Ministerstvo financí otevře. Uvidíte ministryni i vzácné bankovky

jih | rubrika: Aktuality | 12. 9. 2019 | 1 komentář

Ministerstvo financí se v sobotu 28. září mezi devátou hodinou ranní a čtvrtou hodinou odpolední otevře pro veřejnost. Historicky se tak stane teprve potřetí, v obou dosud konaných dnech otevřených dveří byl zájem veřejnosti výrazně vyšší než kapacita prohlídek.

I z tohoto důvodu budou mít letos návštěvníci možnost sjednat si rezervaci na komentovanou prohlídku předem. Prvních šest prohlídek startujících v časech 9:00, 9:10, 9:20, 9:30, 9:40 a 9:50 je tak pouze pro návštěvníky s potvrzenou rezervací.

„Na tyto prohlídky se závazně rezervujte na emailu dod@mfcr.cz, rezervace bude potvrzena prvním 180 návštěvníkům. Na ostatní prohlídky je vstup bez rezervace, avšak pouze do naplnění příslušných kapacit komentovaných prohlídek,“ říká Michal Žurovec, mluvčí ministerstva financí.

Řežeme náklady!

Účty za telefon, elektřina, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

Návštěvníci uvidí historické prostory bývalého kláštera bosých karmelitánek z roku 1655 i moderní trakt z roku 1928 podle architektů Františka Roitha a Karla Pecánka. Zpřístupněna bude pracovna ministryně i hlavní zasedací místnost pro tiskové konference, kašna se stěnou z krápníkových zkamenělin či bývalá pracovna abatyše s unikátním malovaným kazetovým stropem.

Řádové sestry otevřou i přilehlý kostel Sv. Josefa. Ten je společně s bývalým klášterem bosých karmelitánek stavebně úzce propojen s prvorepublikovou budovou úřadu, čímž vytváří svérázný labyrint chodeb, tolik typický právě pro malostranskou budovu ministerstva.

V rámci doprovodného programu budou mít návštěvníci možnost setkat se s ministryní financí Alenou Schillerovou, odbornými náměstky a řediteli organizací podřízených ministerstvu. V přilehlých Vojanových sadech se veřejnost seznámí se cvičenými psy Celní správy z výcvikového centra v Heřmanicích, zabavenými padělky a pašovaným zbožím nebo instruktory sebeobrany.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových předvede kuriózní předměty propadlé do vlastnictví státu z trestné činnosti či odúmrtě a seznámí návštěvníky s možností účastnit se on-line aukcí také o nepotřebné nemovitosti či auta.

Na komentované výstavě Státní tiskárny cenin uvidí návštěvníci vzácné bankovky, jakými se u nás platilo například za první republiky. Dětem se bude věnovat plyšový maskot Finanční správy Finfo v životní velikosti a pro odlehčení jsou součástí programu soutěže a kvízy.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Oblíbená témata

ministerstvo financí

A tohle už jste četli?

Víc hmyzu na talíři. EU schválila prodej dalších druhů

7. 2. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Víc hmyzu na talíři. EU schválila prodej dalších druhů

Napřed to byla sarančata stěhovavá a larvy potemníka domácího, pak cvrček domácí, teď se na talíř Evropanů dostanou i potemníci stájoví. Evropská komise rozšířila seznam hmyzu, který... celý článek

Nákupy v Polsku jsou ještě výhodnější. Zlotý oslabuje

7. 2. 2023 | Lukáš Kovanda | 1 komentář

Nákupy v Polsku jsou ještě výhodnější. Zlotý oslabuje

Česká koruna se dnes obchoduje na nejsilnější úrovni vůči polskému zlotému v novodobé historii – vůbec poprvé za méně než pět korun za zlotý. Vzájemný kurz obou měn spadl až na 4,9886,... celý článek

Fio banka už umí Apple Pay i pro karty Visa

7. 2. 2023 | Petr Kučera

Fio banka už umí Apple Pay i pro karty Visa

Klienti Fio banky si nově mohou přidat do Apple Pay také kartu Visa a použít ji pro placení mobilním telefonem, chytrými hodinkami i pro výběry z bankomatu.

Otravné telefonáty nekončí. Úřad dal jedinou pokutu

7. 2. 2023 | Jana Divinová

Otravné telefonáty nekončí. Úřad dal jedinou pokutu

Přísnější pravidla pro nevyžádaná marketingová volání platí od poloviny loňského roku. Telekomunikační úřad dostal tisíc stížností, pokuta zatím padla jediná. Takzvaní telešmejdi si... celý článek

Stovky s přítiskem se prodaly za tisíce. Co teď tisícovky?

7. 2. 2023 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Stovky s přítiskem se prodaly za tisíce. Co teď tisícovky?

Speciální stokoruny z roku 2019 přinesly některým majitelům deseti- a vícenásobné zhodnocení. U tisícovek, které ČNB vydává ve středu, s něčím takovým ale raději nepočítejte.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.