Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 95 komentářů)

22. 9. 2010 9:31 | Kreyson

Pozor na ně. Pryč od nich. Mám FIO a jem absolutně spokojený. Zrušil jsem po asi 10 letech učet u Po.spoř. a oni mi 25 dnů zadržovaly moje peníze. Navíc mi vzali ještě 42 kč (to asi za poslání jednoho bezhot. převodu zbytku peněz :-( ) na poplatky ikdyž už mi poplatek jednou za zrušení účtu vzaly. No jsem rád že s nima už nemám lautr nic společného :-). Jinak oni jsou vlastně ČSOB a žijou s poplatku což je jejich tuším 40 proc. zisk. Výsměch
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 9. 2010 21:21 | Radko Vlach

asi před měsícem jsem oznámil změnu adresy od 1.8.2010 k účtům 221380254/0300-VLACH JIŘÍ a 102156663-VLACH RADKO. Nová adresa: Bělá u Staré Paky č.p. 122, PSČ 514 01. Přesto mi stále chodí pošta od Vás na starou adresu do Lomnice nad Popelkou, díky čemuž jsem mimo jiné pro pozdní obdržení avíza utrpěl újmu pro pozdní úhradu od KB. Žádám o zaregistrování nové adresy a yasílání pošty na ni. Děkuji
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2010 23:19 | Tomáš

Řekl bych, že jim tenhle účet nějak dotuje stát, aby tak snížil výdaje majitelů těhle účtů. Mám ho taky a jsem naprosto spokojený:-).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 11. 2009 12:58 | Jirka Houtke

Není pravda, právě jsem se o tom přesvědčil osobně na poště, buď přes složenku nebo nic... jak se vůbec opovažuji o sobě tvrdit, že jsou bankovní ústav .... :-(
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2009 9:49 | Tom

jednoduše, vložit peníze na přepážce pošty nebo finančního centra (spíše doporučuji, vidí i do účtů, mohou ověřit příjemce), budete potřebovat číslo účtu příjemce.....na poště je vklad na účtu do 3 dnů, v centru do několika minut....
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 3. 2009 22:32 | Denisa Dömeová

Jak mám vkládat peníze na cizí bankovní účet který je veden u poštovní spořitelny? Díky za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 1. 2009 11:47 | Jirka

Pozor, tato banka běžně zadržuje finanční prostředky, které má vyplatit dědicům z rušeného účtu na základě předloženého pravomocného vypořádání dědictví od soudu klidně i několik měsíců. Jejich reklamačnímu oddělení to připadá normální a využívají toho, že v zákoně není striktně dána lhůta. Vyložili si to tak, že si mohou nechat cizí finanční prostředky i několik měsíců a účet zruší, až se jim bude chtít. Asi na tom musí být tadle banka dost špatně, když se musí uchylovat i k takovým praktikám.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 10. 2008 23:22 | Suu

PS je příšerná banka. S takovým postupem jsem se nesetkala nikde. Během roku 2008 změnili podmínky pro účty s povoleným přečerpáním a to konkrétně tak, že: měsíční vklady musí dosahovat minimálně výše kontokorentu, jinak Vám pošlou výzvu ke splnění podmínky (ke které jsem se prý zavázala) a za tuto výzvu si účtují 400,-Kč. Mohla bych si připadat jako tupec, pokud bych se k tomu opravdu zavázala, ale když jsem volala do banky, zda , nebo kde mají můj podpis k tomuto závazku, bylo mi sděleno, tyto nové podmínky pouze rozesílali běžnou poštou v červenci 2008. Jak jsem si vůbec dovolila to přehlédnout! Jinak Internetové bankovnictví oproti Lbbw, nebo ČS málo zabezpečené. Přihlašuji se pod stále stejným PINem, zatímco u ČS alespoŇ jednou za 90 dnů heslo měním, a u Lbbw (BAwag) se přihlašuji přes OTP čtečku. Zastaralá zas..ná banka PS -Ještě si obalit nervy na zrušení účtu....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 5. 2008 8:31 | Zbyšek Landa

Já mám účet Hendikep u PS a uvažuji o zřízení Internetbankingu.ALE DOTAZ:Kde na to berou,když je vše zdarma? (zřízení,vedení,příkazy...)??? Landa
-9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 2. 2008 10:44 | katka

to je naprostá pravda!otřesný,účet mám dva měsíce a už jsem se tolikrát kvůli němu naštvala a nachodila na poštu,že ho zruším i když se za to platí.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 3. 2007 22:16 | Michaela Jiráková

Chtěla bych varovat všechny, kteří mají v úmyslu si založit účet u Poštovní spořitelny. Všechno u nich dlouho trvá, úředníci podávají neúplné nebo rozporuplné informace, které způsobují, že chodíte stále něco aktivovat, zadávat, zjišťovat na poštu. A chodíte a chodíte a chodíte. Už nikdy více.
+112
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 8. 2006 8:12

Účet již mám 11 roků a jsem spokojen.Poplatky celkem nízké a obrovská výhoda výběru peněz na všech poštách. Ne v každé vesnici a menším městečku bývá bankomat. Pokud nenastanou nějaké radikální změny , zůstanu Poštovní spořitelně věrný. Fousat
+62
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 7. 2005 15:15 | Tomáš Marný

