Tesco zvýší lidem na prodejnách mzdy o sedm procent

jih | rubrika: Aktuality | 29. 5. 2019 09:28
Tesco zvýší lidem na prodejnách mzdy o sedm procent

Obchodní řetězec Tesco zvýší od července o pět až sedm procent mzdy zaměstnancům na prodejnách. Pracovníci distribučního centra dostanou v průměru přidáno o 6,5 procenta. Firma se na tom dohodla s odbory.

Zaměstnancům na základních provozních pozicích, jako jsou pokladní, obsluha pekáren nebo pracovníci doplňující zboží, stoupne základní tarifní mzda od července o sedm procent. Ostatním provozním zaměstnancům, což jsou třeba manažeři prodejen, tarifní mzda stoupne v průměru o pět procent.

Výdělek vzroste téměř 9000 zaměstnancům ze zhruba 11 000, kteří ve firmě pracují, upřesnil pro agenturu ČTK mluvčí řetězce Václav Koukolíček.

„Nárůst mezd je odrazem ocenění náročné práce našich kolegů v obchodě a také vývoje na trhu práce v České republice. Naší prioritou nadále zůstává investovat do populace kolegů na základních provozních pozicích,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro Českou republiku.

„Jsem rád, že se nám s kolegy z vyjednávacího týmu podařilo se zaměstnavatelem dohodnout na reálném navýšení mezd a současně zachovat bez snížení či zrušení veškeré příplatky i benefity, které ke mzdě zaměstnanci dostávají,” dodává Milan Matušík, zástupce odborových organizací.

Tip: KFC spustí mobilní aplikaci, kiosky rozšíří do dalších měst

Podle portálu Platy.cz činí průměrný hrubý plat prodavače 22 230 korun a pokladního 21 393 korun. V prodejnách Tesco nyní podle informací ČTK nejnižší mzdy přesahují 20 000 korun. Průměrná hrubá měsíční mzda v Česku v loňském čtvrtém čtvrtletí podle Českého statistického úřadu meziročně vzrostla o 6,9 procenta na 33 840 korun.

Mzdy lidí na prodejnách v posledních dvou letech poměrně rychle rostou, pravidelně je zvyšují všechny řetězce. Jedním z hlavních důvodů je nedostatek pracovních sil. Česko má nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii a maloobchod patří k odvětvím, kde se zaměstnanců nejvíce nedostává.

Například zaměstnancům obchodů a logistických center Penny Market od března stouply mzdy v průměru o deset procent, základní mzda pokladní pracující na plný úvazek se tak dostala mezi 23 až 28 tisíc korun měsíčně. Lidl od března prodavačkám či pokladním, které ve společnosti pracují třetí rok, zvedl mzdu o téměř 1200 korun na 31 429 Kč. V Praze pak na 32 571 korun.

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

mzdy, prodejny, Tesco

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Mzdy rekordně stouply, hlásí statistici

3. 9. 2021 | Petr Kučera | 7 komentářů

Mzdy rekordně stouply, hlásí statistici

Průměrná hrubá mzda v Česku stoupla v letošním druhém čtvrtletí na 38 275 korun, což je o 3893 korun (11,3 %) víc než ve stejném období loňského roku. Spotřebitelské ceny (inflace)... celý článek

Dobré zprávy pro rodiny s dětmi. Dostanou víc peněz

28. 7. 2021 | Petr Kučera | 21 komentářů

Dobré zprávy pro rodiny s dětmi. Dostanou víc peněz

Ode dneška je účinná novela zákona o státní sociální podpoře. Původně se týkala hlavně přídavků na děti, nakonec přináší i několik dalších vylepšení. Tady je přehled změn.

Průměrná mzda roste nad inflaci. Lidem zůstalo ještě víc

4. 6. 2021 | Jiří Hovorka | 7 komentářů

Průměrná mzda roste nad inflaci. Lidem zůstalo ještě víc

Průměrná hrubá mzda v letošním prvním čtvrtletí stoupla na 35 285 korun, což je o 1089 korun (3,2 %) víc než ve stejném období loňského roku. Čerstvá čísla zveřejnil Český statistický... celý článek

Průměrná mzda výrazně stoupla. Covid drtí hlavně nízkopříjmové

8. 3. 2021 | Jiří Hovorka | 7 komentářů

Průměrná mzda výrazně stoupla. Covid drtí hlavně nízkopříjmové

Průměrná hrubá mzda stoupla v loňském čtvrtém čtvrtletí na 38 525 korun. Čerstvá čísla zveřejnil Český statistický úřad. V porovnání s posledním čtvrtletím roku 2019 vzrostla o 2363... celý článek

Česká minimální mzda patří k nejnižším v EU. Nové porovnání

6. 2. 2021 | Jana Králová | 31 komentářů

Česká minimální mzda patří k nejnižším v EU. Nové porovnání

Jednoznačně nejvyšší částku mají garantovanou nejhůř placení zaměstnanci v Lucembursku – 2202 eur za měsíc. To je 6,6krát víc než v nejslabším Bulharsku.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.