Estonská koruna, EEK

Zaniklá měna: poslední známý kurz 31. 12. 2010

ČNB
1,602 Kč/EEK

Neoficiální přepočet Eurozóny


1,507-0,36 %

Estonská koruna je zákonným platidlem pobaltského státu Estonsko. Základní tvar názvu měny je v estonštině kroon, s číslovkami kromě 1 se užívá tvaru krooni. Jedna setina koruny se nazývá sent (s číslovkami senti). ISO 4217 kód koruny je EEK. Mince estonské koruny mají hodnoty 5, 10, 20, 50 senti a 1 a 5 korun. Bankovky v oběhu mají hodnoty 1, 2, 5, 10, 25, 50, 100 a 500 korun.

Převodník měn – měnová kalkulačka

Graf kurzu estonská koruna, eek podle kurzovního lístku ČNB

Základní údaje

Název státuEstonsko
Název měnyEstonská koruna, EEK
Dělení měny100 senti
Množství ke Kč1

Estonská koruna - Diskuze

17. 10. 2016 17:20 | tp

poradi nekdo kde mohu smenit estonske koruny v malem mnozstvi? v praze
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazen 1 komentář

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Kurzy měn - Doplňky pro web

Umístěte si na vaše stránky aktuální kurzy až 35 světových měn . Můžete si zvolit, které měny se na vašich stránkách mají zobrazovat. Aktualizace kurzů probíhá každé odpoledne, jakmile Česká národní banka (ČNB) vydá nový kurzovní lístek platný pro příští den.
HTML kód ke stažení zde.

Interaktivní grafiky

Jak je chráněná nová pětisetkoruna

Jak je chráněná nová pětisetkoruna

Od 1. dubna 2009 je v oběhu lépe chráněná pětisetkoruna. Přibyly tři nové ochranné prvky. Podívejte se, jak poznat pravou bankovku od falešné.

Jak je chráněna nová tisícovka

Jak je chráněna nová tisícovka

Tisícikorunu s novými ochrannými prvky začala Česká národní banka vydávat 1. dubna 2008. Podívejte se, jak vypadá třeba pod UV lampou.

Partners Financial Services