Co je Flexibilní půjčka?

PR článek | rubrika: FINMARKET | 16. 12. 2020
Když si potřebujete půjčit, je spousta typů úvěrů a půjček, po nichž můžete sáhnout. Svět je ale stále rychlejší, všichni řešíme spoustu věcí najednou a potřebujeme mít možnost pružně reagovat. Proto existuje Flexibilní půjčka od společnosti Home Credit, která splňuje požadavky na flexibilní splácení.
Co je Flexibilní půjčka?

Zdroj: Shutterstock

Půjčka s opakovaným čerpáním peněz

Když se řekne půjčka, představíte si nějaký obnos peněz, který si jednorázově půjčíte a postupně splácíte stejnou částku každý měsíc. A to mnohdy i dlouho poté, co zakoupená věc již dávno doslouží.

Flexibilní půjčka ale funguje trochu jinak. Díky tomu, že je postavená na bázi revolvingového úvěru, z ní můžete půjčené peníze opakovaně čerpat. Jak to funguje? Tím, že peníze pravidelně splácíte, vracíte tento finanční obnos na účet. Z účtu pak můžete finance opakovaně použít, a to na cokoliv, aniž byste museli znovu žádat o schválení.

Trvání Flexibilní půjčky tedy nekončí okamžikem splacení, ale ukončením smlouvy. Nemusíte se ale obávat. Když budete mít vše řádně splaceno a půjčku nebudete využívat, nebudete platit žádné poplatky.

Plaťte třeba kartou nebo mobilem

Peníze z půjčky můžete využít různě. S vydanou flexibilní kartou zaplatíte v obchodech a vyberete z bankomatu. Moderní doba a mobilní aplikace ale přináší i další možnosti.

Stále oblíbenější je třeba platba mobilem, proto si kartu můžete nahrát do Google Pay nebo Apple Pay a platit pomocí telefonu, který máte stále po ruce.

V mobilní aplikaci Home Creditu navíc můžete jednoduše převést peníze na bankovní účet, a to bez poplatku.

Splácejte flexibilně

Jak už název půjčky napovídá, velkou výhodou je její flexibilní splácení. Každý měsíc tedy můžete splácet jinou částku, aniž byste museli cokoliv oznamovat. Vždy to ale musí být alespoň minimální sjednaná splátka nebo jakákoliv vyšší částka, abyste zkrátili dobu splácení.

Pokud tedy máte volné peníze, můžete poslat více. V případě, že vás potkají nečekané výdaje, které rozhodí domácí rozpočet, stačí, když pošlete minimální splátku.

Na co si půjčit? Nová okna, TV i telefon

Podle České bankovní asociace si Češi nejčastěji půjčují jak na nákladnější položky, jako je například rekonstrukce domácnosti, tak na méně nákladné věci, jako je například spotřební elektronika.

Populární je investice do rekonstrukce koupelny, podlah, nových oken, televize, počítače a mobilního telefonu. Hned v závěsu následuje bílé elektro, tedy pračka nebo lednička, případně nový nábytek.

Obecně není dobré půjčovat si na něco, co má kratší životnost než dobu splácení. Není tedy divu, že například dovolená nebo vybavení na sport žebříček věcí, na které si nejčastěji půjčujeme, uzavírají.

Jak Flexibilní půjčku sjednat

Časy, kdy jste museli chodit pro peníze do banky nebo na pobočku nebankovního poskytovatele, jsou naštěstí dávno pryč. Dnes si Flexibilní půjčku sjednáte z pohodlí domova, a to kompletně na počítači nebo mobilu. Nemusíte nikam volat ani nic posílat poštou, i když tyto způsoby taky fungují.

Jednoduše otevřete internetové stránky Home Credit a zažádáte online. Pokud u sebe máte naskenované všechny potřebné dokumenty, nejčastěji občanský průkaz a řidičské oprávnění či pas, můžete mít za 15 až 20 minut hotovo. Schválení pak trvá několik minut nebo i vteřin.

Po vyřízení všech potřebných náležitostí budou peníze v případě online sjednání odeslány na váš účet ještě tentýž den. Pokud je potřeba poslat smlouvu poštou, nebo si půjčku sjednáváte například telefonicky, peníze budou převedeny na váš účet nejpozději následující den poté, co společnost obdrží všechny podklady.

Máte obavy? Sjednejte si pojištění schopnosti splácet

Pokud si nejste jistí, zda budete každý měsíc schopni poslat minimální výši splátky, sjednejte si pojištění schopnosti splácet. V případě, že onemocníte nebo přijdete o zaměstnání a nebudete mít dostatečný příjem, případně se stane jiná neočekávaná událost spojená s vaším zdravím, pojišťovna vám s pravidelnou splátkou pomůže.

U Home Creditu si navíc pojištění můžete sjednat i dodatečně k již existujícímu úvěru.

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Prodáváte nemovitost?

Prodáváte nemovitost? Využijte profesionální služby realitních makléřů NEXT REALITY.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

A tohle už jste četli?

Air Bank prodlužuje kontokorent bez úroku

18. 1. 2021 | Petr Kučera

Air Bank prodlužuje kontokorent bez úroku

Air Bank prodlužuje možnost čerpání kontokorentu bez úroku. Nabídka se týká všech kontokorentů nově sjednaných do konce letošního února. Mohou ji využít jak zcela noví, tak dosavadní... celý článek

Zdražování bytů přibrzdí, čeká bankéř po rekordním roce

14. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 11 komentářů

Zdražování bytů přibrzdí, čeká bankéř po rekordním roce

Banky a stavební spořitelny loni půjčily na bydlení rekordních 315 miliard korun, z toho hypotéky dělaly 250 miliard. Odhaduje to skupina ČSOB, lídr na trhu financování bydlení, jejíž... celý článek

Spořitelna má půjčku na zkoušku. Do 30 dnů bez úroku

13. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Spořitelna má půjčku na zkoušku. Do 30 dnů bez úroku

Česká spořitelna do konce února nabízí spotřebitelské úvěry, které lze do 30 dnů od podpisu smlouvy vrátit bez úroků a poplatků. V krajním případě ji tak lze využít jako krátkou bezúročnou... celý článek

Sedm mýtů o P2P investování

30. 12. 2020 | Michäel März | 1 komentář

Sedm mýtů o P2P investování

Z takzvaných P2P investic se stává standardní nástroj, doplněk nebo alternativa investování do fondů, akcií nebo nemovitostí. Jednatel P2P platformy Bondster má za to, že o investicích... celý článek

Do banky, nebo jinam? Kam si jít půjčit, když musíte

27. 12. 2020 | Gabriel Pleska

Do banky, nebo jinam? Kam si jít půjčit, když musíte

Většina rozdílů mezi bankami a nebankovními poskytovateli úvěrů je pryč. Rozhodujte se podle ceny a srozumitelnosti podmínek. A nezapomeňte se podívat na sankce a pokuty, aby vás nesestřelila... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.