Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Aleš Michl: Každého ministra pozvat na kobereček obhajovat výdaje

Ondřej Tůma | rubrika: Rozhovor | 11. 1. 2014 | 15 komentářů
Aleši Michlovi nedošel dech ani při běhání, takže jsme spolu mohli probrat problémy naší ekonomiky, výhody oslabení kurzu koruny a jeho spolupráci s Andrejem Babišem. „Musí se tu začít šetřit na ministerstvech, je potřeba elektronizovat státní správu a taky sem chci dotáhnout Teslu,“ popisoval mi svoje vize portfoliový stratég Raiffeisenbank a poradce budoucího ministra financí.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 1. 2014 22:10, Olga

Současní ministři, kteří ministrují bez jakékoliv legitimity a rozhazují peníze horem i spodem by měli být před ukončením ministrování řádně prošetřeni. Zvůle Hradu ,bohužel, zatím nemůže být šetřena , ale jednou k tomu snad dojde. Jak mohli nechat projít minimální zvýšení důchodů cca o 40 Kč, každému důchodci dopis a známka , komu se přihrály peníze za tyto náklady, zbytečné( vždyť jde jen cca o 2500000 x 10 Kč).
Každá přechodná vláda za sebou zanechala spoušť, ale tato Zemanova vláda to je velký průšvih. A to se Zeman snaží jak může aby je udržel co nejdéle u moci .

Reagovat

 

+8
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (15 komentářů)

11. 1. 2014 1:01 | Roger

Spolupráce s Andrejem Babišem - plus jeden bod. Stratég Reiffensen Bank - co by klient této pochybné instituce => minus dva body. Chci teď věřit, že si Andrej vybral dobře a navzdory obhajování přitroubléhu tahu ČNB /toto okecat nejde/, a předpokládaného vlivu na bureraci klientů R.B. zde snad nějaký dobrý úmysl je a jako celek to fungovat bude. Obdivuji každého, kde je ochoten pokusit se o změnu k lepšímu, a chápu, že není možné najít naprosto dokonalé spolupracovníky, kteří by neměli žádné ALE.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

11. 1. 2014 3:29 | josef

„No potěš Pánbu“ ,říkám jako bezvěrec! Další Singrovec ! Další magor, který chce řídit kapitalismus odbornými zásahy! Tito lidé, kteří se si říkají makroekonomové nebo stratégové si neuvědomují, že když jedněm se přidá ,tak druhým se nutně ubere . To ale má dělat trh a podle zásad, které se vytvoří na trhu. V učebně se to prostě nasimulovat nedá. A když se to tak po Sigrovsku udělá, tak jsou jen všichni naštvaní. Teda kromě těch, kteří na tom vydělali nebo takoví makrostrategové, kteří se za velký prachy jen vezou a rozdávají rozumy . A sny o elektronické kontrole tržeb v době , kdy úřady nejsou schopny zajistit organizačně a programově ani výplatu soc. dávek nebo fungování registru vozidel by mohl veřejně prezentovat jen Andersson a jen pro děti. Protože jsem ANO volil, doufám, že s panem Michlem bylo uvažováno jen jako analytikem a jako takový bude i v týmu poradců.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

11. 1. 2014 10:02 | mario

Já bych ho na ty ministarstva pustil, aby tam udělal vítr. Lepší Babiš s Michlem než Kalousek a jeho smečka.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (josef 11. 01. 2014 03:29)

11. 1. 2014 11:29 | Ivan

K úmyslu elektronizovat výdaje, v prvé řadě státní správy, by se slušelo uvést ještě náklady a čas potřebný na zavedení a provoz celého projektu. Pak by se ukázalo, zda jde o smysluplná opatření a ne o další navýšení státních výdajů. Elektronizace, která sníží náklady na úroveň nižší než byla v roce 2008, zlepší hospodaření s veřejnými prostředky a může přispět k ozdravení podnikatelského prostředí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (josef 11. 01. 2014 03:29)

11. 1. 2014 19:33 | Drrz

Hlásit tržby každy den teda rozhodne nebudu. To si honte kadernice, hospody,... ale nevím proč já, který na prodej jednoho výrobku vystavuje 2x faktura, příjmové doklady, dodáky ... budu ještě hlásit tržbu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

