Výpověď a nemoc. O kolik vám marodění protáhne pracovní poměr

Když se loučíte se zaměstnavatelem a onemocníte, nemoc váš pracovní poměr prodlouží. Jenže za nějakých okolností se prodlužuje o dny pracovní, jindy o kalendářní. Poradíme, jak se v tom vyznat, jiná pravidla jsou pro standardní výpověď, jiná pro zrušení pracovního poměru ve zkušební době.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 8. 2019 19:01, Kamila

Dobrý den, manžel dal výpověď, smlouvu měl na dobu neurčitou. V práci výpověď odevzdal, dostal potvrzení, že má dvou měsíční výpověď. Teď když půjde marodit, prodlouží se mu dvou měsíční výpovědní lhůta nebo ne? Děkuji

+1583
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 32 komentářů)

18. 2. 2020 15:54 | Ivana

Dobrý den, chci se zeptat k 28.2. davam v praci vypoved. Takze od 1.3. minpobezi dhoumesicni vypovedni lhuta. Kdyz pujdu od 2.3. marodit, nemuzou mi vypoved nejak stopnout a pobezi mi vypovedni lhuta normalne nebo se stopne? Od 1.5. nastupuju do nove prace. Predem dekuji za odpoved.
+67
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 2. 2020 17:23

Citace - Olga dotkova / 19.09.2019 09:03

Dobrý den prosím mám skončit k 30 .,9 ,2019 a jsem nemocná okolík dní se mi prodlouží výpověď když budu mít ukončení neschopnosti k 1.10. dekuji
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 1. 2020 2:15 | Lenka

Dobrý den. Mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou, podala jsem výpověď. Poběží mi dva měsíce, během této doby nastoupím na neschopenku,skončí mi PP v této lhůtě? Kdo mi pak vyplácí nemocenskou a jak dlouho? Nedlužim nic pojištovně?
+48
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 12. 2019 12:40 | Vera

Dobry den,od rijna jsem v pracovni neschopnosti,hpp mam na dobu neurcitou,muzu dat na neschopnosti vypoved? Dekuji
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2019 17:12 | Hana

Dobrý den omarodila jsem 28.8.2019 pracovní smlouvu jsem měla do 31.8.2019 zaměstnavatel mi dal nemocenskou za 3 dny . A další obdržím až od 15. Dne od OSSZ. Je toto jednání běžné.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 10. 2019 12:07 | Lenka drinková

Dobrý den mám dotaz jsem v neschopnosti od 25.7.2019 dnes 10.10. mi přišlo že mě ruší smlouvu která je do 31.10 tedy na dobu určitou.Musim ji podepsat když jsem v neschopnosti děkuji
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 9. 2019 11:15 | Ilona Štangelová

Mám, v podstatě, stejný problém. Co mám dělat? Jsem ve výpovědi, pracovní poměr mi končí k 31.10. Výpověď mi nebyla podána z důvodu neschopnosti, či z nedodržení pracovních podmínek, nicméně, výsledek je stejný. Jsem teď ve zdravotní neschopnosti. Nevím, jak to mám řešit dále. Ilona Štangelová
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 9. 2019 9:03 | Olga dotkova

Dobrý den prosím mám skončit k 30 .,9 ,2019 a jsem nemocná okolík dní se mi prodlouží výpověď když budu mít ukončení neschopnosti k 1.10. dekuji
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 8. 2019 19:01 | Kamila

Dobrý den, manžel dal výpověď, smlouvu měl na dobu neurčitou. V práci výpověď odevzdal, dostal potvrzení, že má dvou měsíční výpověď. Teď když půjde marodit, prodlouží se mu dvou měsíční výpovědní lhůta nebo ne? Děkuji
+1583
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 8. 2019 14:44 | Mira

dostal jsem výpověď z nadbytečnosti a nárok na odstupné, ukončení PP je k 31.8.2019 měl jsem ale úraz a jsem na neschopence..zaměstnavatel mi vyhrožuje, že když nepotrvdím datum 31.8. budu si dobu neschopnosti muset odpracovat..
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2019 22:23 | Petra

Dobrý den, jsem ve výpovědní lhůtě, pracovní poměr byl ukončen pro nadbytečnost a měl skončit 31.8.. Nyní jsem, ale onemocněla a od 26.8. jsem v neschopnosti, jak to nyní je s výpovědní lhůtou? Skončí mi pracovní poměr 31.8. a já se musím jít přihlásit na ÚP nebo se mi výpovědní lhůta prodlužuje?
Děkuji
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 8. 2019 0:59 | Lala

A jak je to v případě, že člověk omarodí v ochranné lhůtě? Ta by měla být aktuálně 7 dní po skončení pracovního poměru.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 2/2

2

Následující

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivo Lukačovič

podnikatel, Seznam.cz

Petr Zahradník

ekonom

Ivo Lukačovič
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Petr Zahradník
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services