Před čtyřmi lety je sedřela z kůže Finpomoc. Prokletí se vrací!

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 15. 8. 2011 | 92 komentářů
Jako by se upsali ďáblu. Od chvíle, kdy podepsali smlouvu s Finpomocí, se nemůžou odrazit ze dna. Půjčili si patnáct tisíc, zaplatili až čtyřikrát tolik. Legálně je sedřela z kůže. A teď? Když dluh konečně doplatili, prodala jejich bianco směnky a oni musí platit znovu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 8. 2011 1:41, Pavel

Já bych se tohoto způsobu vydělávání peněz bál. Jednou, a podle mě to nebude zase až tak dlouho trvat, se najde někdo, kdo to prostě neustojí, vezmě zbraň a půjde to řešit. A ono to řešení je. Odhlédněme teď od práva a morálky, zoufalí lidé dělají zoufalé činy. A když pak někdo vystřílí takovou agenturu, co se mu může stát? Místo pod mostem dožije v kriminále. Čili na tom bude docela dobře. A když ne, tak ho sejmou cajti v nějaké přestřelce. Taky lepší než chcípat na kurděje v zimě pod mostem.

+40
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 92 komentářů)

19. 7. 2012 1:23 | kocurova ivana

taky máme stejný problém,že se po letech manželovi objevila směnka,vše měl řádně zaplacene u Finpomoci už v roce 2008 i exekutora a ted zase chcou peníze, odvolala jsem se u soudu písemně před týdnem a poslala jsem jim taky doklad,že bylo řádně všechno zaplaceno a exekuce byla zaplacena a zrušena v roce 2008,nevím co bude dál jsem na všechno sama,manžel udělal za svobodna blbost a táhne se to pořád dál,já sem na to všechno sama je dost nemocný a nemáne peníze nazbyt, nevím co dál děkuji za odpověd
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 7. 2012 8:23 | Jana Horáčková

Dobrý den,stala jsem se obětí nehorázného podvodu a to před 4.lety když jsem si byla zažádat přímo v Praze za úplatu 5000,-kč u firmy FINPOMOC půjčku na 75.000,-kč. Tenkrát jsem podepsala několik papírů-říkali tomu smlouva a když zaplatím vstupní poplatek těch 5000,-kč,že mi dají vyrozumnění jestli mi půjčí nebo ne. Samozřejmě,že mi dali negativní vyrozumnění a půjču jsem od firmy nikdy nedostala. A když jsem žádnou půjčku nedostala,tak jsem si říkala,přišla jsem v životě o víc než o 5000,-kč a vypustila jsem to z hlavy.Jenomže po čase mi přišel dopis a v něm stálo,že mám začít platit,nebo že mi obstaví účet,říkala jsem si co mám platit,vždyť jsem si nic nepůjčila-ba naopak jsem jim strčila ještě peníze-tak co bych platila.Dopis jsem zmačkala a vyhodila. Dnes mi zbyly jen oči pro pláč neboť mi opět přišel dopis i se směnkou-bohužel mnou podepsanou,ale už od exekutora,že mám rychle složit celou částku ( 75.000,-) na jeho účet nebo mi nastanou problémy.FINPOMOC zmněnila název na RENEGADE NORTH LLC a Exekutorem mám obestavený účet na částku 156.000,které musím zaplatit. Nevím kde na to vezmu peníze.Musím navštívit některou oddlužovací společnost zase za úplatu aby mě té exekuce zbavila co nejdříve. Jsem zvědavá z čeho budu platit nájem a další trvalé příkazy. Nejsem z toho zrovna nadšená,ale musím se s tím nějak poprat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 7. 2012 11:03 | Antonín

Dobrý den.Taky jsem se stal obětí podvodu této firmy.Uvěr na 40 000kč jsem měl zcela splacený a jako většině klientu této firmy mi přišel směnečný rozkaz na 42000 + příslušenství,tedy celkem něco málo přes 82.000kč Ihned po obdržení směnečného rozkazu jsem okamžitě kontaktoval advokáta Mgr. Bc.Milana Honzejka a po domluvené schuzce jsme začali jednat. Advokát podal směnečné námitky a zhruba po dvou měsících proběhl soud. Verdikt soudce vyzněl-SMĚNEČNÝ ROZKAZ JE NEPLATNÝ A TO V PLNÉM ROZSAHU-První krok je za náma!!!Lidi držím vám palce a nenechte si líbit žádné podvodné jednání těchto firem jako je Finpomoc protože díky pár poctivým soudcum a dobrým advokátum spravedlnost stále existuje.Zanechám vám zde kontakt na advokáta Mgr. Bc. Milana Honzejka protože tan chlap to s těma parchantama opravdu umí +420 776 589 881 Email: akhonzejk@seznam.cz
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 6. 2012 18:04 | petr

