Raiffeisen kupuje českou platební instituci Akcenta

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 15. 2. 2021 | 1 komentář
Raiffeisen kupuje českou platební instituci Akcenta

Zdroj: Akcenta CZ

Raiffeisen Bank International AG (RBI) kupuje českou platební instituci Akcenta CZ. Podle navrhované vlastnické struktury získá RBI 70 procent Akcenty a zbývajících 30 procent získá její česká dceřiná společnost Raiffeisenbank.

Transakce podléhá schválení regulatorními orgány. Očekává se, že bude uzavřena do konce května. Její cenu firmy nezveřejnily. Akcenta má úzce spolupracovat se stávající obchodní složkou devizových a platebních transakcí RBI, nebude však do Raiffeisen integrována, na trhu tedy zůstane pod značkou Akcenta.

„Akvizice zapadá do strategického cíle RBI stát se lídrem v oblasti obchodování s měnami ve střední a východní Evropě,“ říká Igor Vida, předseda představenstva a generální ředitel Raiffeisenbank. Zatímco přibližně 75 procent devizového trhu ve střední a východní Evropě ovládají banky, zbývajících 25 procent pokrývají nebankovní poskytovatelé (jako je Akcenta).

Srovnejte si to s námi

„Zákazníci společností Akcenta i Raiffeisenbank mohou očekávat další vylepšování služeb zaměřených na rozvoj technologií a přizpůsobení služeb jejich potřebám. Výhodou bude kombinace individuálního přístupu ze strany banky v kombinaci se snadnou obsluhou, na kterou jsou zvyklí u Akcenty,“ říká Vida.

Akcenta nabízí od roku 1997 služby zahraničního platebního styku a devizové operace, včetně těch zajišťovacích. Zaměřuje se především na malé a střední podniky v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Rumunsku a Německu, kde obsluhuje na 43 tisíc klientů, z toho více než 20 000 v České republice. Společnost měla na konci roku 2020 celková aktiva ve výši 93 milionů eur a během toho samého roku uskutečnila pro své klienty transakce v celkovém objemu téměř sedm miliard eur.

RBI také nedávno oznámila, že v Česku kupuje Equa bank.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+39
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Oblíbená témata

Akcenta CZ, banky, měny, Raiffeisenbank

Simplecoin

A tohle už jste četli?

Příjem v eurech už nemá zkomplikovat hypotéku v Česku

24. 5. 2022 | Olga Skalková | 1 komentář

Příjem v eurech už nemá zkomplikovat hypotéku v Česku

Banka Creditas, známá především díky lepším úrokům na spoření oproti většině konkurentů, hledá další možnosti, jak růst. Prostor mimo jiné vidí v produktech, které by mohli využít takzvaní... celý článek

Poslední dovolená s kunou. Takhle vypadají chorvatská eura

18. 5. 2022 | Jana Divinová | 9 komentářů

Poslední dovolená s kunou. Takhle vypadají chorvatská eura

Chorvatsko definitivně schválilo přijetí eura. Vyřešilo i komplikaci s podobou eurové mince.

ČNB zahájila intervence. Chrání korunu před dalším oslabením

12. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 10 komentářů

ČNB zahájila intervence. Chrání korunu před dalším oslabením

Česká národní banka začala na volném trhu chránit korunu před oslabováním.

Nejlepší bankovky roku. Podívejte se, kdo vyhrál světovou soutěž

27. 4. 2022 | Jana Divinová | 2 komentáře

Nejlepší bankovky roku. Podívejte se, kdo vyhrál světovou soutěž

Soutěž Banknote of the Year každoročně pořádá sdružení International Bank Note Society.

Ukrajinské hřivny přijímá první banka. Dá víc než směnárny

26. 4. 2022 | Jana Divinová

Ukrajinské hřivny přijímá první banka. Dá víc než směnárny

Ukrajinci, kteří před válkou uprchli do Česka, si od tohoto týdne mohou směnit peníze i v bance. Raiffeisenbank v pondělí oznámila, že na všech svých pobočkách s pokladnou přijímá ukrajinské... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.