To se týká nejen Maxkarty a nejen Postžira, ale karet a bank obecně. S postžirem jsem se před pár léty spálil přesně jako Vy - a nešlo jen o poplatky, měl jsem na něm přes 30 kKč, šeky a příkazy k převodu vrácené, internetbanking nebyl... BTW při rušení účtu u ŽIBA to na mne zkoušeli také - účet zrušíme za 45 dní, kdyby dorazila ještě nějaká platba od obchodníka... Opáčil jsem, že karta je neembosovaná, tudíž jsou všechny transakce autorizované on-line a mají o nich přehled. Se skřípěním zubů zrušili účet za 10 dní.
+36
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 7. 2005 1:20 | SocPredator

Babizna na přepážce si ode mě při rušení nevzala Maxkartu. Naúčtovali mi po měsíci 200.- za trvalou blokaci. Až tam příště půjdu, nacpu jí poštmistrovi do zadku. Rušení účtu (stále nezrušeno) se tedy značně prodražuje. 200.- za zrušení + 200.- za blokaci + poplatky za 2 měsíce. Miluju tenhle ústav - nevermore.
+47
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 6. 2005 12:51 | SocPredator

Momentálně ruším Postžiro, pokud je k němu vydána Maxkarta, rušení trvá 45 dní! To abyste věděli, že zaplatíte minimálně jeden další měsíc poplatky. Myslím, že dělám dobrou věc, ať se tou mojí padesátikorunou udáví, zmetci.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 5. 2005 23:50 | Speedy

Co já vím, tak dříve se muselo jít s tímto požadavkem na poštu, tam měli příslušné tiskopisy, řekli co se musí doložit neboť si také ledacos chtěli zkontrolovat. V dřevních dobách to pro své klienty s účtem (spolu)zajišťovaly i banky nebo spořitelna, už ani nevím, jestli se něco za složenky platilo. Ta součinnost bank (obecně) byla nutná, neboť banky měly s poštou smlouvy jak budou složenky poštou zpracovávány a jak bude na účet připisováno, resp. jak budou zasílány prašule a s jakými údaji k tomu a na čem.. Pošta současně zajišťuje některé činnosti pro Poštovní spořitelnu, ale pozor, pošta není Poštovní spořitelna, přesto a právě proto otázka složenek by zde měla být teoreticky nejjednodušeji řešitelná. Důvodně ale také předpokládám, že nyní 4.000 ks složenek nikdo asi zadarmo nepotiskne. Proč se neinformujete nejdříve na nějaké slušné poště????
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2005 22:15

Není to stížnost, je to jen prosba o radu:
Pro Středisko RADOST, občanské sdružení potřebuji SLOŽENKY a to 4000 ks. naše číslo je 110 524 067/0300 s předisekm : Středisko Radost Pechova 4 61500 BRNO,
KS 0379 a číslo konta.
Místo adresy Pechova..může být i adresa účtárny, tj Barvičova 80 60200 BRNO.
(je ze uveden KOD 040 (004050)
Na těchto sránkách by měl být postup, na kohjo se obrátit a také uvedeny čísla na telefonické objednávání (což ovšem v připadě složenek nejde. Děkuji za laskavou informaci František Fráňa, (380211441) za Středisko Radost, občanské sdružení BRNO
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 5. 2005 22:05

Není to stížnost, je to jen prosba o radu:
Pro Středisko RADOST, občanské sdružení potřebuji SLOŽENKY a to 4000 ks. naše číslo je 110 524 067/0300 s předisekm : Středisko Radost Pechova 4 61500 BRNO,
KS 0379 a číslo konta.
Místo adresy Pechova..může být i adresa účtárny, tj Barvičova 80 60200 BRNO.
(je ze uveden KOD 040 (004050)
Na těchto sránkách by měl být postup, na kohjo se obrátit a také uvedeny čísla na telefonické objednávání (což ovšem v připadě složenek nejde. Děkuji za laskavou informaci František Fráňa, (380211441) za Středisko Radost, občanské sdružení BRNO
+109
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 4. 2005 9:05 | KarelM

Omlouvam se za pozdni odpoved. Odrazuje mi ta cena - tot vse. :) Nechapu, proc bych mel vyhazovat 50Kc mesicne navic. Pokud zjistuju zustatek nebo historii 2-3x mesicne, nevyplati se mi to.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 4. 2005 8:59 | KarelM

S prechodem Maxkarty na VISA nastal problem - vsechny platby v Eurech se budou nejprve prevadet podle kurzu VISA ($/EMU) na dolary a nasledne jeste podle kurzu VISA (Kc/$) z dolaru na Kc. To je fakt na hlavu. S Maestrem se nakum v Eurech prevadi pouze kurzem Kc/EMU od CSOB.
+49
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Václav Hrbek

podnikatel, Alpine Pro

Roman Sviták

podnikatel, nakladatelství Grada

Václav Hrbek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Roman Sviták
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services