Raiffeisen kupuje českou platební instituci Akcenta

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 15. 2. 2021 | 1 komentář
Raiffeisen kupuje českou platební instituci Akcenta

Zdroj: Akcenta CZ

Raiffeisen Bank International AG (RBI) kupuje českou platební instituci Akcenta CZ. Podle navrhované vlastnické struktury získá RBI 70 procent Akcenty a zbývajících 30 procent získá její česká dceřiná společnost Raiffeisenbank.

Transakce podléhá schválení regulatorními orgány. Očekává se, že bude uzavřena do konce května. Její cenu firmy nezveřejnily. Akcenta má úzce spolupracovat se stávající obchodní složkou devizových a platebních transakcí RBI, nebude však do Raiffeisen integrována, na trhu tedy zůstane pod značkou Akcenta.

„Akvizice zapadá do strategického cíle RBI stát se lídrem v oblasti obchodování s měnami ve střední a východní Evropě,“ říká Igor Vida, předseda představenstva a generální ředitel Raiffeisenbank. Zatímco přibližně 75 procent devizového trhu ve střední a východní Evropě ovládají banky, zbývajících 25 procent pokrývají nebankovní poskytovatelé (jako je Akcenta).

Srovnejte si to s námi

„Zákazníci společností Akcenta i Raiffeisenbank mohou očekávat další vylepšování služeb zaměřených na rozvoj technologií a přizpůsobení služeb jejich potřebám. Výhodou bude kombinace individuálního přístupu ze strany banky v kombinaci se snadnou obsluhou, na kterou jsou zvyklí u Akcenty,“ říká Vida.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Akcenta nabízí od roku 1997 služby zahraničního platebního styku a devizové operace, včetně těch zajišťovacích. Zaměřuje se především na malé a střední podniky v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Rumunsku a Německu, kde obsluhuje na 43 tisíc klientů, z toho více než 20 000 v České republice. Společnost měla na konci roku 2020 celková aktiva ve výši 93 milionů eur a během toho samého roku uskutečnila pro své klienty transakce v celkovém objemu téměř sedm miliard eur.

RBI také nedávno oznámila, že v Česku kupuje Equa bank.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+39
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Oblíbená témata

Akcenta CZ, banky, měny, Raiffeisenbank

A tohle už jste četli?

Poznáte, čí je to euro? Velký kvíz plný peněz

3. 9. 2023 | Gabriel Pleska

Poznáte, čí je to euro? Velký kvíz plný peněz

Každá země eurozóny si nechává razit svoji variantu mincí, některé mají í víc variant. Zkuste, kolik jich poznáte. Většinou to na nich bývá napsané – ale to by bylo příliš jednoduché,... celý článek

Kvíz plný peněz. Ukažte se, jak znáte světové měny

26. 7. 2023 | Gabriel Pleska | 2 komentáře

Kvíz plný peněz. Ukažte se, jak znáte světové měny

Máme pro vás peníze z celého světa. Koruny, libry, pesa, marky, rupie, dolary... Vynechali jsme snad jen jen. A na vás je, abyste ukázali, jak je znáte. Do toho.

Turecká lira slábne každý den. Jak to zlevní dovolenou?

17. 7. 2023 | Jana Divinová | 1 komentář

Turecká lira slábne každý den. Jak to zlevní dovolenou?

Kurz hraje českým návštěvníkům do karet. Turecká měna je nejslabší v historii, a naopak koruna jako by celou zimu chodila do fitka. Jak s tím ale správně naložit? Měnit peníze v Česku?... celý článek

Skandinávské koruny v bankách končí. Bez karty na sever nejezděte

4. 7. 2023 | Kateřina Hovorková

Skandinávské koruny v bankách končí. Bez karty na sever nejezděte

Banky ve Skandinávii přestávají od cizích bank vykupovat své domácí měny. V českých bankách už proto norské, švédské ani dánské koruny až na jedinou výjimku neseženete.

Která karta má nejlepší kurz eura? Porovnali jsme banky

3. 7. 2023 | Petr Kučera, Ivana Novotná | 5 komentářů

Která karta má nejlepší kurz eura? Porovnali jsme banky

Vyměnili byste si před dovolenou ve směnárně, která chce za jedno euro o dost víc než jiná? Nejspíš jenom v krajním případě. Jenže když platíte v cizině bezhotovostně, nevidíte kurz... celý článek

Partners Financial Services