Zálohy na zdravotní pojištění OSVČ výrazně stoupnou

Jiří Hovorka | rubrika: Jak na to | 9. 12. 2021 | 11 komentářů
Novou výši minimální zálohy musí podnikatelé zaslat na účet zdravotní pojišťovny nejpozději do osmého února.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 12. 2021 15:57, Badatel

Bude zajímavý přehled ukončených živností po roce 2021.Covid ubere rezervy ZP.Jinak se budou poskytovatelé zdrav. péče předhánět ve fiktivním navyšování výkonů-čili švindlování až 5x.
Extrakce zubu 5 min účtováno 5 úkonů 2.450.- Kč místo cca 450.-
Prognóza :Zdravotní pojistitelé nenápadně zkrachují.Škoda.....

+15
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

31. 12. 2021 13:26 | Pavel Drbohlav Děčín

Vše jde dokonale podle plánu, můžeme se těšit pouze z posledních dnů, které nám zbyly.......
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 12. 2021 23:09 | Vincent

Paní Romano držte se. Já osobně už jsem také na hraně, naštěstí aspoň můžu začít podnikat i v jiném státě, kde jsou nižší daně. Osobně možná poslední kapkou bude povinnost mít datovou schránku od roku 2023, která je akorát formou šikany. Digitalizovat se má stát, a ne my.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 12. 2021 12:24 | Romana

Po 20ti letech přežívání - končím. Osvč jsem byla z důvodu , že jsem nemohla být zaměstnána - péče o tři děti a o dva rodiče závislé na péči druhé osoby. Osvč mi dávalo volnost se jim věnovat , kdy to potřebovali, doprovázet k lékaři, vychovávat. Nenechala jsem své rodiče na pospas státu, děti vychovávala v duchu odpovědnosti . Sama jsem stát nežádala o podporu .Manželovi jsem umožnila pracovat naplno. Už to nejde snášet, platit zálohy za výdělky, které nemám. Nakonec nebudu ani ošetřená u lékaře. V tomto státe živnostník není tvořitelem ekonomie, ale její vyvrhel. Zde tvoří ekonomii mocní, bohatí, zloději, a sociálně slabí. Co máme učit svá vnoučata? Źe práce šlechtí . Ne, pracující je otěž státu. Po zaplacení mi nezbyde ani na zaplacení bydlení a jídla. Jsem závislá na svých klientech. Ćím větší bude drahota, tím míń lidí bude chodit , tím více musím platit.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2021 12:20 | Josef

Nejlepší je když si vytrhnete zub. Po půl roce jdete na kontrolu a zubař si naúčtuje extrakci zubu aniž by něco dělal, a při dotazu jak je to možné se dozvíte že je to normální.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2021 9:59 | Emil Emil

Zloději zlodějský...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2021 9:42 | Pavel Pavel

A zlevňovat se bude kdy?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 12. 2021 18:24 | ego

si už brzo uvědomí , že je hostitelem parazita - ministerstva vraždění a ministerstva genocidy. No tak přestane platit zdravotní a soc. pojištění. Do pár měsíců je vymalováno. Nebude na výplaty, nebude mít kdo vraždit .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2021 15:57 | Badatel

Bude zajímavý přehled ukončených živností po roce 2021.Covid ubere rezervy ZP.Jinak se budou poskytovatelé zdrav. péče předhánět ve fiktivním navyšování výkonů-čili švindlování až 5x. Extrakce zubu 5 min účtováno 5 úkonů 2.450.- Kč místo cca 450.- Prognóza :Zdravotní pojistitelé nenápadně zkrachují.Škoda.....
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 12. 2021 12:21 | jih

A ještě doplním, i to, co je v textu uvedeno: že hned od ledna se naopak mění zálohy u zdravotního pojištění (pokud nejste nad minimem).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2021 12:20 | jih

Dobrý den, nemáte pravdu. I minimální zálohy se mění u sociálního pojištění až v měsíci po podání přehledu, viz manuál na webu ČSSZ (první tabulka): https://www.cssz.cz/web/cz/zalohy-na-pojistne-na-duchodove-pojisteni
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2021 10:57 | Lambertová

A kdo Vám řekl, že sociální se změní až po odevzdání přehledu? To platí jen pokud v současné době čili v roce 2021 platí OSVČ zálohu tak vysokou, že dosahuje minimálně minimální částky pro rok 2022, jinak musí zálohu i bez odevzdaného přehledu sám zvýšit už za leden 2022 na minimum roku 2022.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Kalvoda

advokát a exministr

Jan Hrušínský

herec a podnikatel

Jan Kalvoda
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Jan Hrušínský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services