Investoři projevovali letos nebývalý zájem o fondy IKS

Alena Urubková | 17. 12. 2001
Majetek obhospodařovaný Investiční kapitálovou společností KB prostřednictvím sedmi otevřených podílových fondů převýšil v závěru listopadu 17 miliard korun a ke dnešnímu dni dosáhl výše 17,274 miliardy korun. Za letošní rok tak došlo k nárůstu o téměř 8,7 %. O tom, že se fondy IKS skutečně těší zájmu investorů svědčí i fakt, že prodeje podílových listů od počátku roku dosáhly výše 5,521 miliardy korun.
Jednoznačně největší zájem investorů v letošním roce zaznamenal fond IKS dluhopisový, jehož majetek činí 2,150 miliardy korun. Od počátku roku vzrost o téměř 1,5 miliardy korun, což znamená více než 250-ti procentní nárůst. Jedním z hlavních důvodů zájmu investorů o tento fond je jeho výkonnost, která již několik týdnů přesahuje 10 procent (za sledované období 12 měsíců). Fond IKS dluhopisový se tak zařadil mezi nejprodávanější a nejvýkonnější fondy v České republice. Bez zajímavosti není ani to, že v pravidelném hodnocení společností CRA (Czech Rating Agency) získává fond IKS dluhopisový dlouhodobě nejvyšší možné ohodnocení – pět hvězdiček.

Druhým fondem, který se v letošním roce stal předmětem nebývalého zájmu investorů, je fond IKS peněžní trh. Jeho majetek činí 5,783 miliardy korun, což znamená od počátku roku nárůst o více než 1,5 miliardy korun, tedy o 37 %. Prodeje podílových listů tohoto fondu v letošním roce přesáhly tři miliardy korun. Fond IKS peněžní trh za posledních dvanáct měsíců nabízí více než 5-ti procentní zhodnocení investic, což jej také řadí do popředí ve srovnání s jinými otevřenými podílovými fondy.

Stranou však nezůstaly ani dva nejmladší fondy z rodiny IKS: IKS Fond světových indexů a IKS Fond fondů. Prodeje podílových listů prvního ze jmenovaných fondů od počátku roku činí 381,597 miliónu korun a prodeje druhého pak od začátku letošního roku představují 208,447 miliónu korun. Fond světových indexů navíc v pravidelném hodnocení ratingovou agenturou CRA a finančním serverem Peníze.CZ získal nejvyšší hodnocení ve skupině akciových fondů.

Líbil se vám článek?

-8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Prodáváte nemovitost?

Prodáváte nemovitost? Využijte profesionální služby realitních makléřů NEXT REALITY.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

A tohle už jste četli?

Kouzelná Pilulka. Akcie posílí o dalších 100 %, věří fanoušek

4. 3. 2021 | Jaroslav Šura

Kouzelná Pilulka. Akcie posílí o dalších 100 %, věří fanoušek

Jaroslav Šura patří na Twitteru k nejvýraznějším tvářím mezi českými investory. Ve svém nadšení pro akcie Pilulky nemá konkurenci. Kdo ho v říjnu poslechl a nakoupil za 424 Kč, mohl... celý článek

Soud jako byznys. Pojďme vyhrát spor

4. 3. 2021 | Renata Lichtenegerová

Soud jako byznys. Pojďme vyhrát spor

Odměna až z toho, co dokážeme vysoudit. Ve sporech, které za své klienty vede společnost LitFin, se právě teď hraje o víc než miliardu. Eur.

Investice pro začátečníky. Kam s penězi, když už vás štve spoření v bance

3. 3. 2021 | Jiří Hovorka | 29 komentářů

Investice pro začátečníky. Kam s penězi, když už vás štve spoření v bance

Jak zhodnotit úspory, které vám na bankovních vkladech požírá inflace? Zkuste se naučit investovat. Jestli vám to připadá složité, ze začátku to můžete vzít jako hru. Vysvětlíme její... celý článek

Bitcoin za sto tisíc dolarů? Klidně

1. 3. 2021 | Radim Zelený | 13 komentářů

Bitcoin za sto tisíc dolarů? Klidně

Raketový růst ceny bitcoinu přináší pozornost kryptoměnovým a blockchainovým projektům z celého světa. Jedna z tuzemských technologických firem, která se chce prosadit, je Platon Finance... celý článek

Zlaté oči expertů: ceny zlata a jak do něj investovat

26. 2. 2021 | Ondřej Tůma | 8 komentářů

Zlaté oči expertů: ceny zlata a jak do něj investovat

Loni zlato trhlo rekord. Jak to s ním bude letos? Chtěli byste se jím jistit, ale nevíte jak na to? Nechejte si poradit od expertů.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.