Nemovitostní fond ze skupiny Czech Fund koupil obchodní centrum

| rubrika: Aktuality | 27. 11. 2019 12:35

Nemovitostní fond Czech Real Estate Investment Fund ze skupiny Czech Fund koupil obchodní centrum Olomouc City. Prodávajícím byla společnost Mint Investments, cenu nechce ani jedna ze stran zveřejnit.

Jde o první převážně volnočasově zaměřenou nemovitost v portfoliu tohoto fondu. „Převážně zábavně zaměřené nákupní centrum považujeme za vhodné doplnění našeho portfolia skládajícího se především z komerčních nemovitostí maloobchodního typu. Jeho silnou stránkou jsou kvalitní nájemci a udržitelný nájem. Tento projekt má tedy výhodný poměr rizika a výnosu,“ říká Patrik Tuza, ředitel realitní divize investiční skupiny DRFG, pod níž Czech Fund patří.

Olomouc City má ročně navštíví zhruba tři miliony lidí a nabízí 20 tisíc metrů čtverečních maloobchodní plochy. V současné době je z 96 procent obsazeno. Průměrná délka nájemních smluv činí více než tři roky. Vedle obchodů a restaurací je tam například multikino CineStar či dětský koutek a herní zóna Amazonie. Centrum je také stavebně propojeno s hypermarketem Globus.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.