Kontokorent, kreditní karta a spotřebitelský úvěr. Kdy sáhnout po té či oné půjčce?

PR článek | rubrika: FINEXPO | 30. 9. 2019
Potřebujete si půjčit? Tak si půjčte. Na finančním trhu je nespočet úvěrových produktů, které vám pomohou financovat téměř cokoliv. Je ale skutečně z čeho vybírat i tehdy, když potřebujete jen několik málo tisíc korun, a to ne od nebankovních společností?
Kontokorent, kreditní karta a spotřebitelský úvěr. Kdy sáhnout po té či oné půjčce?

Komerční spolupráce

Na drobné půjčky jsou nebankovní poskytovatelé machři, nabízí jich nespočet, avšak ani v bance se nemusíte zadlužit jen kvůli milionovému úvěru. Několikatisícovou půjčku můžete získat díky kontokorentu, kreditní kartě nebo spotřebitelskému úvěru.

S kontokorentem můžete jít na svém účtu do minusu

Kontokorent je úvěrovým produktem, který je sjednáván k běžnému účtu. Díky tomuto doplňku lze vybírat peníze z osobního konta i tehdy, když na něm chybí hotovost. Znamená to tedy, že banka klientovi umožní čerpat finanční prostředky do minusu.

Kontokorent je revolvingovým úvěrem, je tedy možné ho využít kdykoliv a opakovaně. S bankou je nutné si domluvit, o kolik lze překročit nulový zůstatek na účtu a za jak dlouho je zapotřebí peníze splatit, obvykle je nutné účet dorovnat do nuly alespoň jednou za půl roku, popřípadě za rok.

S kreditkou si půjčíte peníze zadarmo

S kreditní kartou můžete platit v obchodech, na internetu, a dokonce s ní můžete i vybírat hotovost z bankomatu. Podstatné je ale vědět, že peníze, které z kreditky čerpáte, jsou banky. Ta vám stejně jako u kontokorentu opět poskytne revolvingový úvěr.

U kreditní karty je ale nutné půjčené peníze vrátit v bezúročném období, kdy za ně nezaplatíte nic navíc, pokud tak neučiníte, začnou naskakovat velmi vysoké úroky. Využít kreditní kartu by proto měli pouze klienti pyšnící se skvělou platební morálkou.

Za nižší úrok u půjčky zaplatíte náročnější byrokracií

Na rozdíl od dvou předešlých produktů je spotřebitelská půjčka sjednávána pouze na jedno období, jakmile ji vyčerpáte, je nutné ji v předem smluvené době splatit, a poté už nelze znovu půjčku využívat, jedině o ni znovu zažádat.

Na rozdíl od úvěru z kreditní karty pro spotřebitelskou půjčku neplatí žádné bezúročné období, úrok za výpůjčku vás tak nemine. Na druhou stranu oproti kontokorentu je úrok u spotřebitelských půjček mnohem nižší, avšak daní za výhodnější podmínky je náročnější schvalovací proces.

Kdy sáhnout po kontokorentu, kreditce nebo půjčce?

V rámci všech zmíněných úvěrových produktů lze získat půjčku i v řádech desítek tisíc korun. O půjčené sumě ale vždy rozhodují příjmy žadatele.

Zatímco kontokorent může sloužit jako dobrá finanční rezerva pro nenadálé výdaje, kreditní kartu je lepší sjednávat pro její výhody a nevyužívat ji primárně v situacích, kdy vám dochází finanční prostředky. Spotřebitelská půjčka by zas měla sloužit k financování větších účelů typu oprava vozidla, koupě nového kotle nebo modernizace domácího vybavení.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Půjčí vám 50 tisíc, zpátky chtějí 150. Žebříček ukazuje, na koho si dát pozor

30. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Půjčí vám 50 tisíc, zpátky chtějí 150. Žebříček ukazuje, na koho si dát pozor

Analýza porovnává 37 poskytovatelů spotřebitelských úvěrů na trhu. Důležitá není jenom samotná úroková sazba, ve hře bylo celkem 14 parametrů.

První nákup do 1500 Kč zdarma, láká Skip Pay před Vánoci

24. 11. 2022 | Jiří Hovorka

První nákup do 1500 Kč zdarma, láká Skip Pay před Vánoci

Lidé, kteří si nově založí ověřený účet Plus u služby Skip Pay, dostanou v rámci marketingové akce až 1500 korun na první nákup. Nabídka nemá žádné další podmínky ani omezení (například... celý článek

PPF prodává Home Credit na Filipínách a v Indonésii

24. 11. 2022 | redakce Peníze.CZ

PPF prodává Home Credit na Filipínách a v Indonésii

Společnost Home Credit Group, divize skupiny PPF poskytující spotřebitelské financování, dnes podepsala dohodu o prodeji svých aktiv na Filipínách a v Indonésii. Celková hodnota transakce,... celý článek

První banky půjčí hotovost z bankomatu zdarma

23. 11. 2022 | Petr Kučera | 8 komentářů

První banky půjčí hotovost z bankomatu zdarma

Výběr kreditkou z bankomatu je za běžných podmínek nevýhodný. Banky si za něj účtují buď vyšší poplatek, nebo ho hned úročí, někdy i obojí současně. ČSOB teď u všech karet umožní půjčit... celý článek

Nemovitosti ještě zdražovaly, ale obrat už je tu. Nová čísla

16. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Nemovitosti ještě zdražovaly, ale obrat už je tu. Nová čísla

Prudký meziroční růst cen nemovitostí v Česku pokračoval i v letošním třetím čtvrtletí. Tempo zdražování ale kleslo. A u bytů a rodinných domů už je vidět cenová stagnace – důsledek... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.