Ahojky ,já měl stejný problém ,taky se objevila směnka .Odvolal jsem se,a bylo nařízeno soudní jednání ,kde jsem doložil počínaje od smlouvy,přes písemnou korespondenci s exekutory až po splacení doklady a jejich advokát i soudce zastavil jednání o zaplacení směnky a ukončení soudu.Ted již čekám pouze na nabytí právní moci a navrácení originálu směnky .Tím jsem celý spor vyhrál a to podotýkám ,že jsem byl u soudu sám bez právního zástupce.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 6. 2012 14:12 | gabriel pleska

Mimochodem, Kájo, stojí za připomenutí, fakt z článku (a že to není nesmysl ani lež), že ten nejdůležitější spor po hromadné žalobě klientů Finpomoc prohrála... Tolik tedy k těm kvantům vyhraných sporů.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 6. 2012 13:58 | Gabriel Pleska

Santo, jediné příspěvky v této debatě, které pocházejí od někoho z redakce, jsou ty podepsané mým jménem. A psal jsem je já. Nakolik chtějí někoho oblbnout, to už ponechám na čtenářích :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 6. 2012 13:55 | Gabriel Pleska

Kájo, možná jste si nevšiml(a), ale v článku se nepíše, že by Finpomoc nutně jednala protiprávně. Ono lze jednat v souladu se zákony, a přitom jako prase, to se nutně nevylučuje.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 6. 2012 10:18

A JAK TO DOPADLO PROSIM VAS???RESIM TED STEJNY PROBLEM DEKUJI KATKA
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 6. 2012 10:14

vubec tomu nerozumite ani tomu ze v tomto state lichva s 80 procenty dokaze byt pravne osetrena a chranena,pujcte si od nich a pochopite nase pripady ze opravdu neni kudy kam a jak se branit..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 6. 2012 10:12

to jste asi nezazil Finpomoc jestli nas okradene tady chcete napadat je videt ze nevite o co jde..a jaka tragedie pro zivot cloveka to je..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 6. 2012 10:11

pujcila jsem si 30 tisic od finpomoci uz jsem zaplatila 90,jeste dluzim za rozhodce 54 a ted mi prisla smenka a i s dalsimi naklady je to dalsich 70000 cili za pujcku 30000 bych mela zaplatit neco kolem 220000:(((( podvedli mne stejne jako ostatni a je mi z toho do breku..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2012 22:33 | santa

To jsou žvásty. Exekutor nezablokuje nikdy nic bez rozsudku soudů a ikdyby byla někde chyba, tak přece mohla vše doložit (doklady o zaplacení atd.)a nic by se nedělo. Měla jsem něco podobného a po doložení dokladů o zaplacení se exekuce zrušila a nemusela jsem platit ani žádné soudní a právní výlohy.Prostě jste to nezaplatili a píšete hovadiny.Pořád je kam se odvolávat, ale to musíte mít trumfy, doklady a hlavně pravdu!!!!To ti redaktoři si sem píšou sami aby vás oblbli a vy jim to jako ty největší okurky žerete.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 6. 2012 16:44 | Kája

Ta redaktorka píše nesmysly, lži, jen aby se to dobře četlo. Tak jak všichni novináři. V dnešní době toto není možné, těžko by někdo vyhrál tolik sporů, kdyby nebylo vše v souladu se zákony. Jeden, dva spory ano, ale ne to co se tady píše.Taková firma musí mít vše právně ošetřené.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 6. 2012 12:02

Citace - mistr jan hus / 08.06.2012 11:56

dobrý den včera jsem prohral se směnkou,podvod jak jinak vse zaplaceny a soudce stejne dal za pravdu jim i když měli směnky s nekalím umyslem už v roce 2006,a ted si je hyeny vymahaj,mam možnost se odvolat na vrchni soud praha a to udělam zadam všechny se spojit a až bude soud neco udělat primo tam!!! posilaj stupidni advokatku kuračku čuraku běhounek sedi v praze na toho se zameřit on v tom jede jako dalši spojka prava na načerno z plzne !!!!napište na email vice tady nemohu mam i nejaké zbraně v připade potřeby se usadit na soude zavolat media a obětova se neni jine pravdy než činy jednat i za cenu nejvyšši
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 6. 2012 11:56 | mistr jan hus

dobrý den včera jsem prohral soud v liberci kraj se směnkou,podvod jak jinak vse zaplaceny a soudce stejne dal za pravdu jim i když měli směnky s nekalím umyslem už v roce 2006,a ted si je hyeny vymahaj,mam možnost se odvolat na vrchni soud praha a to udělam zadam všechny se spojit a až bude soud neco udělat primo tam!!! posilaj stupidni advokatku kuračku čuraku běhounek sedi v praze na toho se zameřit on v tom jede jako dalši spojka prava na načerno z plzne !!!!napište na email vice tady nemohu mam i nejaké zbraně v připade potřeby se usadit na soude zavolat media a obětova se neni jine pravdy než činy jednat i za cenu nejvyšši
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 6. 2012 12:12 | Jarka z Brna

