Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 70 komentářů)

30. 10. 2014 2:12 | Marie Brožková

Jj...jsou to podvodníci,když jsem si brala úvěr,tak jsem se prvně zeptala,zda nebude vadit,když budu měsíční splátku platit až koncem měsíce,protože dříve mně peníze na účet nepříjdou,samozřejmě že prý ne,hlavně když budu pravidelně splácet...tak jsem já kr...do to šla.Od února jsem si nevybrala ani korunu a pořád mám dluh stejný,výpis jsem nedostala 3 měsíce až tento,kde mně zdělují že mám blokaci karty za pozdní splátku,nevím co s tím,ale určitě půjdu za právníkem,už toho mám dost.Největší lichva,kterou jsem zažila...nikdy bych si neudělala dluh,ale byla jsem okradena o moje úspory,tak jsem to takhle blbě řešila.PROSÍM,CETELEM NIKDY!!!!!!!!!Jsem blbá,ale hovor s operátorem mám naštěstí nahraný,snad mně to pomůže.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 10. 2014 15:49 | Magda

Dobrý den. V Cetelemu jsem pracovala 3 roky. Celé 3 roky jsem byla spokojená. Nadřízený oddělení vymáhání pohledávek byl vždy spravedlivý. Pokud klient schválně nekomunikuje déle než 3 měsíce a nemá zájem řešit jeho situaci, pokud je na zaměstnance vymáhání nepříjemný a třeba i sprostý, to je v pořádku? Nezažila jsem, že by vymahači vyhrožovali klientům. Maximálně sdělili MOŽNÉ následky, které by mohly nastat, pokud nebudou hradit řádně. Cetelem je solidní firma !
-13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 6. 2014 12:20 | Petr

Dobrý den, Jsem bývalý zaměstnanec Cetelemu-oddělení vymáhání pohledávek, dělal jsem tam měsíc a na zvracení je mi z toho ještě teď, co se tam dělo, jak se tam lidem do telefonu vyhrožovalo, že se muselo volat po sousedech, do firem atd…, vyhrožovat, neřešit s ním problém, jen vydírat, ponižovat atd… Když se klient ohradil, jak s ním vymahači jednají, tak mu bylo ihned sděleno, že on tady není v pozici výše postavené, ale že referent s ním bude jednat, jak chce a že se mu nic nestane. Zažil jsem případ, kdy byl klient nezaměstnaný a referent na něho do telefonu křičel „tak si už někde sežeňte místo nebo Vám to místo mám sehnat?“ Nebo si pamatuji jeden případ, kdy klient přišel uhradit dlužnou částku a chtěl hovořit osobně s vymahačem a ten mu volal na jeho telefon, že dolů nepůjde, že s ním mluvit nebude a že má raději cvakat. Naštěstí jsem si ve zkušební době našel jiné místo, kde jsem dodnes a velmi spokojen a ještě, než jsem stačil dát výpověď, tak jsem ji dostal, protože jsem byl na klienty do telefonu moc slušný a že toto se v žádném případě nesmí, že jsem slušný člověk a že neumím být svině, to mi bylo přímo řečeno. Na tomto oddělení pracují jen arogantní Spratci ve věku do 25 let, kteří kolikráte nemají ani střední školu.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2012 9:59 | jogurt

Nevěřím ani slovo, z vlastní zkušenosti se s lidmi nebaví, bojí se dát na sebe svůj kontakt a snaží se být co nejvíce anonymní. Jakmile nezaplatíte, neupomenou vás, naopak čekají, až dluh naroste! Nebo snad máte s vého osobního bankovního poradce z CETELEMu? Určitě mu nebude vadit, když tady na něho necháte kontakt. Velmi rád se s ním spojím. Nebo že by se bál? Čeho, když jsou tak solidní firma?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 1. 2014 16:14 | JANA

