Roušky se vrací. Zatím jen na hromadné akce uvnitř

| rubrika: Aktuality | 23. 7. 2020 19:17 aktualizováno 21:30 | 2 komentáře

Ilustrační obrázek: Shutterstock

Od soboty bude povinné nosit roušky na hromadných akcích ve vnitřních prostorách, kterých se účastní aspoň 100 lidí. Povinné budou také v nočních klubech. Oznámil to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Od pondělí se omezí maximální počet účastníků akcí pořádaných v uzavřených prostorech, a to na polovinu – ze současných 1000 lidí na 500 osob. 

„Opatření platí jak pro veřejné, tak soukromé vnitřní akce. Takže pro organizované hudební, společenské, kulturní, sportovní akce, i pro svatby a pohřby. Co se týče roušek, na individuální návštěvu restaurace či baru se tato povinnost nevztahuje,“ uvedl Vojtěch.

Na zmíněných akcích bude zároveň možné vytvořit až pět stavebně oddělených sektorů pro 500 návštěvníků s vlastními vchody. Návštěvníci z jednotlivých sektorů se nesmí míchat.

Počty nakažených koronavirem sice rostou, ale není zasažená riziková skupina starších 65 let a nepřibývá vážných případů, které vyžadují hospitalizaci, sdělil ministr.

Vojtěch slíbil, že vláda nebude znovu zavádět omezení ekonomiky nebo volného pohybu osob.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) požádal občany, aby roušky nosili i v hromadné dopravě nebo uvnitř budov. Jde podle něj o jednoduchou a osvědčenou prevenci. 

Koronavirus: aktuality, kalkulačky, informace

Chraňte nejen sebe, ale i svoji peněženku. Vybíráme nejdůležitější texty a nástroje, které vám pomohou překonat dopady pandemie viru COVID-19.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.