Direct pojišťovna má nového šéfa

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 3. 10. 2022
Direct pojišťovna má nového šéfa
Michal Řezníček
Zdroj: Direct pojišťovna

Direct pojišťovnu od začátku října nově vede Michal Řezníček. Dosavadnímu obchodnímu řediteli předal vedení pojišťovny Pavel Řehák, zakladatel skupiny Direct.

Řehák bude pojišťovně nadále pomáhat se strategickým rozvojem, Řezníček přebírá řízení na každodenní bázi. „Středobodem našeho světa je stále klient, kterému se snažíme pomáhat v různých situacích, aby nemusel na pojištění vůbec myslet. Klient a digitalizace jsou pro nás teď dvě klíčová témata pro další měsíce,“ říká Řezníček, který měl posledních osm let v Direct pojišťovně na starosti veškeré obchodní aktivity.

Řehák se chce více věnovat rozvoji celé skupiny Direct family, do které kromě pojišťovny patří i síť autoservisů a dealerství Direct auto, B2B byznys Fidoo a vývojová a datová platforma Direct technologies. Základy skupiny Direct položil Řehák v roce 2015 koupí Triglavu a vznikem Direct pojišťovny.

„Dneska pokrýváme více potřeb našich klientů na mnoha frontách. Tvoříme ucelený ekosystém, to vyžaduje více kapacity, pozornosti, energie a investic. A tuto pozornost dnes budu dávat celé Direct family,“ říká Řehák.

Řezníček stejně jako Řehák působil před Directem v České pojišťovně, kde se podílel na řízení a rozvoji obchodních týmů interní i externí distribuce, naposledy v roli vrchního ředitele externího obchodu. Řehák byl v letech 2010 až 2013 generálním ředitelem České pojišťovny.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

S věkem přichází kromě zkušeností i stáří. Češi se bojí ztráty soběstačnosti

26. 2. 2024 | Michal Korejs

S věkem přichází kromě zkušeností i stáří. Češi se bojí ztráty soběstačnosti

Život lidí v Česku se prodlužuje. V důchodu tak velmi pravděpodobně strávíme až o 10 let víc než naši prarodiče. Zní to jako pozitivní zpráva. Dlouhověkost ale s sebou přináší i obavy.... celý článek

Dálniční známku už máte? Pozor na předražené e-shopy

19. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Dálniční známku už máte? Pozor na předražené e-shopy

Když si koupíte elektronickou dálniční známku mimo oficiální státní web eDalnice.cz, může se vám výrazně prodražit. Opakovaně na to upozorňuje na to ministerstvo dopravy spolu s Českou... celý článek

Největší pojišťovny v Česku. Žebříčky za rok 2023

14. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Největší pojišťovny v Česku. Žebříčky za rok 2023

Trh pojištění v Česku loni stoupl meziročně o 7,1 %, celkový předpis smluvního pojistného dosáhl 168,49 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných údajů za rok 2023, které podle své metodiky... celý článek

Air Bank přidává pojištění karet a osobních věcí

9. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Air Bank přidává pojištění karet a osobních věcí

Air Bank začíná nabízet pojištění osobních věcí a platebních prostředků. Služba, na které spolupracuje s Maxima pojišťovnou, je dostupná v bankovní aplikaci My Air.

KB mění pojištění karet. Za vylepšení si klienti připlatí

1. 2. 2024 | Kateřina Hovorková

KB mění pojištění karet. Za vylepšení si klienti připlatí

Pojištění Merlin, které využívá zhruba třetina majitelů platebních karet od Komerční banky, postupně nahradí nová služba nazvaná Extra služba Bezpečí. Přinese vyšší krytí, ovšem bude... celý článek

Partners Financial Services