Víc než třetině Čechů klesly příjmy. Dvě pětiny nemají větší rezervu

| rubrika: Aktuality | 6. 5. 2020 13:00 | 5 komentářů

Zdroj: Shutterstock

Dopad pandemie nového koronaviru na své příjmy pocítilo skoro 40 procent Čechů. Příjmy se snížily častěji těm, kteří mají děti ještě na základní škole (50 procent). Vyplývá to z průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisenbank.

Víc než dvě pětiny lidí (42 %) nemají finanční rezervu déle než na jeden měsíc. Čtvrtina lidí (24 %) má rezervu na dva až tři měsíce, třetina pak na aspoň čtyři měsíce.

“Lépe zabezpečení jsou ti s vysokoškolským vzděláním s příjmem domácnosti přes 40 000 korun měsíčně. Naopak v domácnostech s příjmem do 20 000 korun je dokonce 60 procent těch, kteří mají rezervu na maximálně jeden měsíc,“ říká mluvčí Raiffeisenbank Petra Kopecká.

O zaměstnání v době krize přišlo sedm procent dotazovaných, dalších 16 procent z toho má obavu. Většina lidí (78 %) se ale ztráty zaměstnání nebojí, ukázal dubnový průzkum na reprezentativním vzorku 1066 respondentů ve věku 18 až 65 let.

Klikněte pro zvětšení. Zdroj: NMS, Raiffeisenbank

Klikněte pro zvětšení. Zdroj: NMS, Raiffeisenbank

Koronavirus: aktuality, kalkulačky, informace

Chraňte nejen sebe, ale i svoji peněženku. Vybíráme nejdůležitější texty a nástroje, které vám pomohou překonat dopady pandemie viru COVID-19.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.