Úraz a nemoc z povolání: renty od ledna vyšší

Od 1. ledna 2019 se valorizují renty odškodňující pracovní úrazy a nemoci z povolání.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 12. 2018 21:40, Ivana

Mám nemoc z povolání od té doby přežívám ! Je to masakr kdysi jsem měla i 17 ooo a teď..9000 A dovolání nikde!!! Chodím na 4h do práce..premie nic ,odměny nic a ještě má zaměstnavatel pocit , že moc nedelte!! Přála bych těm co o tom rozhodují aby museli žít jako my.. ještě , že mám manžela který platí poplatky !!!

+118
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 30 komentářů)

2. 4. 2019 13:25 | Alča

Dobrý den mám invalidní duchod už 15 let 1.stupně na těžke deprese,ted budu mít nemocenskou asi 5 měsícu a budu hospitalizována na psychiatrii,nemá někdo zkušenost,jestli je rozumne,žádat vyšší stupen in. nebo to nechat tak,dík za odpověds pozdravem Alča
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 2. 2019 22:24 | Moni

Prosím vás , jak je vůbec myšleno, že se nevalorizuje nynější ušlá mzda, ale ta co byla před invaliditou ? Já jsem v ID od roku 2011, moje průměrná mzda byla 24000 a to jako tato částka se valorituje ?? Za ty roky už mám vyšší průměrnou ušlou mzdu protože se valorizovalo, takže proč mi po valorizaci přidali na rentu pouze necelé dvě stovky, když mám ID 6897, fiktivní min, mzdu (ÚP) 6000, renta byla za rok 2018 15640 ?? To jsou nějaké divné počty ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 1. 2019 9:32 | irma

Rentu mám už 20 let.Tehdy nebyly výdělky,jako jsou dnes.Nikdy jsem se nedostala ani k 5t. za měsíc a s tím,jak se zvedá minimální mzda,jsem do loňského prosince spadla na 2150 kč a letos to ani nechci vidět.Valorizace nikdy nejde ani poznat.Dnes kolegyně mají v mé bývalé práci 27 000 čistého,ale bohužel,pojišťovna jede dle tehdejšího výdělku,a pokud jsem nemocná nebo na ÚP,neřídí se tím,že mám almužnu,ale doplácí mě prý do fiktivního výdělku.....Ne do částky,kterou opravdu pobírám.
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2019 20:53 | Tibor

Utrpěl jsem nemoc z povolání v roce 2015 , nemohl jsem se evidovat na úřadu práce jelikož jsem do roku 2016 byl v pracovní neschopnosti , pak jsem ukončil neschopnost a byl na úřadě práce , ale už mi z renty brali minimální mzdu z roku 2016 , pak jsem si našel práci na zkrácený úvazek pracoval jsem do roku konce 2017 z zdravotních důvodů jsem to ukončil zhoršil se mi stav , průměr byl 7.490 kč to mi z renty odčítávali, pak jsem si našel jinou práci a to trvalo do roku 2018 v unoru jsem ukončil a průměr byl 6.336 kč ale pořád mi z renty odčítávají 7.490 kč a to jen proto, že jsem si byl schopen vydělat víc...tak se bere ten vyšší výdělek . Tak si myslím, že i když se člověk snaží a najde si práci , tak si jen uškodí....protože zákon je hrozný všude se bere poslední průměr který je v zaměstnání , ale na pojišťovně to je jinak.
No je to zákon na hlavu....a člověk se bojí jít k doktorům aby mu nenašli jinou nemoc náhodou a pak mu vezmou rentu...
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 1. 2019 9:04 | Pejsman jan

Zaměstnavatel nechce proplacet vyrovnání do průměrné mzdy z nemoci z povolání
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 12. 2018 15:21

Uz to resime na poskozenihornici.cz
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 12. 2018 21:40 | Ivana

Mám nemoc z povolání od té doby přežívám ! Je to masakr kdysi jsem měla i 17 ooo a teď..9000 A dovolání nikde!!! Chodím na 4h do práce..premie nic ,odměny nic a ještě má zaměstnavatel pocit , že moc nedelte!! Přála bych těm co o tom rozhodují aby museli žít jako my.. ještě , že mám manžela který platí poplatky !!!
+118
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 12. 2018 10:51 | je tu ale jedno velké ALE!

díky tomu, že se opět zvýší min.mzda, pak nedojde k zde vypočtenému zvýšení, ale naopak někdy i k opětovnému snížení renty! Jak je to možné? Nu ona ČP prostě odpočítá např. u lidí s invaliditou I-II stupně (i když pracují na zkrácený úvazek a vydělávají např. 4-5000,- čistého) ekvivalent minimální mzdy a bavit se s vámi nemíní. Mne např. takto loni i když bylo obdobné % zvyšování renty tato nakonec byla snížena oproti roku 2016 o 60,-Kč. A za předešlé roky to bylo celkem snížení již o cca 1800,-Kč/měs! Novelou ZP se nic nezměnilo, neb by každý postižený dle vyjádření ČP musel být PO CELOU DOBU VEDEN na úřadu práce... No ale na druhou stranu - z čeho si ti politici mají přidávat blbých 9% (6000 a více/měs.)že. Někde na to vzít musí a postižení, důchodci a další se bránit nemohou neb na právníky nemají. Prostě HNUS..
+29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 12. 2018 8:17 | Sumec

Tak ono je to spíš naopak. Jako mrzák dostaneš pár korun k invalidnímu důchodu (pokud ho ovšem dostaneš, což není u nás jednoduché). Ovšem nesmíš mít svini zaměstnavatele a pokud je svině, tak se nebát a o těch "pár" korun se nenechat připravit. Sice to vyplácí pojišťovna s povinného pojištění, ale zaměstnavatelé se tomu stejně brání jako čert kříži.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2018 5:57 | Tomáš Smolík

Kvůli pár korunám , mrzákem, to se vyplatí ...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 2/2

2

Následující

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Tykač

podnikatel, Czech Coal

Jaroslav Starka

podnikatel, 1.FK Příbram

Pavel Tykač
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jaroslav Starka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services