Porovnání půjček se vám bude hodit nejenom o svátcích

PR článek | rubrika: FINEXPO | 2. 12. 2019
Předvánoční shon je pro mnohé velký zdroj stresu, zvlášť když vytoužené dárky pro blízké přesahují peněžní hodnotou možnosti rodinného rozpočtu. Pak je třeba se rozhodnout, jestli víc záleží na radosti pod stromečkem, nebo vaší finanční stabilitě. Půjčka s dobrým úrokem a správně nastavenými podmínkami dokáže vše vyřešit snadno a bez přílišné zátěže. Jak ale z nepřeberného množství nabídek vybrat?
Porovnání půjček se vám bude hodit nejenom o svátcích

Komerční spolupráce

Kalkulačky a srovnávače

Díky internetu se nemusíte prohrabovat stovkami reklam a recenzí. Porovnat půjčky si můžete bleskovou rychlostí pomocí online srovnávačů a kalkulaček výhodných úvěrů. Stačí zadat parametry vaší požadované půjčky a pak procházet nejlepší zjištěné nabídky. Pročtěte si veškeré uvedené informace, neváhejte se dívat na hodnocení a zkušenosti ostatních, kteří byli ve stejné situaci jako vy.

Velké množství lidí věnuje pozornost zejména výši úroku a poskytovatelé to vědí, proto se nízké úroky velmi často objevují v reklamách. Mnohem důležitějším číslem pro srovnání je však RPSN neboli roční procentní sazba nákladů. Do RPSN jsou započítány veškeré poplatky související s administrativou okolo úvěru. Pokud se RPSN výrazně liší od úroku (obě čísla jsou uvedena jako procento z vypůjčené částky), znamená to, že zdánlivě výhodná půjčka vás oškube na různých manipulačních poplatcích. U krátkodobých a malých půjček může RPSN být velmi výrazné, někdy je to až třetina či půlka částky. Proto nikdy RPSN nepřehlížejte a nenechejte se opít vidinou minimálního úroku.

Skvělá půjčka od špatného poskytovatele nemá smysl

Solidárnost poskytovatele půjčky patří k hlavním aspektům, které by měly rozhodovat při zvažování úvěru. Když najdete nabídku, které vyhovuje vašim požadavkům, věnujte chvíli online průzkumu pověsti dané firmy, zejména pokud se jedná o nebankovní instituci. Nekalé praktiky už dnes nikdo snadno neschová. O přístupu firmy také napoví ochota poskytovat důležité informace. Společnost, která zahrabe RPSN hluboko uvnitř textu o podmínkách, se vás nejspíš snaží obalamutit a zatajit vám i další nepříjemné háčky. Dobře si pročtěte podmínky týkající se pozdního splacení. Nezřídka se dozvíte, že opožděním i o jeden den naroste dlužná částka o astronomické penále. Solidní firmy vám místo toho dopředu nabídnou například pojištění splácení úvěru.

Nikam nespěchejte

Jestliže se chystáte podepsat smlouvu o spotřebitelském úvěru, nenechte se zbytečně tlačit. Na tyto nebankovní půjčky se vztahuje zákon o spotřebitelském úvěru, který vám dává 14 dní na to se o půjčce rozmýšlet poté, co dostanete konkrétní nabídku. Poskytovatel v rámci této dvoutýdenní lhůty nemůže nabídku změnit. Vám se tedy otevírá možnost začít vyjednávat s několika poskytovateli najednou a opravdu se přesvědčit o tom, která z nabídek je nejvýhodnější.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Startují výhodné úvěry k programu Oprav dům po babičce. Mají bezkonkurenční úrok

29. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Startují výhodné úvěry k programu Oprav dům po babičce. Mají bezkonkurenční úrok

Dotační program Oprav dům po babičce doplní nabídka výhodných úvěrů od stavebních spořitelen a bank. Úrok bude poloviční proti tomu, co běžně nabízí trh – maximální RPSN bude 3,5 procenta... celý článek

Hypotéky mají dva krále. Žebříček bank podle prodejů

12. 2. 2024 | Olga Skalková | 4 komentáře

Hypotéky mají dva krále. Žebříček bank podle prodejů

Loňský rok ovládla Hypoteční banka, když po čtyřech letech předběhla svého největšího konkurenta. Česká spořitelna zůstává jedničkou v celkovém objemu splácených hypoték.

Hypotéky výrazně zlevnily, ukazují nová čísla z bank

9. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Hypotéky výrazně zlevnily, ukazují nová čísla z bank

Průměrná úroková sazba nově nabízených hypotečních úvěrů v Česku klesla na nejnižší hodnotu od června 2022. Ukazuje to statistika Swiss Life Hypoindex.

Jak si snížit daně. Velký přehled odpočtů a slev

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Jak si snížit daně. Velký přehled odpočtů a slev

Také při vyplňování přiznání za rok 2023 můžete využít odečitatelné položky a daňové slevy. Na daních díky nim zaplatíte mnohem méně než patnáct procent z příjmů. Tady je aktuální přehled. celý článek

Evropská komise chce zkrátit splatnost faktur. Žije mimo realitu

9. 2. 2024 | Adam Šoukal | 1 komentář

Evropská komise chce zkrátit splatnost faktur. Žije mimo realitu

Opožděné platby představují vážné riziko pro hospodářskou stabilitu firem. Navrhovaná opatření Evropské komise na stanovení maximální lhůty splatnosti na 30 dnů ale narazila na odpor... celý článek

Partners Financial Services