Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Očima expertů: Kdes vzal na to auto, chatu, byt? Zabavuje se!

Ministerstvo financí připravuje zákon o prokazování původu majetku. Jedni se radují, že si stát konečně posvítí na podvodníky, druzí upozorňují, že nelze z každého majetnějšího člověka dělat „sprostého podezřelého“. Jak se na věc dívají naši experti?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 11. 2014 9:39, Ficus

Vážený Státe !
Před lety, kdy podnikání bylo bráno jako určitý vydobytý bonus k nabyté svobodě, se daně platily dobrovolně a hojně. Postupem času, kdy se masy podnikatelů dovídaly o zlodějinách politiků, přestali jednotliví podnikatelé ze zásady platit daně. Ta zásada je taková, že nebudou platit daně na to, aby se peníze pak rozkradly, anebo za ně nakoupily např. blbosti pro armádu, nebo zvedly sociální dávky nemakačenkům.
A milý Státe, nevzali jste si z prvních příznaků zmenšování daní žádné ponaučení, že se peníze mají použít na zlepšení funkce státu, a zlepšení života poplatníků, ale dál jste kradli a "hospodařili" po svém. Dnes tedy neplatí daně téměř nikdo, a mají stále pravdu, že by jste prachy stejně rozkradli.
Takže začni u sebe, milý Státe, a po čase, až lidi uvidí, že se chováš hospodárně a s rozumem, začnou lidi přispívat na všeobecné blaho. Zatím by přispívali na blaho nemakačenků a zlodějů, a to je nikdo nepřinutí toto sponzorovat.

Reagovat

 

+48
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

7. 11. 2014 16:21, Rudolf Židek

Žeby expertům taky chyběly doklady o nabytém majetku? Poctiví lidé s tím nebudou mít problém.

Reagovat

 

-26
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (15 komentářů)

7. 11. 2014 2:58 | Karásek

V polovině října prezentoval ministr financí návrh zákona o prokazování původu majetku. Tak až se ten zákon schválí a bude se prověřovat majetek všech miliardářů: Babiše, Kellnera, Komárka, Bakaly atd., jistě se pak všichni miliardáři dostanou za všechny ty podvody a krádeže a vraždy na doživotí do vězení.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

7. 11. 2014 3:55 | e1

Opravdu si myslíte že tento zákon projde parlamentem ve smysluplné podobě? A presumpce viny ? Podívejte se na dopravní přestupky. Jste prokazatelně měsíc v zahraničí, někdo z rodiny nebo z blízkého příbuzenstva si půjčí vaše auto. Pojede na nějaké nesmyslně umístěné 30 km značce 51 km. Za 5 měsíců příjde výzva od policie. Automaticky jste vinen vy jako vlastník vozidla. O čem tady diskutujeme. Národ, ktrerý si nepamatuje a nerespektuje svoji historii, si ji prožívá znova. Teoreticky by to bylo opravdu nutné, ale podívejte se na výši platů pracovníků FÚ. Nevěřím.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

7. 11. 2014 6:10 | la_da

Je to určitě dobře, že tento zákon bude schválen. Alespoň najdou nové uplatnění exekutoři a ti jsou spravedlnost sama. :o)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

7. 11. 2014 6:13 | la_da

A nebo raději do nebe
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Karásek 07. 11. 2014 02:58)

7. 11. 2014 9:39 | Ficus

Vážený Státe ! Před lety, kdy podnikání bylo bráno jako určitý vydobytý bonus k nabyté svobodě, se daně platily dobrovolně a hojně. Postupem času, kdy se masy podnikatelů dovídaly o zlodějinách politiků, přestali jednotliví podnikatelé ze zásady platit daně. Ta zásada je taková, že nebudou platit daně na to, aby se peníze pak rozkradly, anebo za ně nakoupily např. blbosti pro armádu, nebo zvedly sociální dávky nemakačenkům. A milý Státe, nevzali jste si z prvních příznaků zmenšování daní žádné ponaučení, že se peníze mají použít na zlepšení funkce státu, a zlepšení života poplatníků, ale dál jste kradli a "hospodařili" po svém. Dnes tedy neplatí daně téměř nikdo, a mají stále pravdu, že by jste prachy stejně rozkradli. Takže začni u sebe, milý Státe, a po čase, až lidi uvidí, že se chováš hospodárně a s rozumem, začnou lidi přispívat na všeobecné blaho. Zatím by přispívali na blaho nemakačenků a zlodějů, a to je nikdo nepřinutí toto sponzorovat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+48
Líbí
Nelíbí

7. 11. 2014 11:41 | Rudolf Židek

Když si něco koupím, mám od toho doklad. Není tedy problém, prokazování majetku u poctivých lidí. U nemovitostí je navíc evidence na KÚ. Problém je u mafiánů a rozkrádačů státního majetku. Věřím, že si zloději patřičné doklady dovedou opatřit. V USA je pozuzováno neplacení daní za trestný čin na úrovni vraždy. V tomto zkorumpovaném státě to bude velmi obtížné. Co se týče exekutorů. Zatímco v okolních státech to jsou státní úředníci a zabavený majetek propadá státu, u nás jsou exekutoři živnostníci, kteří sami nakládají se zabaveným majetkem. Mají tedy zájem zabavovat co nejvíce, tedy až na hraně nedokonalěho zákona. Když omylem zabaví majetek u souseda povinného, musí postižený dokazovat omyl exekutora, po krátké době k odvolání již zabavený majetek nelze dostat zpět. Exekutoři, neúspěšní právníci, jsou v podstatě mafiáni, kterým zákon umožňuje okrádat občany.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

7. 11. 2014 11:45 | Ladin

Staci mrknout za hranice: jak se to dela v SRN, Skandinavii, Svycarsku apod. proste jen ten zakon okopirovat - jak jednoduche, u nas bohuzel nepruchozi: zase se budou chytat tisicove nedoplatky a stamiliony a miliardy potecou do ...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

7. 11. 2014 14:07 | Nox

Problem to je, protoze doklad na jmeno Vam automaticky temer nikde nedaji. A taky clovek casto dostane doklad na termopapire, ktery nevydrzi ani dobu zaruky - proc asi... Bohuzel osobni zkusenost.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Rudolf Židek 07. 11. 2014 11:41)

7. 11. 2014 16:21 | Rudolf Židek

Žeby expertům taky chyběly doklady o nabytém majetku? Poctiví lidé s tím nebudou mít problém.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-26
Líbí
Nelíbí

8. 11. 2014 0:58

A k čemu tedy bude ten zákon, když gauneři si účtenky dokážou opatřit? Abychom měli bandu úředníků, kteří jim za ně poděkují a uloží kopii do šanonu?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Rudolf Židek 07. 11. 2014 11:41)

8. 11. 2014 17:13

ano něco podobného tvrdil už soudruh Goebels.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Rudolf Židek 07. 11. 2014 16:21)

10. 11. 2014 8:51 | karel rum

Když se exekutor domnívá že u mě přebývá dlužník, polepí mi byt ... a já musím dokazovat nabytí svého majetku - co neprokáži, to mi propadne. Proč by to nemohlo platit o majetku obecně? :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

14. 11. 2014 10:48 | Lenka

Petr Mach nemá pravdu. Veškeré příjmy přiznané lze vyhledat v evidenci pro důchod na ČSSZ a to od roku 1986. Tedy od zaměstnanců, OSVČ a jiných. Nabytí majetku darováním či dědictvím lze najít v dokladech na Katastrálním úřadu včetně všech smluv. Taky kupní smlouvy lze tam najít. Ovšem jenom v rámci České republiky. V zahraničí, tam to záleží na tom kterém státě. Nakonec, ten, kdo má velké majetky o které by se jednalo, jistě má i doklady. Firmy musejí archivovat. Takže za posledních 25 let by se jistě dalo vše dohledat. Jenom chtít. A je správné, aby ten, kdo majetek vlastní, si, pokud se nezjistí, že měl tak vysoké příjmy, které zdanil, musí prokázat, jak tento nabyl. Ovšem akcie....... Ovšem nic není dokonalé.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

4. 12. 2014 19:09 | Nicker

Vazeni co jste cekali od nekoho jako je Bures ? Ten clovek ma VELMI pochybnou minulost a PREDEVSIM on sam by mel prokazat jak prisel k majetku. Hned by se ukazalo, ze hosanci jako on defakto ukradli majetek v hodnote 3 a pul bilionu korun za ktery zaplatili asi 550 miliard. Zbytek je dnesni dluh CR (stat + obcane). Uvedomte si vsichni jednu vec. Bures je globalista a globalistum jde jen o jednu vec. Rozdelit si sfery vlivu a zbytek zaslapat do zeme. Globalisti si navzajem nekonkuruji, ale rozdeluji si teritoria. Vsichni ostatni jsou plebs ktery jim kazi hru. O tom to cele je. BOHUZEL se porad najde dost "lidi" kteri se zacnou chytat za sosi kazdeho od koho si slibuji, ze je dostane na vysluni i kdyby to byl smejd vsech smejdu. Nechapou, ze az je nebude potrebovat kopne je do... Vladne nam moralka prasat, to je nas nejvetsi problem. Kdyby to tak nebylo NIKDY by se tam lide jak Bures,Kalousek,Topolanek,Klaus a dalsi a dalsi nikdy nedostali. Bohuzel to porad odnasi slusni a poctivy kterych je ke smula nas vsech mensina. A uvedomte si, ze diky tkz. demokracii to tak bude porad dal. Ale jestli to bude schvaleno, tak doufam ze to dopadne i na ty kteri volili Babise. Nechapu....
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

15. 1. 2015 10:42 | tiffany

Nj, to je to naše slavné utíkání před právníky, potvrzené neméně proslavenou amnestií. Nastalý právní a společenský marasmus, dokonale propracovaný dnes už generacemi, je tak šílený, že v tomto stavu chtít nastolovat pořádek touto cestou je snad až příliš problematické, nakonec se z toho může dost snadno vyklubat hra s ohněm. Lepší cesta jsou různé sice drobnější, ale účinné úpravy, dosud prováděné MF i vládou.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 787 919 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2018

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Josef Novák

podnikatel, Veba

Tomáš Čupr

podnikatel, Slevomat a DámeJídlo.cz

Josef Novák
ÚSPĚŠNOST
51,61 %

z 62 duelů
×
Tomáš Čupr
ÚSPĚŠNOST
59,68 %

z 124 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK