Investoři projevovali letos nebývalý zájem o fondy IKS

Alena Urubková | 17. 12. 2001
Majetek obhospodařovaný Investiční kapitálovou společností KB prostřednictvím sedmi otevřených podílových fondů převýšil v závěru listopadu 17 miliard korun a ke dnešnímu dni dosáhl výše 17,274 miliardy korun. Za letošní rok tak došlo k nárůstu o téměř 8,7 %. O tom, že se fondy IKS skutečně těší zájmu investorů svědčí i fakt, že prodeje podílových listů od počátku roku dosáhly výše 5,521 miliardy korun.
Jednoznačně největší zájem investorů v letošním roce zaznamenal fond IKS dluhopisový, jehož majetek činí 2,150 miliardy korun. Od počátku roku vzrost o téměř 1,5 miliardy korun, což znamená více než 250-ti procentní nárůst. Jedním z hlavních důvodů zájmu investorů o tento fond je jeho výkonnost, která již několik týdnů přesahuje 10 procent (za sledované období 12 měsíců). Fond IKS dluhopisový se tak zařadil mezi nejprodávanější a nejvýkonnější fondy v České republice. Bez zajímavosti není ani to, že v pravidelném hodnocení společností CRA (Czech Rating Agency) získává fond IKS dluhopisový dlouhodobě nejvyšší možné ohodnocení – pět hvězdiček.

Druhým fondem, který se v letošním roce stal předmětem nebývalého zájmu investorů, je fond IKS peněžní trh. Jeho majetek činí 5,783 miliardy korun, což znamená od počátku roku nárůst o více než 1,5 miliardy korun, tedy o 37 %. Prodeje podílových listů tohoto fondu v letošním roce přesáhly tři miliardy korun. Fond IKS peněžní trh za posledních dvanáct měsíců nabízí více než 5-ti procentní zhodnocení investic, což jej také řadí do popředí ve srovnání s jinými otevřenými podílovými fondy.

Stranou však nezůstaly ani dva nejmladší fondy z rodiny IKS: IKS Fond světových indexů a IKS Fond fondů. Prodeje podílových listů prvního ze jmenovaných fondů od počátku roku činí 381,597 miliónu korun a prodeje druhého pak od začátku letošního roku představují 208,447 miliónu korun. Fond světových indexů navíc v pravidelném hodnocení ratingovou agenturou CRA a finančním serverem Peníze.CZ získal nejvyšší hodnocení ve skupině akciových fondů.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

26. 5. 2022 | Jana Divinová | 8 komentářů

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení.

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 10 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

19. 5. 2022 | Jana Divinová

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

Česká gastronomická skupina chce díky novému kapitálu od investorů snížit zadlužení z dob koronaviru a financovat nové projekty, mimo jiné i vstup italské sítě Caffé Pascucci na tuzemský... celý článek

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

18. 5. 2022 | Petra Nová

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita má v plánu postavit největší fond soukromého kapitálu v Česku. Chce kupovat průmyslové podniky, a to nejen za peníze... celý článek

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

17. 5. 2022 | Petr Kučera

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

Na trh Start pražské burzy chce vstoupit společnost M&T 1997 (dosud Material & Technology), výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.