V Praze bude fronta na Gotta. Vyjde pamětní eurobankovka

| rubrika: Aktuality | 10. 7. 2019 10:14

V neděli bude mít Karel Gott 80. narozeniny. Při této příležitosti vyjde s portrétem zpěváka suvenýrová bankovka s nominální hodnotou nula euro v limitovaném a číslovaném množství 5000 kusů. Prodávat se bude za 50 korun ze dvou automatů v pražské prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí.

Prodej začne v devět hodin dopoledne a čeká se velký zájem a rychlé vyprodání. Na osobu je možné zakoupit nejvíce dva kusy bankovky. Bankovku nelze objednat, rezervovat ani posílat na dobírku.

„Vzhledem k nízkému celkovému nákladu a velkému zájmu veřejnosti očekávají organizátoři tvoření fronty zájemců od brzkých ranních hodin a rychlé vyprodání celé emise bankovek,“ říká Vladislav Klajban, výkonný ředitel společnosti Nunofia, jež pamětní eurobankovky vyrábí.

Předpokládá, že bankovku si přijedou do Prahy koupit lidé z různých koutů České republiky, ale i ze zahraničí. Zájem prý mají sběratelé především v Německu, v Rakousku a na Slovensku.„Její sběratelská cena dosahuje na aukčních portálech již před oficiálním zahájením prodeje několika tisíců korun,“ dodává Klajban.

Pamětní eurobankovka k 80. letům Karla Gotta.

Pamětní eurobankovka k 80. letům Karla Gotta.

„Výroba probíhá ve francouzské tiskárně cenin, která vyrábí i pravé eurobankovky. Ostatně i koncept nulaeurových suvenýrů pochází z Francie. Před čtyřmi lety jej vytvořil Richard Faille a jeho hlavní filozofií je podpora turismu a propagace jedinečných kulturních památek a významných osobností Evropy,“ vysvětluje Klajban.

Bankovky jsou ze stoprocentního bavlněného papíru, který se používá při výrobě skutečných eurobankovek. Obsahují rovněž některé ochranné prvky jako hologram či mikrotisk. Díky speciálnímu sériovému číslu je každý kus unikátem.

V rámci České republiky zatím bylo realizováno několik emisí suvenýrových eurobankovek, konkrétně s motivy Pražského hradu a ZOO Liberec. Bankovky se vždy vyprodaly v průběhu několika hodin.

Už jste je viděli? Známe nejlepší bankovky roku. Podívejte se, kdo uspěl ve světové soutěži

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Karel Gott, pamětní bankovky

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.