Úraz a nemoc z povolání: renty od ledna vyšší

Od 1. ledna 2019 se valorizují renty odškodňující pracovní úrazy a nemoci z povolání.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 12. 2018 21:40, Ivana

Mám nemoc z povolání od té doby přežívám ! Je to masakr kdysi jsem měla i 17 ooo a teď..9000 A dovolání nikde!!! Chodím na 4h do práce..premie nic ,odměny nic a ještě má zaměstnavatel pocit , že moc nedelte!! Přála bych těm co o tom rozhodují aby museli žít jako my.. ještě , že mám manžela který platí poplatky !!!

+117
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 30 komentářů)

25. 5. 2022 18:09 | Petr

Dobrý den před 5 lety jsem byl na operaci karpálního tunelu pravé ruky.Aby my nebyla krácení renta dělal jsem pořád 8 h práci a teď mám po operaci i levou ruku.jake mám možnosti když mě i jako řidiče málo kdo vezme mohou mě vzít na 6 h úvazek a bude se mi krátit renta ?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 9. 2021 19:55 | Mikeška Milan

Mám tři nemoci z povolání a byla mi uznána renta.po tři měsíce v práci jsem si vydělal víc než je moje z renta.po třech měsících mi bylo nucené nabídnutí podepsat prohlášení o pozastavení životní renty a nemůžu se nikde dovolat o znovuobnovení na základě toho že nemůžu najít vhodné zaměstnání .Nyní mám jít na 6 operaci rukou a nevim co má dělat když PU mně už nezaradi do uchazečů o práci po 14 měsících hledání práce a odmítnutí 3 lékařů že nejsem schopen pracovního poměru z hlediska vašeho zdráv.stav.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 6. 2021 15:59

Citace - Alča / 02.04.2019 13:25

Dobrý den mám invalidní duchod už 15 let 1.stupně na těžke deprese,ted budu mít nemocenskou asi 5 měsícu a budu hospitalizována na psychiatrii,nemá někdo zkušenost,jestli je rozumne,žádat vyšší stupen in. nebo to nechat tak,dík za odpověds pozdravem Alča
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 6. 2021 19:06 | Michal

Renty jsou sice vyšší, ale z té reálné hodnoty člověk musí zřejmě jen přežívat. Dokud ty zdravotní renty nebudou dosahovat alespoň z 1/4 té co lze vyhrát u Sazky, bude to vždy jen almužna https://www.loterie-tikety.cz/rubriky/sazeni/loterie-extra-renta-od-sazky_7897.html Hlavně že každý sedící politik dostává statisíce a více. Proč i kus neukrojí a nedají to těm co to opravdu potřebují?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2021 8:07 | Marton

Sem po pracovnim uraze a uznan invalidnim duchodu 3 stupne ale nemam narok na vyplaceni duchodu již 11 mesicu sem totalne bez penes .soudni spor proti ČSSZ sem vyhral a presto socialce opjet reši zda mam narok ato v delce 120 dnu maji na zmenu dle rosudku hruza
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2020 17:20 | lujgi

ano mate pravdu je to cele nesmysl up vas honi do prace a kdyz nastoupite tak vam mzdu odectou od renty
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 7. 2020 14:56 | Milan

Jelikoš jste dala vypovět sama nemate narok na rentu.je možno ji vymahat soudně,ale je to na dlouhe lokt
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 7. 2020 14:39 | Milan

Mam priznanou rentu od roku2013 Duchob nechou dat,zaměstnat mě nikdo nechce.poradit vamzaden neporadi proto ze nesmi a jeśtě na PU s vas delaji blbce
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 1. 2020 13:06 | Martin Fendrycch

Můj příběh už natáčí černé ovce pokud se chcete připojit ozvetese na emajl mfendrich@seznam.cz
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 1. 2020 13:06 | Martin Fendrycch

Můj příběh už natáčí černé ovce pokud se chcete připojit ozvetese na emajl mfendrich@seznam.cz
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 1. 2020 13:01 | Martin Fendrycch

Dobrý den znám to moc dobře stim že mě zaměstnavatel nedoplaci nic a mám tedy nemocenskou 9000 Kč coš se nedá zaplatit vůbec nic a nárok na příspěvky od socialku nemám nárok zduvodu toho že bydlím ve společné domácnosti z přítelkyni a ta bere opar 5000kč víc neš já
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 1. 2020 14:51 | Tss

A co renta?!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 10. 2019 19:05 | Válek

Plně s váma cítím,tento stát Vás nemoci z povolání zcela ,ale opravdu zcela ožebračuje
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2019 19:27 | Bílá ivana

Vítám vás do klubů odpadliu .Mám stejní problém ..penize nemám pomoc už vůbec žádná !!!!Přesně ještě ,že mám manžela,ale co dál se ptám????POZOR duchod se nepočítá do starobního ..pracuji 4h denně za 6000 MASAKR!!! Jenom platim advokáty a prt každý říká něco jiného !!!??každopádně máme nárok a nečeká nás nic jineho než to dát k soudu na své tryko??
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 8. 2019 10:24 | Pavel Zdeněk

Dobrý den chci se zeptat jsem po několika operacích obou loktu z důvodu když jsem pracoval jako číšník 18let a stále mám problemy. Mám nárok na rentu nemoc z povolani? Děkuji
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 8. 2019 10:14 | Pavel Zdeněk

Dobrý den chci se zeptat jsem po několika operacích obou loktu z důvodu když jsem pracoval jako číšník 18let a stále mám problemy. Mám nárok na rentu nemoc z povolani? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 7. 2019 6:13 | Pavel

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak to že sem byl v pracovní neschopnosti a omarodil jsem a narodil jsem rok a dva měsíce a dalime do plného důchodu a přidali mi jen 984korun a můj zdravotní stav je špatný a to mám kratší nohu o 4cm a skoliózu páteře měl bych toho víc na srdcí ale nevím jestli mi nikdo pořadí . díky Pavel.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 7. 2019 14:43 | Lenka

Dobry den,musím říct ze i když se renty valorizují a našla jsem si praci na zkráceny úvazek jsem na tom hůře než v bývalém zaměstnání kde bych výdělek měla o hodně větší než s nynějším platem a rentou dohromady, Co vám na valorizaci přidají o to vám uberou když se navyšuje minimální mzda! Pokud nejste bývalý horník vaše renta na přiznáno nemoc z povolani je opravdu výsměch .My jsme si tu nemoc nevymysleli. Renty by měli být vyšší .
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2019 17:56 | Ivana cisarova

Dobrý den uznali mi nem9c z povolání,ale jelikož jsem dala sama vypovedj este před ukoncenim neschopnosti nedostala jsem odstupne a po roce jsem se ocitla na uradu práce. Dostala jsem odskodneni za usly zisk a ted pobiram ppdporu v nezamestnanosti mam jeste narok na rentu?
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2019 20:49 | Vlasta

Pobírám rentu.Když nastoupím do práce na zkrácený uvazek bude se mi odčítat z původního výdělku minimální mzda nebo jen to co si vydělám,když můj výdělek bude nižší než minimální mzda.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Zavadil

politik a odborář

Renata Vesecká

bývalá nejvyšší státní zástupkyně

Jaroslav Zavadil
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Renata Vesecká
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services