Podobně to bylo u firmy Fast hypo. Po 9 letech začali lidem chodit dopisy a soudní upomínky.Lidé už samozřejmě dávno povyhazovali doklady o zaplacení.Našel se advokát z Brna, který začal ty nešťastníky dávat dohromady, ale chtěl dopředu 1500 Kč minimálně, co každý zrovna neměl, šlo přece o dlouhodobě zadlužené lidi. Udivilo mne, že to soud vůbec musí řešit a tahá lidi k jednání. Když tady šlo evidenntně také o stovky podvedených lidí.Ani nevím jak to dopadlo, ale jak je možné, že nemáme zákon na obranu proti podobným parazitům, soudy jsou zavaleny ohromnou agendou pro podvodníky a různé advokátní firmy, kterým stačí jen vyplnit návrh na elektronický rozkaz a denně jich vkládají na firmy i stovky. A pokud člověk nedostane dopis od soudu, třeba proto, že pošta je nespolehlivá, tak má exekuci a min. desetitisícové dluhy.Nedávno jsem četla, že záměrně se posílají soudům opakovaně již promlčené nebo zaplacené pohledávky. Když je soud neuznal, fungovalo to tak, že navrhovatel stejně nemusel platit soudní poplatky a za půl roku je podal znovu. Údajně se to má nebo mělo změnit, ale svědčí to o nedokonalosti zákonů u nás. Na Rátha se našly finanční prostředky a čas až v přemrštěné míře, tak proč to nejde i tady?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 5. 2012 7:34 | Josef

Dobrý den, prosím Vás, mám dotaz za rodinného známého. Pan Jan je již 2 rok v insolvenci, cca od roku 2010. Již před necelým rokem, dostal dopis od oné americké firmy, kterou zastupoval, či snad zastupuje Judr. Běhounek z Prahy. Jednalo se o vymáhání částky 1080,- Kč na směnce s 6% úrokem s příslušenstvím (náklady na právníka). Ano Tato směnka skutečně existuje a jak zjistil jedná se skutečně o firmu Finpomoc, která zanikla. Pan Jan skutečně měl úvěr u této firmy, který však splatil, může doložit. Avšak americká firma zastoupená výše uvedeným právníkem, že částka na směnce výše uvedených 1080,- Kč nebyla zaplacena. Pan Jan se brán i tím, že firma, pokud nějaké dluhy u něho měla, měla se tudíž přihlásit u insolvenčního řízení, což však neudělala. Takže poukázal na to, že by tento dluh na směnce neměl již platit, neboť firma se přihlásila, respektivně se domáhala financí až cca rok po zahájení insolvenčního řízení na jeho osobu. Ovšem soud za nedlouho rozhodl že musí dluh i přesto zaplatit. Pan Jan podal odvolání a o celé věci informoval i insolvenčního správce. Poté byl cca pár měsíců klid, až nyní se včerá mu na mobil ozval neznámý muž s tím že , mluvil už o uplně jiné směnce a o částce přes 50 000,- Kč s tím, že si ty 3 roky počkají až panu Janovi skončí insolvence a pak to budou vymáhat a snad i měl něco mluvit o vymáhání v britských librách.... .!!! A opět neznámý muž tvrdil cosi o Finpomoci... ! Pan Jan netuší nic o jiné směnce než o oné na 1080,- Kč. Je toto vše možné???!!! Jak někdo může se "vytasit" s nějakou naprosto vymyšlenou směnkou???!! Co prosím s tím dělat? Děkuji všem za radu. Můžete prosím napsat na výše uvedený email. Děkuji Josef
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2012 10:12

Dobrý den, určitě přepošlu mu váš mail.Ano vyhrál to bez advokáta.Měl sebou všechny doklady o tom že tu půjčku i když exekučně splatil.Z částky 20 tis zaplatil částku 92tis a pan advokát Hrbáč naznal že směnka je již neplatná jelikož vše bylo splaceno.Ted jen čeká až mu dojde rozsudek o tom že stáhli platební rozkaz a měl by dostat i originál té směnky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 5. 2012 22:44 | Hana

Dobrý den paní Martino, chtěla bych se zeptat Váš přítel ten soud vyhrál/bez advokáta/,jesli ano tak je dobrej je totiž jedinej kterýmu se to povedlo.Mě teď taky čeká soud v Brně společnost Finpomoc zastupuje Mgr. Daniel Hrbáč .Mohl by se mi Váš přítel ozvat?Předem děkují za odpověď můj Email :L.HANA@SEZNAM.CZ
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 5. 2012 2:49 | Zdeněk Ludka

Fimpomoc je zlodějská firma,je to jako prokletí nebo dědičný hřích.Manželka si vzala od této firmy půjčku 20.000 zaplatila jí.Pak přišlo znovu že má zaplatit,exekutor zablokoval,jak účet,tak i důchod.Kvůli exekutorovi jsme přišli o byt,proto že se nemohl platit nájem,blokace mobilů atd.Nyní přišlo znovu zaplatit směnku asi na 46.000 a k tomu ještě další výlohy.Vždyť co dělá tato firma je zlodějina nejvyššího kalibru.Jak se má člověk bránit proti takovým hovadům,když naše zákony jim nahrávají.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Eva Štěpánková

podnikatelka, Ryor

Petr Kováčik

podnikatel, Skrz.cz

Eva Štěpánková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Kováčik
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services