DOBRY DEN,MAM U CETELEMU KREDITNI KARTU NA 12TIS.KAZDY MESIC SPLACIM TISIC KC NA KARTU Z TOHO SI BEROU 4STOVKY JAKO UROK.COZ JSEM NEVEDELA KDYZ JSEM KARTU AKTIVOVALA REKLI MI POUZE ZE BUDU SPLACET 1TIS.KC.TED JSEM DVA MESICE NEZAPLATILA A ZABLOKOVALI MI KARTU AZ DO DUBNA COZ ME PRIJDE JAKO DLOUHA DOBA PROTOZE SPLATKU JSEM ZAPLATILA HNED JAK JSEM MOHLA NA TO MI ZACALO CHODIT SPOUSTY SLOZENEK A UPOMINEK I PRESTO ZE JSEM TAM SPLATKU MELA(MAM)STALE JE KARTA NEAKTIVNI A UZ JE TO DESET DNI CO ZJISTUJI KDY ME KRED.KARTU VLASTNE ODBLOKUJI KAZDY Z JEJICH PRACOVNIKU RIKA NECO JINEHO JEDNA SLECNA ME REKLA PO ZAPLACENI SPLATKY,PAK MI PAN REKL ZE ZACATKEM DUBNA BUDE KARTA AKTIVNI PAK JSEM VOLALA ZNOVU A TO MI REKLI ZE ZACATKEM DALSIHO MESICE.PAK JSEM MUSELA VOLAT NA VYMAHACI AGENTURU OD CETELEMU PROTOZE MI DOSEL VYMAHACI DOPIS TAM MI REKLI ZE NEVI PROC MI DOPIS POSLALI PROTOZE VE VYMAHANI NEJSEM ZE CASTKU MAM UHRAZENOU.VUBEC SE S NIMI NEDA DOMLUVIT,NEVIM NA CEM JSEM A JAK KARTU CO NEJDRIVE ODBLOKOVAT ABYCH OPET MOHLA CERPAT Z KREDITNI KARTY PENIZE.NENI TO TAK ZE BYCH NEMOHLA NEBO NEMELA NA ZAPLACENI(NECO SE PRIHODILO)COZ SE MUZE STAT KAZDEMU,ALE ONI ME HNED DALI DO REGISTRU DLUZNIKU A TED MI NIKDE JINDE NEPUJCI.DIKY CETELEMU.OPAVDU NEVIM NA KOHO SE OBRATIT S KYM SE PORADIT O ODBLOKOVANI KARTY,KDY NEBO JAK JI ODBLOKUJI VUBEC NIC NEVIM KDYBY NEKDO Z VAS VEDEL KAM JE HNAT NEBO KDE SE DA NA JEJICH PRACOVNIKY CETELEMU PODAT STIZNOST ZA NESERIOZNI JEDNANI BYLA BYCH RADA A JESTE JEDNA VEC TU MAM ZE ZDROJU KTERE NESMIM RICT PO KAZDE KDYZ VOLATE S OPERATOREM A TEN S VAMI RESI VASI SITUACI A RIKA VAM NEJAKE INSTRUKCE MUSI BYT V JEJICH POCITACI PODEPSAN ZE S VAMI JEDNAL PRIMO ON,KDYZ JSEM TO NA NE VYBAFLA BYLO MI RECENO ZE POD MYMY DOTAZY NENI NIKDO Z PRACOVNIKU PODEPSAN.RADA BYCH SI NA JEJICH CHOVANI STEZOVALA NA VEDENI,KDYBY OVSEM SLO NEJAKE NAJIT.NIKDE NIC.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 4. 2013 0:16 | Milan

Využívám kontokorentu od cetelemu již asi 15 let. Je pravda je to trochu dražší, ale dosud jsem neměl problém. Jde o rychlou fin. pomoc, kterou je potřeba co nejrychleji zptatit. Nemáte-li na rychlé zaplacení, NEPŮJČUJTE SI a ani si nezřizujte žádný KREDITNÍ ŮČET Já
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2013 10:06 | Petr

Z nás vymáhali zpožděné splátky takovým způsobem, že se moje žena zhroutila a z nemocnice se vrátila s Parkinsonem a cukrovkou
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 4. 2013 13:07 | marie

přeju vám, abyste nepřišel o práci, neonemocněl, nebo se jiným způsobem nedostal do potíží. Přišla jsem o práci protože jsem onemocněla a Cetelem nás dostal kvůli tomu do osobního bankrotu
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 4. 2013 13:05 | marie

