Spořitelna nabízí neslyšícím online tlumočení na všech pobočkách

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 9. 10. 2019

Česká spořitelna nově umožňuje ve všech svých pobočkách neslyšícím online tlumočení do znakového jazyka nebo online přepis mluvené řeči.

„Stáváme se tak nejdostupnější bankou pro lidi s různým druhem handicapu,“ říká Ilona Uhlářová, která má v České spořitelně na starost projekt Banka bez bariér.

Díky aplikaci DEAFCOM, kterou mají bankéři k dispozici přímo v tabletech na pobočkách, mohou neslyšící nebo nedoslýchaví klienti pohodlně komunikovat s bankéři či po telefonu se zákaznickou linkou. Aplikace nahrazuje fyzicky přítomného tlumočníka či přepisovatele. Lidé si ji také můžou stáhnout do svých mobilních zařízení.

Uhlářová přidává další aktuální čísla: Z celkového počtu 475 poboček jsou tři čtvrtiny bezbariérových. Šedesát čtyři poboček ve velkých městech je vybaveno orientačním hlasovým majáčkem, který usnadňuje přístup do pobočky a k bankomatům nevidomým klientům. Téměř tři čtvrtiny z 1784 bankomatů mají připojení pro sluchátka a hlasové ozvučení pro nevidomé. Bezbariérových je 159 bankomatů.

Zdokonalení služeb pro handicapované v tomto týdnu oznámila také ČSOB. Od října spouští provoz bankomatů, které jsou přizpůsobené nevidomým. Téměř na tisíci bankomatech ČSOB se můžou bezpečně obsloužit i bez asistence, uvedla banka. Hlasová navigace se nově spustí ihned po zasunutí sluchátek bez potřeby zadání dalšího příkazu. Zároveň se automaticky zhasne displej, což znemožní sledování probíhajících příkazů neoprávněnými osobami.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění, telekomunikací a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Česká spořitelna, ČSOB

A tohle už jste četli?

Partners Banka má už 50 tisíc klientů. Přidává SEPA platby

13. 6. 2024 | Petr Kučera

Partners Banka má už 50 tisíc klientů. Přidává SEPA platby

Nová Partners Banka, která zahájila ostrý provoz 6. března, překročila za čtvrt roku hranici 50 tisíc klientů. Uloženo mají téměř 19 miliard korun, informovala mluvčí Tereza Píchalová. celý článek

Další fastfoody v Česku. Obři posilují, přibude jim konkurence

13. 6. 2024 | Pavla Adamcová

Další fastfoody v Česku. Obři posilují, přibude jim konkurence

Projděte si přehled největších fastfoodových řetězců v Česku, jejich další plány a také nováčky, kteří se k nám chystají.

První fotky, jak nový Máj vypadá uvnitř. Otevře se za týden

11. 6. 2024 | Pavla Adamcová

První fotky, jak nový Máj vypadá uvnitř. Otevře se za týden

Vizualizace interiéru nově zrekonstruovaného obchodního domu Máj Národní ukázala společnost Prochazka & Partners. Její architekti a projektanti na projektu pracovali přes rok a půl.... celý článek

Právo na opravu přichází. Jak vám pomůže a co znamená pro výrobce

11. 6. 2024 | Pavla Adamcová | 3 komentáře

Právo na opravu přichází. Jak vám pomůže a co znamená pro výrobce

Opravy porouchaných výrobků mají být snadnější a výhodnější než výměna za nové. Europoslanci schválili takzvané právo spotřebitele na opravu. To určuje povinnosti výrobců v případě,... celý článek

VZP varuje před novým podvodem, využívá WhatsApp

10. 6. 2024 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

VZP varuje před novým podvodem, využívá WhatsApp

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) varuje před novým trikem online podvodníků. Tentokrát jde o zprávy, které rozesílají na aplikaci WhatsApp spolu s odkazem na fiktivní web, kde se... celý článek

Partners Financial Services