Raiffeisen kupuje českou platební instituci Akcenta

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 15. 2. 2021 13:54 | 1 komentář
Raiffeisen kupuje českou platební instituci Akcenta

Zdroj: Akcenta CZ

Raiffeisen Bank International AG (RBI) kupuje českou platební instituci Akcenta CZ. Podle navrhované vlastnické struktury získá RBI 70 procent Akcenty a zbývajících 30 procent získá její česká dceřiná společnost Raiffeisenbank.

Transakce podléhá schválení regulatorními orgány. Očekává se, že bude uzavřena do konce května. Její cenu firmy nezveřejnily. Akcenta má úzce spolupracovat se stávající obchodní složkou devizových a platebních transakcí RBI, nebude však do Raiffeisen integrována, na trhu tedy zůstane pod značkou Akcenta.

„Akvizice zapadá do strategického cíle RBI stát se lídrem v oblasti obchodování s měnami ve střední a východní Evropě,“ říká Igor Vida, předseda představenstva a generální ředitel Raiffeisenbank. Zatímco přibližně 75 procent devizového trhu ve střední a východní Evropě ovládají banky, zbývajících 25 procent pokrývají nebankovní poskytovatelé (jako je Akcenta).

Srovnejte si to s námi

„Zákazníci společností Akcenta i Raiffeisenbank mohou očekávat další vylepšování služeb zaměřených na rozvoj technologií a přizpůsobení služeb jejich potřebám. Výhodou bude kombinace individuálního přístupu ze strany banky v kombinaci se snadnou obsluhou, na kterou jsou zvyklí u Akcenty,“ říká Vida.

Akcenta nabízí od roku 1997 služby zahraničního platebního styku a devizové operace, včetně těch zajišťovacích. Zaměřuje se především na malé a střední podniky v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Rumunsku a Německu, kde obsluhuje na 43 tisíc klientů, z toho více než 20 000 v České republice. Společnost měla na konci roku 2020 celková aktiva ve výši 93 milionů eur a během toho samého roku uskutečnila pro své klienty transakce v celkovém objemu téměř sedm miliard eur.

RBI také nedávno oznámila, že v Česku kupuje Equa bank.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+26
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Oblíbená témata

Akcenta CZ, banky, měny, Raiffeisenbank

A tohle už jste četli?

Revolut přidává omezení. Pozor u bankomatu, převodů i investic

19. 2. 2021 | Petr Kučera | 5 komentářů

Revolut přidává omezení. Pozor u bankomatu, převodů i investic

Fintechová firma Revolut oznámila další omezení svých služeb, respektive zvýšení poplatků. Týkají se hlavně výběrů nižších částek z bankomatu, převodů peněz mimo oblast SEPA a investic. celý článek

Koruna je k euru nejsilnější od loňského března

27. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 5 komentářů

Koruna je k euru nejsilnější od loňského března

Koruna dnes dopoledne na trzích posílila těsně pod hranici 26 korun za euro, kde se naposledy nacházela loni v březnu.

Kam s penězi? Zkuste vydělat na fakturách

5. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 7 komentářů

Kam s penězi? Zkuste vydělat na fakturách

Zájem o alternativní investice v době nízkých úroků roste. Vydělat teď můžete i na fakturách malých a středních firem. Akcenta, specialista na zahraniční platby, koupila na podzim tržiště... celý článek

Biden na trhu. Jak změna v Bílém domě ovlivní ekonomiku

16. 12. 2020 | Martin Mašát

Biden na trhu. Jak změna v Bílém domě ovlivní ekonomiku

Donald Trump prohrál všechny soudy, kterými chtěl zpochybnit volby. Volitelé v pondělí odevzdali svoje hlasy a o novém prezidentovi USA je snad definitivně rozhodnuto. Republikáni ale... celý článek

Koruna je k dolaru nejsilnější za více než dva roky

25. 11. 2020 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Koruna je k dolaru nejsilnější za více než dva roky

Česká koruna se po více než dvou letech dostala pod 22 korun za dolar. Naposledy byla takto silná koncem září roku 2018.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.