Direct pojišťovna má nového šéfa

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 3. 10. 2022
Direct pojišťovna má nového šéfa
Michal Řezníček
Zdroj: Direct pojišťovna

Direct pojišťovnu od začátku října nově vede Michal Řezníček. Dosavadnímu obchodnímu řediteli předal vedení pojišťovny Pavel Řehák, zakladatel skupiny Direct.

Řehák bude pojišťovně nadále pomáhat se strategickým rozvojem, Řezníček přebírá řízení na každodenní bázi. „Středobodem našeho světa je stále klient, kterému se snažíme pomáhat v různých situacích, aby nemusel na pojištění vůbec myslet. Klient a digitalizace jsou pro nás teď dvě klíčová témata pro další měsíce,“ říká Řezníček, který měl posledních osm let v Direct pojišťovně na starosti veškeré obchodní aktivity.

Řehák se chce více věnovat rozvoji celé skupiny Direct family, do které kromě pojišťovny patří i síť autoservisů a dealerství Direct auto, B2B byznys Fidoo a vývojová a datová platforma Direct technologies. Základy skupiny Direct položil Řehák v roce 2015 koupí Triglavu a vznikem Direct pojišťovny.

„Dneska pokrýváme více potřeb našich klientů na mnoha frontách. Tvoříme ucelený ekosystém, to vyžaduje více kapacity, pozornosti, energie a investic. A tuto pozornost dnes budu dávat celé Direct family,“ říká Řehák.

Řezníček stejně jako Řehák působil před Directem v České pojišťovně, kde se podílel na řízení a rozvoji obchodních týmů interní i externí distribuce, naposledy v roli vrchního ředitele externího obchodu. Řehák byl v letech 2010 až 2013 generálním ředitelem České pojišťovny.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Ušetřit na životním pojištění? Zaměřte se na nejzávažnější rizika

6. 12. 2022 | Radim Zelený

Ušetřit na životním pojištění? Zaměřte se na nejzávažnější rizika

Doba utahování opasků je tu. Lidi stále víc přemýšlejí, které výdaje jsou opravdu nezbytné a kde by se eventuálně dalo ušetřit. Dá se šetřit i na životním pojištění? A na čem se šetřit... celý článek

Než bys řekl grog. Kdo a jak vám pojistí lyže před restaurací proti krádeži

5. 12. 2022 | Jana Divinová

Než bys řekl grog. Kdo a jak vám pojistí lyže před restaurací proti krádeži

Heady, Atomiky, Rossignoly. Lyže a snowboardy stojí spoustu peněz. Jenže někdy je prostě musíte nechat o samotě, než se vyčuráte, ohřejete, najíte. Příležitost pro zloděje. Dá se proti... celý článek

Kdo se vyzná v pojištění, může vyhrát. Nebojte se a vyzkoušejte

30. 11. 2022 | redakce Peníze.CZ

Kdo se vyzná v pojištění, může vyhrát. Nebojte se a vyzkoušejte

Rozumíte pojištění? Tak schválně, otestujte se. Když se vám v našem kvízu bude dařit, můžete si i zasoutěžit o pěkné ceny.

Ergo pojišťovna se přejmenovala, zviditelní nového vlastníka

31. 10. 2022 | Petr Kučera

Ergo pojišťovna se přejmenovala, zviditelní nového vlastníka

Ergo pojišťovna se 28. října přejmenovala na SV pojišťovnu. S novým názvem chce veřejně zviditelnit změnu vlastníka, která byla dokončena před rokem.

Povinné ručení je levnější než před třemi lety

19. 10. 2022 | redakce Peníze.CZ

Povinné ručení je levnější než před třemi lety

Průměrná cena typického povinného ručení v Česku byla v září 6617 korun ročně, což je o přibližně o 1100 korun méně než před třemi lety. Ukazuje to index, který sestavuje společnost... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.