ŠKODA – peníze i na boj s chrápáním

Eva Sovová | rubrika: Příloha | 20. 10. 2008 | 1 komentář

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda zahájila činnost v roce 1992 pod hlavičkou firmy ŠKODA AUTO. Původně pojišťovala zaměstnance firmy a jejich rodinné příslušníky. Postupně se vyvinula v regionální zdravotní pojišťovnu a jejím pojištěncem se může stát každý. Má pobočky v Mladé Boleslavi, Nymburce, Vrchlabí, Rychnově nad Kněžnou a v Kvasinách. Klade důraz na prevenci a zdravý životní styl.

Počet pojištěnců: 132 000

Až 700 korun ročně dává pojišťovna klientům bez rozdílu věku na preventivní očkování proti planým neštovicím, žloutence typu A, příušnicím, břišnímu tyfu či třeba žluté zimnici.

Dalších 400 korun mohou klienti získat na očkování proti chřipce a 200 korun proti klíšťové encefalitidě.

Dívkám ve věku 12 až 18 let přispívá pojišťovna částkou 2 500 korun na očkování proti rakovině děložního čípku. Dětem od 1 do 5 let dává pojišťovna 500 korun na očkování proti pneumokokovým infekcím a mladým lidem do 26 let na očkování proti žloutence částkou 1 000 korun. Chronicky nemocným dětem přispívá také na ozdravné pobyty částkou 1 500 korun a 1 000 korunami jednorázově na rovnátka.

Další programy má pojišťovna zacílené na muže a ženy. Onkologicky nemocným ženám při ztrátě vlasů po léčbě pojišťovna vyplácí 2 500 korun na paruku. Na vybrané moderní léčebné postupy, jako je odstranění chrápání nebo operace křečových žil, mohou lidé získat až 1 500 korun a na oční laserové zákroky 1 000 korun. Dárci kostní dřeně mohou letos získat zdarma ozdravný pobyt v hodnotě 10 tisíc korun. Bezplatné dárce krve pojišťovna motivuje finanční částkou až do výše 600 korun a také pojištěním léčebných výloh při zahraniční cestě. Na bezlepkovu dietu přispívá postiženým ročně 1 500 korun.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Nechceme vydělávat za každou cenu, říká manažerka pojišťovny

29. 3. 2023 | Jana Divinová

Nechceme vydělávat za každou cenu, říká manažerka pojišťovny

Její prací je vyhodnocovat rizika v oboru, který je na rizicích postaven. „Od začátku máme jasno. Výdělek na úkor klienta nepřichází v úvahu,“ říká Renáta Pelechová, risk manažerka... celý článek

Mladý, zdráv a sám. Přesto se vám vyplatí pojistka, tvrdí analytik

24. 3. 2023 | Pavel Krejčík

Mladý, zdráv a sám. Přesto se vám vyplatí pojistka, tvrdí analytik

Čím dřív, tím líp. Tak zní základní pravidlo pro sjednání životního pojištění. Mladí lidé o něm často vůbec neuvažují, minimálně dokud nemají žádné závazky. Sjednat si pojištění zamlada... celý článek

Pojišťovna vyhraje vždycky. Vyplatí se ale pojištění lidem? Poradíme

23. 3. 2023 | Jan Müller | 4 komentáře

Pojišťovna vyhraje vždycky. Vyplatí se ale pojištění lidem? Poradíme

Má smysl se pojistit? Jak kdy. Musíme si položit otázku, jestli za to, co dostáváme, neplatíme zbytečně. Nebo zbytečně moc.

Vyhrajete spor s bankou, přesto přijdete o peníze. Teď klienti posílí

9. 3. 2023 | Petr Kučera

Vyhrajete spor s bankou, přesto přijdete o peníze. Teď klienti posílí

Snaha vyřešit spor s firmou levně a rychle u mimosoudní instituce může klienta paradoxně připravit o víc peněz i času, než čeká. Vylepšit to má novela, kterou schválili poslanci.

Ne peníze, ale péči ve stáří. Chystá se pojištění nového typu

9. 3. 2023 | Petra Nová

Ne peníze, ale péči ve stáří. Chystá se pojištění nového typu

Životní pojišťovna Simplea, která loni jako první nabídla kompletní sjednání životní pojistky přes internet, se inovací nebojí. Připravuje pojištění dlouhodobé péče, kde pojistným plněním... celý článek

Partners Financial Services