Komise pro hodnocení koncepcí penzijních systémů politických stran

Martin Zika | 22. 6. 2004

Ondřej Schneider

foto

Vystudoval ekonometrii na VŠE v Praze, ekonomii na Cambridge University a získal doktorát na CERGE v Praze. Od roku 1998 do roku 2002 pracoval ve společnosti Patria Finance, dva roky jako hlavní ekonom, dva roky jako výkonný ředitel pro strategii. Od roku 1996 přednáší na FSV UK veřejné finance a další kurzy, od roku 2002 je vedoucím katedry evropské ekonomické integrace a hospodářské politiky, od roku 2001 přednáší i na pražském campusu New York University. Pracoval jako konzultant pro Mezinárodní měnový fond, Světovou banku a OECD. Autor řady studií a článků v zahraničním i českém odborné tisku, editor časopisu Finance a úvěr. V roce 1998 byl členem představenstva společnosti ČEZ. Od roku 2002 je členem Institutu pro sociální a ekonomické analýzy (ISEA).


Pavel Kohout

fotoVystudoval informatiku a filosofii na VŠE. Pracuje jako ekonom české finanční skupiny PPF, zaměřuje se především na analýzu finančních trhů, včetně strategického rozložení aktiv, kvantitativních modelů výnosové křivky a strategií obchodního rozvoje v sektoru retailových financí.
Kromě dvou knih o problematice investování a portfolio managementu napsal mnoho článků pro české deníky či časopisy. V letech 2002-2003 působil v týmu poradců ministra financí. Je členem představenstva Transparency International ČR, zakládajícím členem Institutu pro politickou a ekonomickou kulturu a členem investičního výboru České pojišťovny a společnosti ČP-Invest. 


Kateřina Havlíčková 

fotoPovoláním projektová manažerka. Zakladatelka Osmiletého gymnázia Buďánka a Dětské Mensy. V letech 2001-2 byla vedoucí týmu pro důchodovou reformu Institutu pro sociální a ekonomické analýzy (ISEA).
V současné době působí v Institutu analytických studií, kde se zabývá problematikou veřejných financí.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-17
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Kvalitní umění nemusí stát miliony, říká galerista Kodl

13. 9. 2023 | Matyáš Kodl

Kvalitní umění nemusí stát miliony, říká galerista Kodl

Češi se stále víc zajímají o investice do umění. Přinášejí řadu výhod a jsou dlouhodobě stabilnější než akcie. Sběratelské trendy a investiční potenciál českého umění nastínil Matyáš... celý článek

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

7. 9. 2023 | Martin Mašát

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

Léto bylo ospalé. Akcie v průměru trochu oslabovaly, zato dluhopisy si užívají výnosů, jaké v tomto tisíciletí skoro ještě nezažily. Napjatě se čeká, co přinese září.

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

1. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt vystupující pod názvem Areass či Areass Group nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb ani nedisponuje žádným jiným... celý článek

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

1. 9. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

Po tučných letech, kdy výnosy realitních fondů investory jen těšily, přicházejí horší roky. Výsledky za první polovinu roku neoslnily. Na inflaci nestačil nikdo, všichni skončili pod... celý článek

Čeští investoři jsou nepoučitelní. V čem chybují nejvíc?

23. 8. 2023 | Vladimír Weiss | 3 komentáře

Čeští investoři jsou nepoučitelní. V čem chybují nejvíc?

Nejčastější chyby investorů shrnuje Vladimír Weiss, finanční poradce z Partners Financial Services.

Partners Financial Services