Jsme přes 15 let klienti Cetelemu a doteď jsme neměli problémy. Ve chvíli, kdy jsem přišla o práci a požádala o odklad 2 splátek, nastalo peklo. Volají několikrát denně, když manžel-řidič autobusu nezvedne telefon ihned, okamžitě volají mě, šéfovi manželovy firmy, majiteli domu, kde bydlíme. Papírových upomínek máme tolik, že bych s nimi vytapetovala ložnici, mailové schránky taky plné upomínek. Ostuda po celém městě. Cetelem zřejmě kvůli našich 14000 zkrachuje... I když pořád dokola opakujeme, že peníze budou, jen potřebujeme trošku času, stejně druhý den řeknou, že nekomunikujeme. Poradna nám poradila jít do osobního bankrotu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 7. 2012 16:18 | George

Mám an splátky TV od cetelemu, přepaltil jsem 1400 z ceny 14000 a splácím 1400x10, splácím poctivě, a jsem spokojenej, samořejmě nebudu si brát pujčku když nemám na zplácení, a pak brečet že mi rostou penále, Bud ste Jantaři, nebo socky
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 4. 2012 19:34 | Jirka

Ano CETELEM jsou zloději měl jsem přesně spalecný úvěr na 72 měsíců, splatil jsem a považoval za hotové. A pak po mne chtěly zaplatit ještě 2splátky plus penále. Jsou to fakt hajzlové nebrat nikdy.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2012 14:00 | Lucie

dobry den mam kartu cetelem,chtěla bych využit tuto kartu,ale nevim jak splacet ,nemam žadne skušenosti a tak se vas ptam někoho kdo ma skušenosti ,děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2012 9:50 | jogurt

Lichváři - rozhodně od nich nepůjčovat, ale raději solidní banku. CETELEM těží z lidí v tísni. Jejich praktitky jsou prověřené léty a normální slušný člověk proti takovým lichvářům nemá šanci. Nedoporučuji se s těmito mafiány v žádném případě zaplést. CETELEMu nejde o půjčení peněz, ani o případné splacení půjčky, ale o to, abyste uvízli v dluhové pasti. Z vlastní zkušenosti vím, že i přes můj eminentní zájem se s nimi rychle vypořádat, vás jen tak nepustí. Otravují, prozvánějí, pro splacení v hotovosti mi dali číslo účtu s kódem banky 5000. Zkuste najít pobočku v druhém největším městě ČR. Přestože mají další účty např. u KB, která je všude. Ale to by bylo splacení moc jednoduché. Říkají falešné zprávy, manipulují, využívají důvěřivosti lidí. Zkuste najít na někoho od nich osobní kontakt. Třeba z pobočky. To se vám nepovede, na jejich místě bych se musel stydět, u nich je bohužel ten pravý důvod ne stud, ale strach. Velmi dobře si přečtěte smlouvu, jinak se nestačíte divit!
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 2. 2012 9:44 | Jitka

Když si beru úvěr, tak si prověřím podmínky za kterých budu splácet. Mrknu i na úvěry jiných bank. Nechám si poslat nabídky a hlavně, kolik zaplatím jako konečnou částku. Tak pak nebudu koukat jako puk, na kolik peněz mne ten úvěr vyjde. Každá banka má několik prokuktů. Porovnám i v rámci banky. Chce to kalkulačku a rozum do hrsti a pak nebudete pytlík nervů. Tomu se říká finanční gramotnost.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 2. 2012 9:39 | Jitka

Přečetla jsem si komentáře. Takové špatné zkušenosti s Cetelem nemám. Zařízení domácnosti jsem si pořídila z úvěrové karty nebo v obchodě z úvěru právě od této firmy. Naopak, naprostá spokojenost, komunikace jak po tel., tak i po e-mailu velice dobrá. Na kartě už mám možnost čerpání 70 tis. Kč. Jednou jsem na splátku zapomněla a neplatila jsem žádnou pokutu. Jen jsem se písemně a telef. omluvila a bylo. Když si převedu peníze na 4 dny, abych pokryla kontokorent u mojí banky, tak mi nepošlou ani korunu za úrok. Jsem s nimi spokojená již 14 let. Nejsem jejich zaměstnancem ani nelobuji za jejich firmu. Jen občas nevyjdu s výplatou, tak se mi hodí jejich kreditka. Rozhodně jsou levnější jak úvěr od KB. Nemám s nimi žádnou špatnou zkušenost. Takže jejich služeb chci i nadále využívat.
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2012 13:49

