Tesco zvýší lidem na prodejnách mzdy o sedm procent

jih | rubrika: Aktuality | 29. 5. 2019
Tesco zvýší lidem na prodejnách mzdy o sedm procent

Obchodní řetězec Tesco zvýší od července o pět až sedm procent mzdy zaměstnancům na prodejnách. Pracovníci distribučního centra dostanou v průměru přidáno o 6,5 procenta. Firma se na tom dohodla s odbory.

Zaměstnancům na základních provozních pozicích, jako jsou pokladní, obsluha pekáren nebo pracovníci doplňující zboží, stoupne základní tarifní mzda od července o sedm procent. Ostatním provozním zaměstnancům, což jsou třeba manažeři prodejen, tarifní mzda stoupne v průměru o pět procent.

Výdělek vzroste téměř 9000 zaměstnancům ze zhruba 11 000, kteří ve firmě pracují, upřesnil pro agenturu ČTK mluvčí řetězce Václav Koukolíček.

„Nárůst mezd je odrazem ocenění náročné práce našich kolegů v obchodě a také vývoje na trhu práce v České republice. Naší prioritou nadále zůstává investovat do populace kolegů na základních provozních pozicích,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro Českou republiku.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

„Jsem rád, že se nám s kolegy z vyjednávacího týmu podařilo se zaměstnavatelem dohodnout na reálném navýšení mezd a současně zachovat bez snížení či zrušení veškeré příplatky i benefity, které ke mzdě zaměstnanci dostávají,” dodává Milan Matušík, zástupce odborových organizací.

Tip: KFC spustí mobilní aplikaci, kiosky rozšíří do dalších měst

Podle portálu Platy.cz činí průměrný hrubý plat prodavače 22 230 korun a pokladního 21 393 korun. V prodejnách Tesco nyní podle informací ČTK nejnižší mzdy přesahují 20 000 korun. Průměrná hrubá měsíční mzda v Česku v loňském čtvrtém čtvrtletí podle Českého statistického úřadu meziročně vzrostla o 6,9 procenta na 33 840 korun.

Mzdy lidí na prodejnách v posledních dvou letech poměrně rychle rostou, pravidelně je zvyšují všechny řetězce. Jedním z hlavních důvodů je nedostatek pracovních sil. Česko má nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii a maloobchod patří k odvětvím, kde se zaměstnanců nejvíce nedostává.

Například zaměstnancům obchodů a logistických center Penny Market od března stouply mzdy v průměru o deset procent, základní mzda pokladní pracující na plný úvazek se tak dostala mezi 23 až 28 tisíc korun měsíčně. Lidl od března prodavačkám či pokladním, které ve společnosti pracují třetí rok, zvedl mzdu o téměř 1200 korun na 31 429 Kč. V Praze pak na 32 571 korun.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

mzdy, prodejny, Tesco

A tohle už jste četli?

Kdo si nejvíc polepšil? Nový žebříček nejlépe a nejhůře placených prací

2. 10. 2023 | Kateřina Hovorková | 1 komentář

Kdo si nejvíc polepšil? Nový žebříček nejlépe a nejhůře placených prací

Mzdy v soukromé sféře stouply za první pololetí v průměru o sedm procent, platy ve veřejné sféře o pět procent. Přesto mají „státní zaměstnanci“ vyšší příjmy než lidé v soukromém sektoru.... celý článek

Nízká nezaměstnanost, ale i produktivita. Český trh práce v číslech

13. 9. 2023 | Kateřina Hovorková | 1 komentář

Nízká nezaměstnanost, ale i produktivita. Český trh práce v číslech

Máme jednu z nejnižších nezaměstnaností v Evropské unii a schopné lidi, kteří chtějí pracovat. Přesto český trh práce zaostává. Index prosperity a finančního zdraví zjišťoval proč.... celý článek

Kupní síla průměrné mzdy klesá nejdéle v historii Česka

4. 9. 2023 | Petr Kučera

Kupní síla průměrné mzdy klesá nejdéle v historii Česka

Průměrná hrubá mzda v letošním druhém čtvrtletí stoupla na 43 193 korun měsíčně a v porovnání se stejným obdobím loňského roku je vyšší o 7,7 % (3101 korun). Oznámil to Český statistický... celý článek

Každý čtvrtý Čech chce novou práci. S vyšší mzdou a pochvalami

5. 6. 2023 | Kateřina Hovorková

Každý čtvrtý Čech chce novou práci. S vyšší mzdou a pochvalami

Čtvrtina zaměstnanců aktivně hledá novou práci a další třetina je otevřená zajímavým nabídkám. Ukázal to internetový průzkum agentury Grafton Recruitment, kterého se zúčastnilo 1500... celý článek

Češi vydělávají víc, ale koupí si méně než před rokem

6. 3. 2023 | Petr Kučera

Češi vydělávají víc, ale koupí si méně než před rokem

Průměrná hrubá mzda za celý rok 2022 dosáhla 40 353 Kč měsíčně, oznámil Český statistický úřad. Meziročně tak stoupla o 2450 Kč (6,5 %).

Partners Financial Services