Co je Flexibilní půjčka?

PR článek | rubrika: BrandInsight | 16. 12. 2019
Když si potřebujete půjčit, je spousta typů úvěrů a půjček, po nichž můžete sáhnout. Svět je ale stále rychlejší, všichni řešíme spoustu věcí najednou a potřebujeme mít možnost pružně reagovat. Proto existuje Flexibilní půjčka od společnosti Home Credit, která splňuje požadavky na flexibilní splácení.
Co je Flexibilní půjčka?

Zdroj: Shutterstock

Půjčka s opakovaným čerpáním peněz

Když se řekne půjčka, představíte si nějaký obnos peněz, který si jednorázově půjčíte a postupně splácíte stejnou částku každý měsíc. A to mnohdy i dlouho poté, co zakoupená věc již dávno doslouží.

Flexibilní půjčka ale funguje trochu jinak. Díky tomu, že je postavená na bázi revolvingového úvěru, z ní můžete půjčené peníze opakovaně čerpat. Jak to funguje? Tím, že peníze pravidelně splácíte, vracíte tento finanční obnos na účet. Z účtu pak můžete finance opakovaně použít, a to na cokoliv, aniž byste museli znovu žádat o schválení.

Trvání Flexibilní půjčky tedy nekončí okamžikem splacení, ale ukončením smlouvy. Nemusíte se ale obávat. Když budete mít vše řádně splaceno a půjčku nebudete využívat, nebudete platit žádné poplatky.

Plaťte třeba kartou nebo mobilem

Peníze z půjčky můžete využít různě. S vydanou flexibilní kartou zaplatíte v obchodech a vyberete z bankomatu. Moderní doba a mobilní aplikace ale přináší i další možnosti.

Stále oblíbenější je třeba platba mobilem, proto si kartu můžete nahrát do Google Pay nebo Apple Pay a platit pomocí telefonu, který máte stále po ruce.

V mobilní aplikaci Home Creditu navíc můžete jednoduše převést peníze na bankovní účet, a to bez poplatku.

Splácejte flexibilně

Jak už název půjčky napovídá, velkou výhodou je její flexibilní splácení. Každý měsíc tedy můžete splácet jinou částku, aniž byste museli cokoliv oznamovat. Vždy to ale musí být alespoň minimální sjednaná splátka nebo jakákoliv vyšší částka, abyste zkrátili dobu splácení.

Pokud tedy máte volné peníze, můžete poslat více. V případě, že vás potkají nečekané výdaje, které rozhodí domácí rozpočet, stačí, když pošlete minimální splátku.

Na co si půjčit? Nová okna, TV i telefon

Podle České bankovní asociace si Češi nejčastěji půjčují jak na nákladnější položky, jako je například rekonstrukce domácnosti, tak na méně nákladné věci, jako je například spotřební elektronika.

Populární je investice do rekonstrukce koupelny, podlah, nových oken, televize, počítače a mobilního telefonu. Hned v závěsu následuje bílé elektro, tedy pračka nebo lednička, případně nový nábytek.

Obecně není dobré půjčovat si na něco, co má kratší životnost než dobu splácení. Není tedy divu, že například dovolená nebo vybavení na sport žebříček věcí, na které si nejčastěji půjčujeme, uzavírají.

Jak Flexibilní půjčku sjednat

Časy, kdy jste museli chodit pro peníze do banky nebo na pobočku nebankovního poskytovatele, jsou naštěstí dávno pryč. Dnes si Flexibilní půjčku sjednáte z pohodlí domova, a to kompletně na počítači nebo mobilu. Nemusíte nikam volat ani nic posílat poštou, i když tyto způsoby taky fungují.

Jednoduše otevřete internetové stránky Home Credit a zažádáte online. Pokud u sebe máte naskenované všechny potřebné dokumenty, nejčastěji občanský průkaz a řidičské oprávnění či pas, můžete mít za 15 až 20 minut hotovo. Schválení pak trvá několik minut nebo i vteřin.

Po vyřízení všech potřebných náležitostí budou peníze v případě online sjednání odeslány na váš účet ještě tentýž den. Pokud je potřeba poslat smlouvu poštou, nebo si půjčku sjednáváte například telefonicky, peníze budou převedeny na váš účet nejpozději následující den poté, co společnost obdrží všechny podklady.

Máte obavy? Sjednejte si pojištění schopnosti splácet

Pokud si nejste jistí, zda budete každý měsíc schopni poslat minimální výši splátky, sjednejte si pojištění schopnosti splácet. V případě, že onemocníte nebo přijdete o zaměstnání a nebudete mít dostatečný příjem, případně se stane jiná neočekávaná událost spojená s vaším zdravím, pojišťovna vám s pravidelnou splátkou pomůže.

U Home Creditu si navíc pojištění můžete sjednat i dodatečně k již existujícímu úvěru.

Peníze BrandInsight

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Startují výhodné úvěry k programu Oprav dům po babičce. Mají bezkonkurenční úrok

29. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Startují výhodné úvěry k programu Oprav dům po babičce. Mají bezkonkurenční úrok

Dotační program Oprav dům po babičce doplní nabídka výhodných úvěrů od stavebních spořitelen a bank. Úrok bude poloviční proti tomu, co běžně nabízí trh – maximální RPSN bude 3,5 procenta... celý článek

Hypotéky mají dva krále. Žebříček bank podle prodejů

12. 2. 2024 | Olga Skalková | 4 komentáře

Hypotéky mají dva krále. Žebříček bank podle prodejů

Loňský rok ovládla Hypoteční banka, když po čtyřech letech předběhla svého největšího konkurenta. Česká spořitelna zůstává jedničkou v celkovém objemu splácených hypoték.

Hypotéky výrazně zlevnily, ukazují nová čísla z bank

9. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Hypotéky výrazně zlevnily, ukazují nová čísla z bank

Průměrná úroková sazba nově nabízených hypotečních úvěrů v Česku klesla na nejnižší hodnotu od června 2022. Ukazuje to statistika Swiss Life Hypoindex.

Jak si snížit daně. Velký přehled odpočtů a slev

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Jak si snížit daně. Velký přehled odpočtů a slev

Také při vyplňování přiznání za rok 2023 můžete využít odečitatelné položky a daňové slevy. Na daních díky nim zaplatíte mnohem méně než patnáct procent z příjmů. Tady je aktuální přehled. celý článek

Evropská komise chce zkrátit splatnost faktur. Žije mimo realitu

9. 2. 2024 | Adam Šoukal | 1 komentář

Evropská komise chce zkrátit splatnost faktur. Žije mimo realitu

Opožděné platby představují vážné riziko pro hospodářskou stabilitu firem. Navrhovaná opatření Evropské komise na stanovení maximální lhůty splatnosti na 30 dnů ale narazila na odpor... celý článek

Partners Financial Services