Vyhrajte knihu Inteligentní průvodce ekonomikou od Aleše Michla

| rubrika: Soutěž | 28. 3. 2014 | 4 komentáře
Aleš Michl patří k nejznámějším a nejvtipnějším komentátorům ekonomického dění. Před nedávnem mu vyšla velkoryse vypravená, bohatě ilustrovaná knížka Inteligentní průvodce ekonomikou. Tři z vás ji můžou mít. A podepsanou. Stačí správně odpovědět na kvízové otázky a pak – ještě trocha štěstí při losování.

Aleš Michl na Peníze.cz

aleš michl

S názory ekonoma Aleše Michla se na našem portálu můžete setkávat poměrně často. Už několikrát jsme s ním totiž dělali rozhovor – řeč se většinou točila kolem hospodářské krize, tedy hlavního tématu knihy Inteligentní průvodce ekonomikou. Jeho odpovědi se často objevují také v naší anketě Očima expertů

Vítejte v nové realitě, Na dluh, U nás na dvorku, Na východě, Na západě, Teorie nakopnutí ekonomiky, 90-60-90 aneb megatrendy, Jak to přežít. Tak tohle jsou názvy některých kapitol z populárně naučné knížky, kterou sepsal MichliQ – tedy Aleš Michl. Jde o rozsáhlou exkurzi, při které čtenář cestuje nejen z kontinentu na kontinent, ale i v čase. V orientaci na cestě mu při tom pomáhají přehledné grafy, tabulky a infografika. Jeden obrázek nebo pár čísel leckdy vydají za pár stránek hutného textu. Odpočinout si znavený cestovatel může u prvního tuzemského pop-ekonomického komiksu: z něj pochopí, co se dělo a děje se světovou i českou ekonomikou, ale taky co čekat dál a především – jak to všechno ve zdraví přežít.

Aleš Michl studoval na VŠE v Praze, LSE v Londýně a krátce Wharton ve Filadelfii. Během studií psal pět let pro Hospodářské noviny. Od června 2006 působí v Raiffeisenbank. Předtím byl v týmech místopředsedů vlád pro ekonomiku Martina Jahna a Jiřího Havla. Založil think tank verejnydluh.cz. Není členem žádné politické strany. Jako nezávislý odborník vypomáhal Národní ekonomické radě vlády a nyní vede Radu ekonomických poradců, založenou ministrem financí Andrejem Babišem. Našim čtenářům vzkazuje: „Důležité souvislosti nemusíte za každou cenu pochopit jen na základě sáhodlouhého čtení odborné literatury. Mnohé se dá vyčíst i z tabulek a grafů. A těch je moje kniha plná.“

„Na světě žije sedm miliard lidí. Dvě miliardy nemají co jíst. Dvě kde spát. Další dvě sní o tom, že si třeba někdy koupí motorku. A zbylá miliarda lidí řeší krizi. Tahle kniha je pro ni.“ I když autor věnoval knihu Inteligentní průvodce ekonomikou celé miliardě lidí, našim čtenářům budou muset jako výhra v soutěži stačit pouhé tři výtisky. Útěchou vám může být alespoň to, že všechny tři exempláře budou podepsané.

Jak na to? Nic jednoduššího. Stačí kliknout na odkaz níž, správně odpovědět pět jednoduchých kvízových otázek, založených na článcích z Peníze.cz, a pak mít štěstí a nechat se vylosovat jako jeden ze šťastných tří mezi všemi těmi, kteří také odpověděli správně. 

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Oblíbená témata

aleš michl

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.