Investoři projevovali letos nebývalý zájem o fondy IKS

| 17. 12. 2001
Majetek obhospodařovaný Investiční kapitálovou společností KB prostřednictvím sedmi otevřených podílových fondů převýšil v závěru listopadu 17 miliard korun a ke dnešnímu dni dosáhl výše 17,274 miliardy korun. Za letošní rok tak došlo k nárůstu o téměř 8,7 %. O tom, že se fondy IKS skutečně těší zájmu investorů svědčí i fakt, že prodeje podílových listů od počátku roku dosáhly výše 5,521 miliardy korun.
Jednoznačně největší zájem investorů v letošním roce zaznamenal fond IKS dluhopisový, jehož majetek činí 2,150 miliardy korun. Od počátku roku vzrost o téměř 1,5 miliardy korun, což znamená více než 250-ti procentní nárůst. Jedním z hlavních důvodů zájmu investorů o tento fond je jeho výkonnost, která již několik týdnů přesahuje 10 procent (za sledované období 12 měsíců). Fond IKS dluhopisový se tak zařadil mezi nejprodávanější a nejvýkonnější fondy v České republice. Bez zajímavosti není ani to, že v pravidelném hodnocení společností CRA (Czech Rating Agency) získává fond IKS dluhopisový dlouhodobě nejvyšší možné ohodnocení – pět hvězdiček.

Druhým fondem, který se v letošním roce stal předmětem nebývalého zájmu investorů, je fond IKS peněžní trh. Jeho majetek činí 5,783 miliardy korun, což znamená od počátku roku nárůst o více než 1,5 miliardy korun, tedy o 37 %. Prodeje podílových listů tohoto fondu v letošním roce přesáhly tři miliardy korun. Fond IKS peněžní trh za posledních dvanáct měsíců nabízí více než 5-ti procentní zhodnocení investic, což jej také řadí do popředí ve srovnání s jinými otevřenými podílovými fondy.

Stranou však nezůstaly ani dva nejmladší fondy z rodiny IKS: IKS Fond světových indexů a IKS Fond fondů. Prodeje podílových listů prvního ze jmenovaných fondů od počátku roku činí 381,597 miliónu korun a prodeje druhého pak od začátku letošního roku představují 208,447 miliónu korun. Fond světových indexů navíc v pravidelném hodnocení ratingovou agenturou CRA a finančním serverem Peníze.CZ získal nejvyšší hodnocení ve skupině akciových fondů.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.