Vypínání starého televizního signálu se odkládá

| rubrika: Aktuality | 17. 3. 2020 09:15 aktualizováno 14:00 | 2 komentáře

Přechod na nové televizní vysílání DVB-T2 se odkládá. Rozhodla o tom vláda na návrh ministerstva průmyslu a obchodu. 

„Abychom v této nelehké době udrželi informovanost obyvatel, která je klíčová, tak jsme se rozhodli dočasně pozastavit přechod na DVB-T2 a prodloužit vysílání ve standardu DVB-T,“ říká ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Lidé, kteří ještě nepřešli na nový vysílací standard DVB-T2, se tím tedy dočasně nemusí zabývat.

Už v pondělí České radiokomunikace informovaly, že do konce března zatím nebudou vypínat žádné další vysílače dosavadního signálu. Vláda teď rozhodla, že odloží i všechny zbývající termíny. Aktualizovaný harmonogram přechodu připraví ministerstvo podle vývoje situace.

 

Jedinou výjimkou je vysílač Jihlava – Javořice na 30. kanálu, který kvůli mezinárodní koordinaci vypne DVB-T do konce května. 

„Chceme lidem, kteří mají mnoho starostí se současnou složitou situací, ušetřit alespoň nutnost přelaďování televizních přijímačů,“ říká Vít Vážan, generální ředitel Českých radiokomunikací.

„Televizní vysílání je nyní primárním kanálem přenosu informací v reálném čase, pozemní vysílání má na rozdíl od všech ostatních platforem povinnost zajistit přenos vysílání co největšímu počtu lidí. Nebudeme tuto situaci komplikovat nutností přeladění. Lidé musí myslet především na ochranu svého zdraví,“ vysvětluje Vážan.

Opouští vás signál?

Jedna dvě, telka jde

Průměrný Čech tráví s telkou čtyři hodiny denně. Ušetřete čtyři minuty a rychle přemýšlejte:

  • ocenili byste například možnost dívat se na pořady, které už šly?
  • ocenili byste možnost stopnout film, abyste s čuráním nemuseli čekat na reklamu?
  • nechtěli byste telku vůbec bez reklam, když můžete čurat, kdy chcete?

Že to trvalo pár vteřin? Však ano! Zbytek ze čtyř minut můžete strávit vybíráním z nabídek dodavatelů satelitních i internetových televizí. Při sjednání přes Peníze.cz jsou pro vás připravené neveřejné nabídky až o 40 % nižší proti běžné ceně i jiné výhody. A všechno zařídíme, nainstalujeme, převedeme, zprovozníme, poradíme.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.