Expobank má nového předsedu představenstva

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 3. 1. 2022 | 1 komentář

Novým předsedou představenstva Expobank CZ se od 3. ledna stal Jan Winkler, který je členem jejího představenstva od ledna 2020. Ve funkci předsedy nahrazuje Lubomíra Lízala, jehož členství v představenstvu skončilo. Informovala o tom dnes banka bez bližších podrobností o důvodech změny.

Jan Winkler
Expobank

Jan Winkler

„Jan Winkler se coby nový předseda představenstva zaměří především na obezřetné obchodní postupy a další posilování pozice banky na poli digitální obsluhy individuálních klientů v čele s inovativním běžným účtem Neo a on-line refinancováním spotřebitelských úvěrů Refixo. Mezi jeho priority patří také pokračování technologické transformace banky a další vývoj nových produktů a služeb, které klienti různého typu nejčastěji žádají,“ píše Expobank v oficiálním oznámení.

„Vstupuji do třetího roku mého působení v představenstvu. Za tu dobu jsem především poznal, že v této bance pracují špičkoví a nadšení profesionálové napříč obory, kteří stejně jako nejvyšší vedení mají upřímný zájem na jejím dalším růstu ve všech obsluhovaných segmentech. V předchozích letech se i díky nim, pandemii covid-19 navzdory, podařilo dosáhnout mnoha úspěchů jak v oblasti klientských služeb, tak interního chodu banky. Velkou zásluhu na tomto výsledku měl předchozí předseda představenstva Lubomír Lízal, kterému bych chtěl tímto poděkovat a popřát mnoho úspěchů do budoucna,“ říká Winkler.

Winkler dříve pracoval například na pozici Director Change Leadership v největší rumunské retailové bance Banca Comerciala Romana ze skupiny Erste nebo na pozicích senior partnera či ředitele v mezinárodních poradenských společnostech Accenture, A. T. Kearney a Deloitte.

Představenstvo Expobank CZ v současnosti tvoří Jan Winkler (předseda), Martin Kubíček (člen) a Martin Provazník (člen). Nové, ryze české vedení měla původem ruská banka od konce roku 2019, bývalý člen bankovní rady České národní banky Lubomír Lízal byl předsedou představenstva od ledna 2020.

Expobank patří k nejmenším tuzemským bankám. Pod tímto názvem působí od roku 2014, kdy ji ovládl Igor Kim. Ten loni v říjnu potvrdil, že česká Expobank (stejně jako srbská a lotyšská) je na prodej. 

Další zprávy:

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Oblíbená témata

Expobank, personální změny

A tohle už jste četli?

Tuhle práci už Češi nechtějí. Firmy hledají 300 tisíc lidí

29. 11. 2022 | Jana Divinová | 1 komentář

Tuhle práci už Češi nechtějí. Firmy hledají 300 tisíc lidí

Už od května 2018 je volných míst víc než uchazečů o práci. O jaké pozice jde a proč se je nedaří obsadit?

Recese přichází. Jak připravit firmu na rok 2023

29. 11. 2022 | Dominik Stroukal

Recese přichází. Jak připravit firmu na rok 2023

Vysoká inflace inflace spojená se zdražováním energií, nedostatek pracovníků takřka ve všech odvětvích, válka na Ukrajině nebo rostoucí tlak mezi Čínou a USA… Jak konstatuje řada expertů... celý článek

EET definitivně končí. Nevrátí se ani jako dobrovolná

25. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

EET definitivně končí. Nevrátí se ani jako dobrovolná

Podnikatelé se už nebudou muset znovu zapojit do elektronické evidence tržeb (EET), jejímž původním cílem bylo omezit daňové úniky. Definitivní zrušení této povinnosti dnes potvrdili... celý článek

Když chce startup být globální, musí na to myslet od začátku, říkají právníci

24. 11. 2022 | Veronika Hejná

Když chce startup být globální, musí na to myslet od začátku, říkají právníci

Venture kapitálové fondy investují do inovativních projektů, kterým věří a které mají šanci uspět. Důležitý je správně nastavený právní a obchodní model a hlavně kontakty, shodují se... celý článek

Zákony se mění, ale starosti klientů zůstávají stejné

21. 11. 2022 | Veronika Hejná

Zákony se mění, ale starosti klientů zůstávají stejné

Spojují je společná léta v první práci. Dnes spolu Tomáš Chrenek, Jakub Kotrba a Jan Nemanský vedou advokátní kancelář, která se mimo jiné specializuje na veřejné zakázky a zdravotnické... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.