Komise pro hodnocení koncepcí penzijních systémů politických stran

Martin Zika | 22. 6. 2004

Ondřej Schneider

foto

Vystudoval ekonometrii na VŠE v Praze, ekonomii na Cambridge University a získal doktorát na CERGE v Praze. Od roku 1998 do roku 2002 pracoval ve společnosti Patria Finance, dva roky jako hlavní ekonom, dva roky jako výkonný ředitel pro strategii. Od roku 1996 přednáší na FSV UK veřejné finance a další kurzy, od roku 2002 je vedoucím katedry evropské ekonomické integrace a hospodářské politiky, od roku 2001 přednáší i na pražském campusu New York University. Pracoval jako konzultant pro Mezinárodní měnový fond, Světovou banku a OECD. Autor řady studií a článků v zahraničním i českém odborné tisku, editor časopisu Finance a úvěr. V roce 1998 byl členem představenstva společnosti ČEZ. Od roku 2002 je členem Institutu pro sociální a ekonomické analýzy (ISEA).


Pavel Kohout

fotoVystudoval informatiku a filosofii na VŠE. Pracuje jako ekonom české finanční skupiny PPF, zaměřuje se především na analýzu finančních trhů, včetně strategického rozložení aktiv, kvantitativních modelů výnosové křivky a strategií obchodního rozvoje v sektoru retailových financí.
Kromě dvou knih o problematice investování a portfolio managementu napsal mnoho článků pro české deníky či časopisy. V letech 2002-2003 působil v týmu poradců ministra financí. Je členem představenstva Transparency International ČR, zakládajícím členem Institutu pro politickou a ekonomickou kulturu a členem investičního výboru České pojišťovny a společnosti ČP-Invest. 


Kateřina Havlíčková 

fotoPovoláním projektová manažerka. Zakladatelka Osmiletého gymnázia Buďánka a Dětské Mensy. V letech 2001-2 byla vedoucí týmu pro důchodovou reformu Institutu pro sociální a ekonomické analýzy (ISEA).
V současné době působí v Institutu analytických studií, kde se zabývá problematikou veřejných financí.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-17
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

19. 5. 2022 | Jana Divinová

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

Česká gastronomická skupina chce díky novému kapitálu od investorů snížit zadlužení z dob koronaviru a financovat nové projekty, mimo jiné i vstup italské sítě Caffé Pascucci na tuzemský... celý článek

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

18. 5. 2022 | Petra Nová

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita má v plánu postavit největší fond soukromého kapitálu v Česku. Chce kupovat průmyslové podniky, a to nejen za peníze... celý článek

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

17. 5. 2022 | Petr Kučera

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

Na trh Start pražské burzy chce vstoupit společnost M&T 1997 (dosud Material & Technology), výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

Na rozbouřených trzích hledají investoři méně rizika. Kde ho najít?

17. 5. 2022 | Dominik Stroukal | 5 komentářů

Na rozbouřených trzích hledají investoři méně rizika. Kde ho najít?

Ani hotovost nemusí být špatná investice, přestože je inflace mezi 12 a 13 procenty. Zní to podivně, ale dává to smysl.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.