů diskuzní setkání exministra Václava Klause s ministryní financí Alenou Schillerovou nazvané Ministerstvo financí v proměnách času, které od 14 hodin „nabídne jedinečný pohled na proměny ministerské práce v průběhu 30 let od nejpovolanějších, tedy tehdejšího ministra a současné ministryně“.

Vstup na akci je zdarma, přístupná je od 9 do 17 hodin. Komentované prohlídky budou probíhat v intervalech 15 minut. Jsou volně přístupné bez předchozí registrace, nicméně na prohlídky startující v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00 se lze registrovat předem přes e-mail dod@mfcr.cz (uveďte své jméno, čas vybrané prohlídky a počet osob).

Leták ke dni otevřených dveří. Zdroj: ministerstvo financí.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

23. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

Státní zemědělské a potravinářská inspekce loni zkontrolovala dohromady 194 stravovacích provozoven. Zjistila, že nepravdivé a zavádějící informace poskytovala zákazníkům čtvrtina z... celý článek

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Největší obchodní centra v Česku a kdo je vlastní. Projděte si přehled

22. 2. 2024 | Pavla Adamcová

Největší obchodní centra v Česku a kdo je vlastní. Projděte si přehled

Která nákupní centra patří mezi deset největších v republice? Jaké mají majitele a kolik jich je z Česka? Tady je žebříček.

Zakladatelka Zásilkovny končí. Nahradí ji bývalý šéf Air Bank

21. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Zakladatelka Zásilkovny končí. Nahradí ji bývalý šéf Air Bank

Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny, odejde z vedení skupiny Packeta. Ve funkci CEO ji nahradí Erich Čomor, oznámila firma. Střídání přichází krátce po změně majitele této skupiny. celý článek

Dálniční známku už máte? Pozor na předražené e-shopy

19. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Dálniční známku už máte? Pozor na předražené e-shopy

Když si koupíte elektronickou dálniční známku mimo oficiální státní web eDalnice.cz, může se vám výrazně prodražit. Opakovaně na to upozorňuje na to ministerstvo dopravy spolu s Českou... celý článek

Partners Financial Services