Porovnání půjček se vám bude hodit nejenom o svátcích

PR článek | rubrika: FINEXPO | 2. 12. 2019
Předvánoční shon je pro mnohé velký zdroj stresu, zvlášť když vytoužené dárky pro blízké přesahují peněžní hodnotou možnosti rodinného rozpočtu. Pak je třeba se rozhodnout, jestli víc záleží na radosti pod stromečkem, nebo vaší finanční stabilitě. Půjčka s dobrým úrokem a správně nastavenými podmínkami dokáže vše vyřešit snadno a bez přílišné zátěže. Jak ale z nepřeberného množství nabídek vybrat?
Porovnání půjček se vám bude hodit nejenom o svátcích

Komerční spolupráce

Kalkulačky a srovnávače

Díky internetu se nemusíte prohrabovat stovkami reklam a recenzí. Porovnat půjčky si můžete bleskovou rychlostí pomocí online srovnávačů a kalkulaček výhodných úvěrů. Stačí zadat parametry vaší požadované půjčky a pak procházet nejlepší zjištěné nabídky. Pročtěte si veškeré uvedené informace, neváhejte se dívat na hodnocení a zkušenosti ostatních, kteří byli ve stejné situaci jako vy.

Velké množství lidí věnuje pozornost zejména výši úroku a poskytovatelé to vědí, proto se nízké úroky velmi často objevují v reklamách. Mnohem důležitějším číslem pro srovnání je však RPSN neboli roční procentní sazba nákladů. Do RPSN jsou započítány veškeré poplatky související s administrativou okolo úvěru. Pokud se RPSN výrazně liší od úroku (obě čísla jsou uvedena jako procento z vypůjčené částky), znamená to, že zdánlivě výhodná půjčka vás oškube na různých manipulačních poplatcích. U krátkodobých a malých půjček může RPSN být velmi výrazné, někdy je to až třetina či půlka částky. Proto nikdy RPSN nepřehlížejte a nenechejte se opít vidinou minimálního úroku.

Skvělá půjčka od špatného poskytovatele nemá smysl

Solidárnost poskytovatele půjčky patří k hlavním aspektům, které by měly rozhodovat při zvažování úvěru. Když najdete nabídku, které vyhovuje vašim požadavkům, věnujte chvíli online průzkumu pověsti dané firmy, zejména pokud se jedná o nebankovní instituci. Nekalé praktiky už dnes nikdo snadno neschová. O přístupu firmy také napoví ochota poskytovat důležité informace. Společnost, která zahrabe RPSN hluboko uvnitř textu o podmínkách, se vás nejspíš snaží obalamutit a zatajit vám i další nepříjemné háčky. Dobře si pročtěte podmínky týkající se pozdního splacení. Nezřídka se dozvíte, že opožděním i o jeden den naroste dlužná částka o astronomické penále. Solidní firmy vám místo toho dopředu nabídnou například pojištění splácení úvěru.

Nikam nespěchejte

Jestliže se chystáte podepsat smlouvu o spotřebitelském úvěru, nenechte se zbytečně tlačit. Na tyto nebankovní půjčky se vztahuje zákon o spotřebitelském úvěru, který vám dává 14 dní na to se o půjčce rozmýšlet poté, co dostanete konkrétní nabídku. Poskytovatel v rámci této dvoutýdenní lhůty nemůže nabídku změnit. Vám se tedy otevírá možnost začít vyjednávat s několika poskytovateli najednou a opravdu se přesvědčit o tom, která z nabídek je nejvýhodnější.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Půjčí vám 50 tisíc, zpátky chtějí 150. Žebříček ukazuje, na koho si dát pozor

30. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Půjčí vám 50 tisíc, zpátky chtějí 150. Žebříček ukazuje, na koho si dát pozor

Analýza porovnává 37 poskytovatelů spotřebitelských úvěrů na trhu. Důležitá není jenom samotná úroková sazba, ve hře bylo celkem 14 parametrů.

První nákup do 1500 Kč zdarma, láká Skip Pay před Vánoci

24. 11. 2022 | Jiří Hovorka

První nákup do 1500 Kč zdarma, láká Skip Pay před Vánoci

Lidé, kteří si nově založí ověřený účet Plus u služby Skip Pay, dostanou v rámci marketingové akce až 1500 korun na první nákup. Nabídka nemá žádné další podmínky ani omezení (například... celý článek

PPF prodává Home Credit na Filipínách a v Indonésii

24. 11. 2022 | redakce Peníze.CZ

PPF prodává Home Credit na Filipínách a v Indonésii

Společnost Home Credit Group, divize skupiny PPF poskytující spotřebitelské financování, dnes podepsala dohodu o prodeji svých aktiv na Filipínách a v Indonésii. Celková hodnota transakce,... celý článek

První banky půjčí hotovost z bankomatu zdarma

23. 11. 2022 | Petr Kučera | 8 komentářů

První banky půjčí hotovost z bankomatu zdarma

Výběr kreditkou z bankomatu je za běžných podmínek nevýhodný. Banky si za něj účtují buď vyšší poplatek, nebo ho hned úročí, někdy i obojí současně. ČSOB teď u všech karet umožní půjčit... celý článek

Nemovitosti ještě zdražovaly, ale obrat už je tu. Nová čísla

16. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Nemovitosti ještě zdražovaly, ale obrat už je tu. Nová čísla

Prudký meziroční růst cen nemovitostí v Česku pokračoval i v letošním třetím čtvrtletí. Tempo zdražování ale kleslo. A u bytů a rodinných domů už je vidět cenová stagnace – důsledek... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.