Vyšší rodičovská pro všechny? Rozhodne Ústavní soud

| rubrika: Aktuality | 29. 1. 2020 14:25 | 1 komentář

Pravidla navýšení rodičovského příspěvku prověří Ústavní soud. Ústavní stížnost, kterou zatím podepsalo 45 senátorů a senátorek z klubů KDU-ČSL, ODS, STAN, SEN21 a také dva nezařazení, mu dnes pošle iniciátor stížnosti Lumír Kantor (KDU-ČSL).

Podle podepsaných senátorů je navýšení rodičovského příspěvku nespravedlivé, protože vyčleňuje zhruba 70 tisíc rodičů, kteří sice mají potomky do čtyř let věku, ale příspěvek již před startem roku 2020 vyčerpali.

Podle lidovců a podepsaných senátorů jde o diskriminaci a navýšený příspěvek by měli dostat všichni rodiče, jejichž dětem bylo ke konci roku 2019 do čtyř let věku.

„Oslovili jsme každého senátora, nevynechali jsme nikoho,“ uvedl Kantor k ústavní stížnosti.

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka pak nabádá rodiče, kteří mají dítě do čtyř let věku a rodičovský příspěvek už před startem roku 2020 vyčerpali, aby požádali o navýšení příspěvku a nepřišli tak o nárok předčasně.


Čtěte podrobnosti:

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.