Výpověď a nemoc. O kolik vám marodění protáhne pracovní poměr

Když se loučíte se zaměstnavatelem a onemocníte, nemoc váš pracovní poměr prodlouží. Jenže za nějakých okolností se prodlužuje o dny pracovní, jindy o kalendářní. Poradíme, jak se v tom vyznat, jiná pravidla jsou pro standardní výpověď, jiná pro zrušení pracovního poměru ve zkušební době.

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 8. 2019 19:01, Kamila

Dobrý den, manžel dal výpověď, smlouvu měl na dobu neurčitou. V práci výpověď odevzdal, dostal potvrzení, že má dvou měsíční výpověď. Teď když půjde marodit, prodlouží se mu dvou měsíční výpovědní lhůta nebo ne? Děkuji

+64
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

16. 10. 2019 17:12 | Hana

Dobrý den omarodila jsem 28.8.2019 pracovní smlouvu jsem měla do 31.8.2019 zaměstnavatel mi dal nemocenskou za 3 dny . A další obdržím až od 15. Dne od OSSZ. Je toto jednání běžné.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 10. 2019 12:07 | Lenka drinková

Dobrý den mám dotaz jsem v neschopnosti od 25.7.2019 dnes 10.10. mi přišlo že mě ruší smlouvu která je do 31.10 tedy na dobu určitou.Musim ji podepsat když jsem v neschopnosti děkuji
0
+-

24. 9. 2019 11:15 | Ilona Štangelová

Mám, v podstatě, stejný problém. Co mám dělat? Jsem ve výpovědi, pracovní poměr mi končí k 31.10. Výpověď mi nebyla podána z důvodu neschopnosti, či z nedodržení pracovních podmínek, nicméně, výsledek je stejný. Jsem teď ve zdravotní neschopnosti. Nevím, jak to mám řešit dále. Ilona Štangelová
+2
+-

19. 9. 2019 9:03 | Olga dotkova

Dobrý den prosím mám skončit k 30 .,9 ,2019 a jsem nemocná okolík dní se mi prodlouží výpověď když budu mít ukončení neschopnosti k 1.10. dekuji
0
+-

30. 8. 2019 19:01 | Kamila

Dobrý den, manžel dal výpověď, smlouvu měl na dobu neurčitou. V práci výpověď odevzdal, dostal potvrzení, že má dvou měsíční výpověď. Teď když půjde marodit, prodlouží se mu dvou měsíční výpovědní lhůta nebo ne? Děkuji
+64
+-

28. 8. 2019 14:44 | Mira

dostal jsem výpověď z nadbytečnosti a nárok na odstupné, ukončení PP je k 31.8.2019 měl jsem ale úraz a jsem na neschopence..zaměstnavatel mi vyhrožuje, že když nepotrvdím datum 31.8. budu si dobu neschopnosti muset odpracovat..
+8
+-

27. 8. 2019 22:23 | Petra

Dobrý den, jsem ve výpovědní lhůtě, pracovní poměr byl ukončen pro nadbytečnost a měl skončit 31.8.. Nyní jsem, ale onemocněla a od 26.8. jsem v neschopnosti, jak to nyní je s výpovědní lhůtou? Skončí mi pracovní poměr 31.8. a já se musím jít přihlásit na ÚP nebo se mi výpovědní lhůta prodlužuje?
Děkuji
0
+-

11. 8. 2019 0:59 | Lala

A jak je to v případě, že člověk omarodí v ochranné lhůtě? Ta by měla být aktuálně 7 dní po skončení pracovního poměru.
+4
+-

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  11 234 607 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2019

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Články na Heroine.cz

Návody pro krkavčí matku: strčit dítě do jeslí?

Návody pro krkavčí matku: strčit dítě do jeslí?

Tak se znovu dočkáme jeslí, krkavčí matky budou mít pré! Ve skutečnosti to s návratem...více

30 let od revoluce. Společnost se odráží i v očích menšin

30 let od revoluce. Společnost se odráží i v očích menšin

Třicet let, které uběhly od revoluce, nezvou jen k ohlédnutí za událostmi Listopadu, ale...více

Alternativy pro všechny s periodou

Alternativy pro všechny s periodou

Trh s menstruačními pomůckami rozrostl. Do středního proudu se dostaly i alternativy,...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Dara Rolins

zpěvačka a podnikatelka

Andrej Babiš

podnikatel, Agrofert

Dara Rolins
ÚSPĚŠNOST
73,08 %

z 26 duelů
Andrej Babiš
ÚSPĚŠNOST
67,57 %

z 37 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.