Lidi,dávejte si pozor.Je to neseriozní firma,která lhaní má v popisu práce.Nalítla jim moje známá,která za půjčku na 5let,vrátí 60%z půjčené částky.Jednání s nimi mě stálo spoustu nervů a nevím jak to vše ještě dopadne.Půjčku jsme zrušili zaplatili celou část za deset dní po půjčení.Ovšem všechny doklady o půjčce nám neposlaly,i když slíbili,že vše pošlou.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 10. 2011 9:57 | kajetan

Všichni kdož tvrdite ruce pryč od Cetelemu, máte pravdu - jsou to podvodníci. Nevyužívanou kartu i neaktivovaný účet po roce zaniklý si klidně bez vašeho svolení dovolí vystavit znovu a dále škemrají o jejich aktivaci. Ceteleme, když od Vás nic nechci, tak neotravujte !
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 7. 2011 19:33 | klient

Radím vám všem nezačínejte si nic se společností Cetelem. V případě, že z vaší strany nastane nějaký problém se splácením (což se může stát každému a nemusí to být jeho vlastní vinou), nikdo se s vámi nesnaží problém vyřešit tak, abyste byli schopni dostát svým závazkům. Jeden den vám volají a vy se s nimi na něčem dohodnete a za dva dny vám volají znovu a je všechno jinak. Splátku vám nesníží na částku, kterou byste byli schopni splácet. Vaše snahy o domluvu absolutně ignorují. I když vy uznáte, že dlužíte a chcete platit, rozhodce vám pak nařídí zaplatit dlužnou částku v plné výši a k tomu vám Cetelem naúčtuje dalších 20.000,- za právního zástupce, i když má svoje vlastní právní oddělení. A to vše zaplatit do 3 dnů. Nikdo se s vámi dál o ničem nebaví. A takhle se vydělávají peníze. I když třeba několik let platíte bez problému a pak se dostanete do problému jako já, řeknou vám, že jste měli zvážit svoje možnosti při uzavření smlouvy. Možná si teď říkáte, že to všechno píšu jen ze zloby, ale věřím, že lidí, kterým se to stalo stejně jako mně, je podstatně víc. Nikdy nevíte, do jaké situace se můžete i vy dostat.. A Cetelem se prostě dohodnout nechce.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 7. 2011 12:14 | Radka Kudriová

Dobrý den, měli jsme u Cetelemu kartu na 20 000 kterou jsme zrušily,písemně o to zažádali a po měsíci a půl se dozvěděli, že karta je stále aktivní a navíc nám nabízeli z karty vybrat peníze.To je jedna věc. Druhá věc-na veškeré úvěry máte pojištění.Ale takovýma těma malinkatýma písmenkama máte v podmínkách napsáno, že pokud příjdete o práci a zažáddáte o přerušení splácení, tak musíte být na úřadu práce min.3 měsíce.Takže Vám to je taknějak k ničemu. A poslední věc-nedávno jsme žádali o konsolidaci.Vše bylo ok,už to bylo schválené, paní byla velice ochotná, ale když se měla ozvat, jestli to prošlo,nebo ne už se nikdo neozval a museli jsme si volat sami.=Paní na nás vyštěkla, že jsme neprošli a že nám nesmí říct proč.Řekla pěkný den a položila telefon.Když jsme chtěli zpět potvrzení a dokumenty, které jsme posílali spolu se smlouvou slíbila,že do druhého dne příjdou.Už je to přes dva měsíce a dokumenty nikde. Abych dodala-u GE MONEY BANK jsme prošli bez problému. Cetelem je ta nejhorší "banka" která vůbec existuje.Navíc jedna z nejdražších.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 5. 2011 11:29 | Janca

Měla jsem v minulosti od Cetelemu pujčku 20 000kč,Splatila jsem u nich 2 telefony a byla jsem spokojena.Tet mam opět pujcku 20 000kč,ale bohužel mě propustili z prace což jsem nečekala a nemam na splatky.Mám z toho hruzu,strach z uroku....je to muj problem a nevím jak s toho ven.Jinak jsem byla celkem spokojena.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Radim Passer

podnikatel, Passerinvest Group

Ivo Lukačovič

podnikatel, Seznam.cz

Radim Passer
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Ivo Lukačovič
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services