Peníze.CZ představily web nové generace

Peníze.CZ představily web nové generace
Praha, 14. září 2005 - Vedení finančního serveru Peníze.CZ dnes představilo veřejnosti nový elegantní design serveru s kompletně přebudovanou strukturou sekcí a optimalizovanou navigací. Zásadní změny doznal též systém on-line nákupu finančních produktů.

"K radikální změně nás vedla vize vytvořit finanční portál, který se stane osobním a rodinným přítelem. Přítelem, který bude šetřit čas svých uživatelů a bude jim moudře radit, aby se svými penězi nakládali co nejefektivněji," říká ředitel serveru Jan Komeda.
Peníze.CZ jsou nově optimalizovány tak, aby zájemce o řešení požadavku v oblasti osobních a podnikatelských peněz mohl během několika minut získat nezávislou radu, porovnat si všechny produkty na trhu, vybrat si ten nejvhodnější pro jeho životní situaci a rovnou si ho i on-line nakoupit.

Množství nových dat, nástrojů a sekcí pochopitelně neustále narůstá. Proto autoři 4. generace Peníze.CZ maximálně usnadnili navigaci a výrazně zvýšili intuitivnost vyhledávání informací. Obsah webu je nyní přehledně rozdělen nejen do klasických sekcí, ale nově také do uživatelsky příjemných oddílů Chci poradit, Chci informace nebo Chci on-line (porovnat, nakoupit, spočítat atp.).

V sekcích najdou návštěvníci webu veškeré informace o finančních produktech a institucích, které je nabízejí. Dále v tématických seriálech podrobně zpracovaná důležitá témata (daňové povinnosti, finanční zajištění dovolené atp.) a také mnoho redakčních článků o problematice (nejen) osobních financí. V rozšířené sekci Poradenství pak uživatel nalezne např. užitečné rady jak se zachovat v různých životních situacích, možnost jednoduše položit dotaz odborníkům atd.

Zástupci serveru Peníze.CZ na pracovní schůzce oznámili rovněž ambice stát se místem první volby při výběru finančního produktu. Hlavním cílem nákupu na internetu nejčastěji bývá úspora času a peněz. Čas chce server svým uživatelům ušetřit pomocí porovnávacího nástroje nové generace. Tento nástroj uživateli rychle a pohodlně umožní porovnat si informace o konkrétním produktu včetně ceny a provést konkrétní rozhodnutí bez běhání po jednotlivých institucích.

Podle ředitele Peníze.CZ je v České republice již velká skupina uživatelů internetu, kteří vítají možnost nakupovat on-line. Zatím chyběla profesionálně propracovaná nabídka, která by byla dostatečně jednoduchá, komplexní a atraktivní. S tou nyní přicházejí Peníze.CZ. "Spatřujeme ji v promyšleném propojení kvalitních a průběžně aktualizovaných informací o produktech a institucích, efektivních nástrojů na jejich porovnání, možností jednoduchého a rychlého nákupu v našem On-line Marketu a výrazného snížení ceny produktů prostřednictvím našeho bonusového systému. Kupující ušetří až tísíce korun na jednom produktu." vysvětluje Komeda.

Server Peníze.CZ byl poprvé spuštěn 4.9. 2000 v 7:03, slaví tedy 5. výročí svého úspěšného působení. Jeho zakladatelem byl Tomáš Prouza. Server poskytuje měsíčně více než 65 000 uživatelů komplexní informace z oblasti osobních a firemních financí. Výjimečný je svou srozumitelností nejširšímu okruhu uživatelů i pohledem na finance prostřednictvím konkrétních životních situací. Je držitelem několika odborných ocenění, například odborná porota veletrhu Prague Internet World jej ocenila titulem "Nejlepší web roku".

Bližší informace:

Jan Komeda
email: jan.komeda@penize.cz
telefon: +420 234 702 720

Jak se vám líbí nové Penize.CZ.

Líbil se vám článek?

-231
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 54 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 9. 2005 11:15, finbob1

Škoda, žeo toto je jediné místo, kde se k tomu dá vyjádřit. V "Napište nám" to hází chybu, nikomu nic nenapíši.
Další zajímavost: - Mapy trhů:
Otevírají se ve zvláštním okně bez možnosti rolování či možnosti změnit velikost okna. Pokud doublekliknu (nebo jdu přes pravé tlačítko) na některý fond (akcii atd) v barevném zobrazení trhu, pak se mi v okně správně zobrazí požadovaná informace - bohužel jen její nadpis. Obsah celého okna zujímají titulní reklamy. A protože nemohu rolovat ani změnit velikost okna - je to jen dobrý vtip.

Prosím, existuje nějaká adresa, kam lze posílat nalezené chyby - nebo jste chybami tak zahlceni, že momentálně nemáte o jejich hlášení zájem?

Dík za případnou odpověď, pokud tohle vůbec někdo čte.

+27
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

15. 9. 2005 15:10, Katerinka

Hm, dík za "radu".
Bohužel mi Firefox po odhlášení a novém přihlášení (třeba přechod z domova do práce) na NB vždy stránku načte v oranžovce. V každém případě nyní je problémek již vyřešen přes oblíbené :-). Pro příště, když někomu říkáte, že je hloupý, tak mu zároveň dejte radu jak svou hloupost napravit, pak mu můžete pomoci ;-).

Zobrazit celé vlákno

-10
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (54 komentářů) příspěvků.

Oblíbená témata

Internet

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Agrofert varuje před falešným webem s investicemi

26. 1. 2022 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Agrofert varuje před falešným webem s investicemi

Společnost Agrofert varuje před nabídkami investování „Just Invest“, které se pod jejím logem začaly šířit internetem a na sociálních sítích. Jde o podvod.

Spořitelna má nové virtuální karty. Po zaplacení skončí

25. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 7 komentářů

Spořitelna má nové virtuální karty. Po zaplacení skončí

Česká spořitelna má jako první banka v Česku jednorázovou virtuální kartu pro bezpečnější placení na internetu.

Řetězec Action otevírá další prodejny. Konkurenty jsou Pepco a Kik

20. 1. 2022 | Jana Divinová | 13 komentářů

Řetězec Action otevírá další prodejny. Konkurenty jsou Pepco a Kik

Nizozemský diskontní řetězec Action otevřel v pražských Kbelích svou celkově dvoutisící prodejnu, která je jeho 22. v Česku a třetí v hlavním městě.

Platby v e-shopech se zjednoduší. Vynecháte čísla z karty

20. 1. 2022 | Olga Skalková | 7 komentářů

Platby v e-shopech se zjednoduší. Vynecháte čísla z karty

Češi dostanou novou možnost, jak zaplatit na internetu. Díky službě Click to Pay odpadne opisování čísel z karty.

Slevy v dopravě klesnou, ale zůstanou vyšší než do roku 2018

19. 1. 2022 | Petr Kučera | 13 komentářů

Slevy v dopravě klesnou, ale zůstanou vyšší než do roku 2018

Státem poskytované slevy ve veřejné dopravě pro děti, studenty a seniory klesnou od dubna na 50 procent z dosavadních 75 procent. Rozhodla o tom vláda na návrh ministra dopravy Martina... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.