11. 1. 2014 22:10 | Olga

Současní ministři, kteří ministrují bez jakékoliv legitimity a rozhazují peníze horem i spodem by měli být před ukončením ministrování řádně prošetřeni. Zvůle Hradu ,bohužel, zatím nemůže být šetřena , ale jednou k tomu snad dojde. Jak mohli nechat projít minimální zvýšení důchodů cca o 40 Kč, každému důchodci dopis a známka , komu se přihrály peníze za tyto náklady, zbytečné( vždyť jde jen cca o 2500000 x 10 Kč). Každá přechodná vláda za sebou zanechala spoušť, ale tato Zemanova vláda to je velký průšvih. A to se Zeman snaží jak může aby je udržel co nejdéle u moci .
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

12. 1. 2014 11:08 | bb

A co státní pokladna? Ta je snad na to, že je tam vidět každý nákup všech státních institucí? Nebo je to zase další tunel za těžké miliardy?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

12. 1. 2014 11:10 | BB

Navýšení důchodů,to je od Kalouska, to je jeho zákon.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Olga 11. 01. 2014 22:10)

12. 1. 2014 11:47

Valorizace je přece každej rok. Koníček chtěl speciální zvýšení důchodů od července 2014, ale to se mu už nepovede prosadit. Navíc, kde by na to vzali prachy?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (BB 12. 01. 2014 11:10)

12. 1. 2014 17:04 | Alda Alan

Nulovej vliv na buzeraci klientů RB.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Roger 11. 01. 2014 01:01)

12. 1. 2014 21:39 | Luděk

A co duplicita funkcí a ignorování rozdělení moci na zákonodárnou, výkonnou a soudní? Poslanec, zákonodárce, přece nemůže být současně ministrem, tedy členem moci výkonné. To se sám kontroluje? Podporování kumulace funkcí jen podporuje korupci.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

13. 1. 2014 7:45 | Roger

Znám RB z hlediska klienta, a znám RB prostřednictvím jejího zaměstnance, který z tama raději přešel jinam, protože nemohl dále snášet, jak ostatní nabízejí produkty nevýhodné pro lidi, ale doporučené a upřednostňované bankou. Samozřejmě to přišlo jako nařízení z vyšších míst. A to, že předpokládám, že o tom stratég věděl, ba dokonce v tom mohl mít i prsty, není nic nerozumného. Toto samozřejmě mohla být záležitost nějaké místní úrovně, ovšem to, že mi musí na stole ležet nepoužívaní kredit karta, a že si mezi účtu musím trvalými příkazy posílat peníze tam a zpět, abych neměl vyšší poplatky, a že vyšší úrok na spořáku je podmíněn počtem konkrétní transakcí za měsíc, takže jsem se ho raději zřekl, než tyto zbytečnosti pořád sledovat a myslet na ně - toto snad stratég pod palcem má.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Alda Alan 12. 01. 2014 17:04)

13. 1. 2014 10:11

investiční portfolio stratég tohle vážně pod palcem nemá :-) tohle je věc nějakých produktových ředitelů a podobně
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Roger 13. 01. 2014 07:45)

13. 1. 2014 18:48 | Roger

Beze jména tu může psát kdo chce, co chce. Přeci jenom odpovím. Nikde jsem nepsal nic o portfóliu, ale snaze lidem komplikovat situaci, aby byla naoko aktivní, resp. účet aktivně používali. To je podstatou, a toto by podle mého názoru měl dobrý stratég odbourat, neboť třeba mne se tato banka tímto přístupem docela zprotivila - a věřím, že zdaleka nejsem sám. Kdo by si pořád chtěl hlídat, kolik toho poslal tam a zpět, v kolika transakcích atd. To raději všechny jejich služby, které tímto podmíněné, odmítám.
A příště se opravdu pod nějakým nickem podepište, nebaví mne moc diskutovat s několika fantomy, kdy vůbec nevím s kolika lidmi vlastně diskutuji.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 13. 01. 2014 10:11)

13. 1. 2014 20:30 | Alda Alan

Ne, tohle opravdu není kompetence stratéga, na to nemá vliv. Máte naprosto mylnou představu o dělbě práce a pravomocích v bance.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Roger 13. 01. 2014 18:48)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 823 822 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2018

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Aleš Michl

ekonom

Patrik Nacher

podnikatel a ekonom

Aleš Michl
ÚSPĚŠNOST
51,43 %

z 70 duelů
×
Patrik Nacher
ÚSPĚŠNOST
52,73 %

z 55 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK