Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Zvrat v boji o poplatek za vedení úvěru? Banky získávají převahu!

Ondřej Tůma | rubrika: Co se děje | 18. 7. 2013 | 33 komentářů
Během jednoho týdne si banky v boji o poplatek za vedení úvěru připsaly dva plusové body. Nejprve Obvodní soud pro Prahu 1 smetl ze stolu žalobu klienta Komerční banky. O pár dní později zamítl Finanční arbitr návrh klienta České spořitelny, který si nárokoval vrácení sporného poplatku. Rozhodující soudní bitvy nás ale teprve čekají.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 7. 2013 14:45, hejkal

lenko, úvěrový účet potřebuje jen a jen banka a proto žádat o poplatky za vedení úvěrového účtu klienta je NEHORÁZNÁ DRZOST od banky... klient má přehled o splátkách ve výpisu z běžného účtu !!!

Reagovat

 

+14
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Lemming 18. 07. 2013 11:57)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

18. 7. 2013 6:27

Jak se postaví poplatek Nacher k těm prohranejm sporům? Sám protlačoval právní servis klientům, kteří se mohli v tištěných mediích "zdarma" upsat ďáblu. Zajímalo by mě, jestli z toho má nějakej bakšiš:)

Reagovat

 

-8
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (33 komentářů)

19. 7. 2013 5:08

Zásadní problém je samozřejmě výhradně v tom, co jsem popsal. Proto lidi půl dne hledají, kde jsou levnější jablka a mobil, ale rezervační a kupní smlouvu s realitkou podepíšou hned.
Ostatně, které produkty máš přesně na mysli, které konkrétně jsou ty nepochopitelné?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

19. 7. 2013 20:29 | hejkal

Banky ve své sebestřednosti si vůbec neuvědomují, že už prohrály v každém případě. 1.množství lidí kteří žádají vrátit poplatky už je veřejné mínění. 2. když prohrají spory úplně - vrátí neoprávněně získané peníze, 3. když prohrají část sporů bude mít národ otazníky jak je možné že - s metaforou :"je jednou kos černý a jednou bílý " což se rovná prohře ještě ve větším rozsahu, 4. když vyhrají všechny spory tak zcela ztratí veřejné mínění všech zdravých lidí. To je prosím pouze strohá logika a žádné naondulované formulace na na tom faktu nic nezmění. Krleš
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

20. 7. 2013 0:01 | JirkaZ

1. cca 40 tis. lidí s nulovým právním vědomím není žádné veřejné mínění 2. když prohrají - vrátí peníze - nic horšího se jim stát nemůže 3. možná ano, možná ne - podle mého je to národu naprosto jedno, ale prohra bank to určitě není 4. veřejné mínění má u nás neskutečně krátkou paměť, zatímco veřejnost má neskutečně dlouhou setrvačnost - kolik promile lidí kvůli touto změní banku ? Navíc jste přesvědčen, že KAŽDÝ je zástáncem vracení poplatků, což minimálně v mém případě není pravda.
Podle Vaší strohé logiky fungují možná algoritmy, ale ne lidi.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (hejkal 19. 07. 2013 20:29)

20. 7. 2013 13:49 | hejkal

JirkoZ, 1. ne 40 tis. lidí ale přes 310 tis.lidí se registrovalo pro vrácení poplatků. Když k tomu přidáme rodinné příslušníky a jejich známé, které s problematikou seznámili tak je to cca něco okolo miionu lidí, to vám ve vašem "probankovněprávním vědomí" asi uniklo. Obecně je známo, že část populace se na svět dívá z "myší díry" a moc toho nevidí. Bod 3. je trochu složitější na vaše chápání světa okolo nás, tak se k vašemu názoru nebudu vyjadřovat. A propos, mě by O.O1 po půlnoci nebavilo psát takové...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (JirkaZ 20. 07. 2013 00:01)

20. 7. 2013 18:40 | JirkaZ

Pokud se někdo někde registruje, tak to ještě neznamená, že podá žalobu. Registrovali se na principu "co kdyby to vyšlo". Když to nevyjde, nic se neděle a jde se dál. Ale nevěřím, že někdo kvůli tomu bude měnit banku - ostatně poplatek vybíraly všechny banky.
Všichni ovšem podepsali svou hypoteční smlouvu svobodně, bez nátlaku, mnozí v žádosti i trochu zalhali, ale hlavně s těmi poplatky souhlasili. A ted s nimi najednou nesouhlasí ? Proč tak jako dnes neargumentovali při podpisu smlouvy ?
Bod ad3 je pro mne velmi jednoduchý a není třeba žádného velkého sofistikovaného chápání světa. Každá banka má své vlastní smlouvy, které mají jiné formulace, jinou podrobnost, jinou specifikaci poplatku. Proto budou i různé rozsudky. Ale jak na tom budou tratit banky ? Podle mého nijak.
A národ ? Ten si tom popovídá v hospodě u piva a tím to skončí. Na rozdíl od Vás nemám o lidech přehnané iluze.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (hejkal 20. 07. 2013 13:49)

20. 7. 2013 20:06 | hejkal

jirkoZ k vašemu druhému odstavci,všichni podepsali smlouvu bez nátlaku a souhlasili s poplatky - to není pravda - výše poplatků jim byla pouze oznámena bez možnosti připomínkového řízení. Jednání bank je nekompromisní a finanční gramotnost není na potřebné výši u žadatelů i když jsou profesionálové v jiných oborech. Na př. přál bych bankéřům v autoservisu nebo u zubního lékaře aby jim to napočítali stejně jako bankéři jim. BANKY ZNEUŽÍVAJÍ neznalosti klientů finanční problematiky a to je NEODPUSTITELNÉ !! Eticky tedy banky v každém případě prohráli na celé čáře !! A národ má historickou paměť, nepodceňujte nás.
K bodu 3. Podstata není ve formulaci smluv, ale v tom, že KLIENT MÁ PLATIT JEN ZA TO CO SLOUŽÍ KLIENTOVI !!! Úvěrový nebo hypotéční účet slouží jen a jen bance pro kontrolu jak klient splácí, tedy klient jej vůbec nepotřebuje, protože má přehled i doklad ve výpisu z běžného účtu. A arogantní banky si za to nechají platit klienta ! Tady je podstata problému,který budou řešit právníci. A ta rozmanitost výsledků řízení bude svědčit o stavu naší společnosti i v právní sféře . A v tom jsem skeptik spolu s vámi.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (JirkaZ 20. 07. 2013 18:40)

21. 7. 2013 0:20 | kamaz

Počkejte, hejkale, co blbnete? Stejně jako lidem banka suše oznamuje, že teda u nich k půjčce budou mít úvěrový účet a budou za něj platit, můžou přece lidi suše oznámit bance, ať si políbí, že si teda jdou půjčit jinam. Dovolte jednu řečnickou, hejkale: Mají ve vaší sámošce očekávat, že na nich zkusíte vysoudit pár milionů, až vám příští tejden dojde, že vám tam vlastně celej život oznamujou – a bez možnosti připomínkového řízení – cenu pečiva, která vůči vám nebyla a není fér.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

21. 7. 2013 14:39 | hejkal

kamaze, lakonicky, "já o koze a vy o voze" , ve vašem příkladě si rohlíky ze "sámošky" odnesu ale - znovu opakuji, úvěrový nebo hypotéční účet slouží jen a jen bance pro kontrolu jak klient splácí a kdy má uplatnit stupňující sankce, ,tedy -klient si "žádné rohlíky" neodnese- a platí a platí.. klient žádné miliony nevysoudí jen pár tisíc, ale banka v souhrnu už milionech bude muset počítat a to jsou ty miliony o kterých píšete lidovým jazykem, snad jsem se vyjádřil dost srozumitelně :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (kamaz 21. 07. 2013 00:20)

21. 7. 2013 20:54 | kamaz

Tomuhle nehodlám rozumět. Ti lidé se rozhodli, že si vezmou půjčku a nechají si k ní vést účet a budou za něj platit. Tím to hasne. Cokoliv dalšího jsou kecy a kecy.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (hejkal 21. 07. 2013 14:39)

22. 7. 2013 5:56 | hejkal

kamaze, to je to terénní auto z ruska, že, váš způsob myšlení a argumentace se dá přirovnat k úsloví : když se rozhodnu že voda teče do kopce a prase lítá tak to tak je a je a je !!!! v takovém případě se diskutovat nedá
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

22. 7. 2013 10:14 | kamaz

V podstatě máte pravdu. Až na to, že já říkám, že voda teče z kopce. Výjimky vymýšlíte vy.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (hejkal 22. 07. 2013 05:56)

22. 7. 2013 12:16 | hejkal

kamaze, to co píšete je typická demagogie a labilnější lidé by si dávali studené obklady na hlavu - ale já s vámi končím hej !
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (kamaz 22. 07. 2013 10:14)

3. 8. 2013 23:59 | Linda

Šťastná to fena!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (hejkal 22. 07. 2013 12:16)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 823 822 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivana Šachová

podnikatelka, Silex

Zdeněk Jahoda

podnikatel, Emco

Ivana  Šachová
ÚSPĚŠNOST
49,41 %

z 85 duelů
×
Zdeněk Jahoda
ÚSPĚŠNOST
51,25 %

z 80 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK