Pracující důchodci, pozor! Víme, jak za rok 2013 nepřijít o dvacet pět tisíc

Poslanci (opět) schvalují novelu zákona o daních z příjmu. Účinná by měla být od začátku roku. Kromě jiného by znamenala konec daňové slevy na poplatníka pro pracující důchodce. A tedy téměř pětadvacetitisícovou ztrátu proti předchozím letům. Existuje ale jednoduchý a legální způsob, jak o peníze nepřijít.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 12. 2012 10:07, eďa

Správně Josefe. Já to mám ještě víc vychytaný. Tomuhle zločineckému spolku už neplatím od roku 2006, kdy jsem vystřízlivěl s iluze veřejného blaha a morální odpovědnosti, spravedlnosti a poctivosti ani zlámanou grešli. Ať si tu mafii platí ten, co ji objednal a potřebuje. Dřív jsem odváděl desetisíce a někdy i statisíce, ale s tím je konec. Raděj se nechám zavřít, než bych těm všem parazitum něco dal. Zahrádka, chlívek, králikárna, slepičárna mě uživí v pohodě, les mi dává dříví a voda mi vyrábí elektřinu (http://www.youtube.com/watch? v=vAUaIv0WjoQ) Tenhle zločinný systém vůbec, ale vůbec ke štěstí nepotřebuji a musím se smát těm, co stále žijí v iluzích a platí penězi každou sekundu, aby mohli živořit jako dokonalí otroci.

Zobrazit celé vlákno

+166
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 31 komentářů)

19. 12. 2012 21:41 | tla

Zdá se, že se zde hodně lidí dobrovolně a dokonce s hrdostí řadí ke zlodějům. V čele s mudr-lantem. Pokud nesouhlasíte s výší daní, máte možnost odstěhovat se do nějakého daňového ráje. Pokud tady ale žijete, tak se z vás obcházením daňové povinnosti stávají obyčejní zloději. A nelze to omluvit morálními důvody, protože na to doplácejí zaměstnanci - od koho si myslíte, že stát ty peníze, co neodvedete, dostane? P.S. Pokud chcete dokázat, že se nepovažujete za něco extra, napište si do nicku titul. Ideálně před i za.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 12. 2012 15:34 | MUDr Stehlík Josef

Vážený pane,nejsem přesvědčen o své vyjimečnosti ani,že bych byl extratřída,jsem praktický lékař-jak říkáte údržbář zdraví lidí,na to nevidím nic špatného,rovněž jsem neřekl,že lékaři vydělávají málo,podle počtu lidí jejichž zdraví údržbují mají někteří 50,jiní 100 a někteří i přes 200 tisíc měsíčně.Lékař je placen měsíční paušální částkou na hlavu pacienta,což je 54 kč měsíčně,takže přijde -li pacient jednou,neb 10x měsíčně do ordinace je to pořád za 54 kč,takže vaše tvrzení o připisování výkonů je nesmysl,neb žádné výkony nejsou placeny a nevykazují se.Váš nedostatek informací z vás dělá člověka ne právě chytrého
+50
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2012 14:55 | Fredy

Pane Kocourku, chápu Vaší snahu, ale je třeba myslet dál, než jeden rok.
Váš výpočet říká, že onen důchodce přijde za (první) rok o 5.550 Kč a navýšením získá 239 x 9 = 2.151 Kč. Neboli skutečná ztráta za rok 2013 je 3.399 Kč. A co další dva roky? Na začátku roku 2014 provede stejnou anabázi, s podobnou ztrátou?
Já vidím rizika trochu jinak.
1) Ty, co mají předčasný důchod a nedosáhli věku do řádného důchodu, tak se jich to netýká. Pokud by to takto udělali, tak o důchod přijdou.
2) Vzhledem k tomu, že toto opatření má trvat tři roky (v našich podmínkách je to bráno, jako věc trvalá), tak se tím mnoho neušetří. Spíše naopak.
3) Pokud se důchodce (OSVČ, zaměstnanec), vzdá, na tři měsíce důchodu, tak se stává běžným podnikatelem, zaměstnancem s povinností platit sociální a zdravotní pojištění. Nebo-li u podnikání je to považováno za hlavní činnost, nikoliv za vedlejší.
4) Pokud se jedná o důchodce podnikatele, tak musí počítat s tím, že, při zpracování přehledu na sociálku a zdr. pojišťovnu, bude uvádět 3 měsíce hlavní činnost a 9 měsíců vedlejší. Tudíž 3 měsíce platit minimální zálohy, což je cca 3.500 Kč/měsíčně. I to pak má vliv na výši případného doplatku.
Ale jinak díky za snahu.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2012 11:18 | Martin Kohoutek

Fredy: Netuším, proč by měla být uvedená rada zoufalá. Opírá se skutečně o fin. návratnost, ale ta vůbec nesouvisí s tím, jak dlouho zmiňované omezení bude platit. Zvýšený důchod budete pobírat po celou dobu, co Vám důchod bude vyplácen (do konce života). Návratnost do dvou let je pro většinu lidí více než slušná.
Obecný rozbor dopadu na zaměstnance, zaměstnavatele, nebyl cílem článku.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2012 10:31 | Pepa

Takhle na to.Jen nezapomeňte připisovat výkovy a stále křičet jak si doktoři málo vydělávají. Bohužel je to naše vina. Svým podlézavým chováním k "údržbářům našeho zdraví" jsme si sami vychovali extra třídu lidí, kteří jsou přesvědčeni o své vyjímečnosti.A ještě se chlubte svojí malostí.Tím, že ošidíte daně ošidíte obyčejné lidi. Ti nahoře si své odhlasují a nakradou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2012 10:07 | eďa

Správně Josefe. Já to mám ještě víc vychytaný. Tomuhle zločineckému spolku už neplatím od roku 2006, kdy jsem vystřízlivěl s iluze veřejného blaha a morální odpovědnosti, spravedlnosti a poctivosti ani zlámanou grešli. Ať si tu mafii platí ten, co ji objednal a potřebuje. Dřív jsem odváděl desetisíce a někdy i statisíce, ale s tím je konec. Raděj se nechám zavřít, než bych těm všem parazitum něco dal. Zahrádka, chlívek, králikárna, slepičárna mě uživí v pohodě, les mi dává dříví a voda mi vyrábí elektřinu (http://www.youtube.com/watch? v=vAUaIv0WjoQ) Tenhle zločinný systém vůbec, ale vůbec ke štěstí nepotřebuji a musím se smát těm, co stále žijí v iluzích a platí penězi každou sekundu, aby mohli živořit jako dokonalí otroci.
+166
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2012 9:54 | eďa

Bože Fredy, vy vůbec, ale vůbec nechcete chápat o co tomuto zločinnému parazitickému systému jde a žijete stále a neustále ve svých iluzích a svět si idelaizujete i ve svém pokročilém věku. Tomuto systému rozhodně nejde o spokojenost vaší či vašich přátel, kamarádů Johnyho a dalších, ale jen a toliko o to, aby vás jako hostitele o všechen majetek připravil, aby vás dodojil o poslední groš a poslal do insolvence, bakrotu či exekutorské soudcovské mafie a i o ten poslední rohlík vás odrbal. Už se proboha probuďte a neplácejte ta svá vyčtená a zmanipulovaná moudra. Děkuji vám a věřete mi, že vás mám rád a tu trávu už fakt nehulte, nedělá vám dobře.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2012 9:48 | MUDr Stehlík Josef

Na co já jako pracující důchodce potřebuji stát,jsem soukromník,vlakem nejezdím,tramvají nejezdím po městě nechodím ,na úřady nechodím,za odpady,elektřinu,vodu ,plyn si platím sám,ještěmám za městnance,za které vše platím,prostě si budu muset samozřejmě vydělat méně než letos ,aby dan byla stejná,já poslancům na zvýšené platy určitě přispívat nebudu
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 12. 2012 9:39 | MUDr Stehlík Josef

Udělám to jednoduše,nepřiznám výdělek a základ daně budu mít stejný,stát může jít do háje,nebudu živit tu bandu flákačů na úřadech
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 12. 2012 7:56 | Fredy

Ta rada je opravdu zoufalá. Nehledě na to, že se opírá o návratnost více jak jeden rok a přitom to omezení možnosti odpočtu má trvat tuším 3 roky, do roku 2015.
Spíše bych od autorů očekával seriozní rozbor toho, kolik je pracujících důchodců, jak se to promítne do výdajů zaměstnavatelů (pokud jim chtějí zachovat stávající čistý příjem, tak jim o výši odpočtu - 2.070 Kč, musí zvýšit příjem, čímž se zvýší odvody na pojištění), jak se to promítne na životní úrovni důchodců, a zda je nahradí jiní zaměstnanci.
Stejný problém je u důchodců podnikatelů, kteří si většinou jen drobně přivydělávají k důchodů drobnými pracemi, prodejem domácích produktů a pod.
Podle mého názoru zde vláda udělala velkou chybu. Ostatně už jich bylo tolik, že se v té džungli ztratí. Pokud to bylo myšleno tak, že důchodci přestanou dělat a nahradí je nezaměstnaní, tak jsou buď naivní, to v lepší případě, nebo totálně blbí.
Podle mého názoru většina důchodců raději přejde do šedé ekonomiky, než aby tomuto zkorumpovanému státu ještě dávala něco navíc. A to ke všemu stát jim ještě zákonně snížil možnost navýšení důchodů, na základě inflace.
Tak nevím, mám je já takový pocit, že tahle rádoby pravicová vládní sebranka, je horší, než oranžoví komunisté z doby Zemana, Špidly, Grosse a Paroubka?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 12. 2012 6:30 | Zdeněk

Přerušení důchodu a získání pár % skrývá ještě nevýhodu v placení sociálky a zdravotního pojištění, tudíž návratnost těchto pár procent ve zvýšení důchodu, je v nedohlednu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 2/2

2

Následující

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jakub Havrlant

podnikatel a investor

Alexandr Vondra

politik

Jakub Havrlant
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Alexandr Vondra
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services