Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pražskou burzu čeká revoluce

Pražskou burzu čeká revoluce
Tradice KSČM sahá až k počátkům minulého století. Díky dobrým hospodářským výsledkům její význam v průběhu let rostl, až se z ní v roce 1948 stal monopol, který zastřešoval veškerá odvětví československého hospodářství. Nyní se rozhodla pomocí primární emise akcií získat kapitál a dobýt zpět před několika lety ztracené pozice.

O tom, že KSČM je dnes již na českém trhu etablovaná asi pochybuje jen málokdo. Po roce 1989, kdy došlo k problémům v důsledku zmatků ve franchisové centrále (viz. box), se zdálo jakoby trochu zaspala a nepřizpůsobila se novým podmínkám měnícího se trhu. Je třeba objektivně přiznat, že její poradenství v oblasti životního stylu či rozvoje osobnosti se začátkem devadesátých let minulého století zdálo být jaksi "mimo" a noví klienti se tehdy příliš nehrnuli.

Trpělivost přináší třešně

Historie KSČM
KSČM byla založena v roce 1921 a až do roku 1989 působila pod jménem KSČ, což byla lokální franchisa východního typu (viz. sloupek č. 2) pro Československo. Díky svému postavení nejen určovala dění v jiných podnicích, ale měla pod svou kontrolou např. i média (KSČ kromě jiného získala licenci na celoplošný televizní a rozhlasový kanál, které provozovala dlouhodobě bez jakýchkoliv problémů). V roce 1989 došlo ve franchisové centrále ke zmatkům, přestaly být dodávány manuály a další podklady a jednotlivé národní pobočky byly fakticky ponechány na holičkách. Většina jich zanikla nebo změnila marketingovou značku (např. v Polsku či Maďarsku). Toto samozřejmě způsobilo obrovské problémy i KSČ, která byla od konce 80. let silně kritizována veřejností (ve většině případů zcela neoprávněně). Proto se její předsednictvo v již zmíněném roce 1989 rozhodlo vzdát se svého monopolu, čímž si připravilo pozici pro svou současnou činnost. V této době také došlo ke změně názvu na KSČM a zavedení nové corporate identity.

V průběhu těchto několika let společnost dokonce balancovala na samotném pokraji své existence a prošla několika personálními změnami. Někteří tehdejší představitelé se snažili krátkozrace nadbíhat módním trendům, ovšem prozřetelnost registrovaných klientů nakonec umožnila zvolit vedení, které dokázalo velmi dobře navázat na úspěchy, jichž firma dosáhla v minulosti.
Skvělým strategickým krokem se ukázalo rovněž rozhodnutí setrvat u zavedené značky a neměnit zásadním způsobem název firmy. Tato cesta se vyplatila. "Existence věčných nespokojenců, pivních kritiků a rýpalů má v Česko(slovensku) dlouholetou tradici a my jsme přesvědčeni o tom, že i perspektivní budoucnost," popisuje strategii místopředseda Miloslav Ransdorf. "Tato klientela bude narůstat a já nechci být falešně skromný. Proto říkám, že jsme schopni jim poskytnout skutečně nejlepší poradenství na českém trhu a je pouze otázkou času, než to pochopí úplně všichni," je přesvědčen Ransdorf.
Jeho slova potvrzují nedávné statistické výsledky. Podle nich již KSČM dokonce získala největší část trhu ve svém oboru.
Tato expanze pochopitelně vyžaduje nový kapitál. KSČM skýtá úžasné možnosti finanční příspěvek, který stát pravidelně uděluje firmám s mimořádným přínosem pro českou společnost. Díky velmi dobrým obchodním výsledkům v poslední době se dokonce dá očekávat, že za tři roky získá KSČM ještě větší dotaci než dostala v loňském roce.

Její management má ovšem velké plány, je proto zcela logické, že se vizionáři v čele firmy začali vážně zabývat myšlenkou úpisu akcií na burzu. Přebytkové hospodaření slibuje každoroční tučné dividendy. Jejich výše bude srovnatelná snad jen s akciemi Phillip Morris. Právě kvůli předpokládané dividendové politice má nový titul šanci stát se oporou konzervativních portfolií nadací, obcí a penzijních fondů.

Je to jasné: koupit!

Co je to?
Franchisa východního typu (tzv. nucená franchisa) – franchisový model, který se vyvinul ve 20. letech minulého století v Rusku. Poté, co franchisant získá franchisu, nelze jí prakticky vypovědět. Výhodou je vyšší jistota pro franchisanta na rozdíl od anglosaského modelu franchisy, kde je franchisant stresován neustálým tlakem poskytovatele licence.
Podle názoru analytiků Peníze.CZ má KSČM mimořádný růstový potenciál, výrazně jí nahrávají i existenční starosti hlavního konkurenta na trhu východních terapií a poradenství tohoto životního stylu.
Rizika, která vidíme, spočívají především ve věkové struktuře klientely. KSČM dlouhodobě oslovovala především starší klientelu, která ovšem neoplývá velkým potenciálem. Ale přestože dnes již mezi jejími zákazníky najdeme i představitele mladších sociálních skupin (vedení si zřejmě riziko uvědomuje), pro rozvoj je naprosto nezbytné, aby se právě na tuto oblast zaměřila více.

Po akciích se zapráší

Ovoce je nejlepší tehdy, je-li zralé. A znak KSČM jakoby tu ukazoval určitou symboliku. "Současná doba vyžaduje revoluční činy. Říkáme proto: akcie nejen pro milionáře," uzavírá předseda představenstva Miroslav Grebeníček prezentaci v podvečer historického úpisu.
Průzkumy mezi investory naznačují, že po 300 000 kusech akcií, upisovaných bez emisního ážia za nominální hodnotu 1000 Kč, se jen zapráší.

Klady:
- dlouholetá tradice, silná značka
- síť více než 80 poradenských center na celém území ČR
- unikátní know-how
- předmět činnosti

Zápory:
- vyšší věk registrovaných klientů
- nízký výnos z poradenství životního stylu na jednoho klienta

Využijte příležitost a kupte si akcie ještě dnes prostřednictvím finančního supermarketu Peníze.CZ!


Pokud vás zajímají podrobnější informace o chystaném úpisu akcií, podívejte se na prospekt cenného papíru ve formátu word nebo pdf.  

Koupíte si akcie KSČM? Myslíte, že mají dlouhodobě růstový potenciál? Nebo se hodí spíše na krátkodobou spekulaci? Máte nějakou zkušenost s investováním do tohoto typu poradenských firem? Podělte se o své zkušenosti s ostatními investory a čtenáři!

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+1
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 4. 2003 10:19, jdt

Hmmm, raději ne. Je to spolek, který je schopen okrást sám sebe a ještě si za to zatleskat. Obávám se, že bych nebyl dostatečně rychlý a do profitující skupinky bych to nestihl. Raději prodat včas.

Reagovat

 

+7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (TGP 01. 04. 2003 09:31)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

1. 4. 2003 7:20, Jdu do toho

Kdyby to nebyl blbý aprílový žertík, tak bych si kliďánko jmění do podobných akcií uložil. Růst zaručen, dividenda také. Problém by byl pouze v případě převzetí moci - tam by bylo nutno sakra rychle prodat - je tu nebezpečí nákazy BRZ - bolševického rudého znárodňování.

Reagovat

 

-3
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (13 komentářů)

3. 4. 2003 | 9:28 | Boucek Antonin

Moje manzelka uci na osmiletem gymnaziu, takze vim, ze pokud jde o mlade lidi, mate naprostou pravdu. Nejen, ze chlastaji, fetuji, nepracuji a neumi se v soucasnosti orientovat, ale nekteri z nich jsou dokonce na stazich...více

2. 4. 2003 | 18:24 | Senior

Škoda, že jste pořád ještě nepochopil, že to co šlo předtím z většiny na zbrojení a rozvoj pro všechny, dnes jde pouze některým a dosti značná část už dnes žije v bídě. Navíc velká část mladé generace nejen že se dosud nenaučila...více

2. 4. 2003 | 14:49 | Boucek Antonin

Spravne, dejte jim hlas a pak si v akci Z budete moct postavit dalsi zimni stadion a treba i tu jadernou elektrarnu misto toho autosalonu, co Vam tak vadi. Nezapomente, ze ve vyrobe cementu a oceli na hlavu jsme v osmdesatych...více

1. 4. 2003 | 21:10 | bývalý i stávající antistraník

Bohužel je to apríl, ale když srovnám, co se za dobu 1975 až 1985 rozestavělo a postavilo s tím co se rozestavělo a postavilo mezi 1992 až 2002? Město, kde žiju bylo postaveno kol 198O, kolem nová elektrárna, střední školy...více

1. 4. 2003 | 18:26 | slimak

POZOR - mají i vzdělané kádry a jako poradce si mohou vzít kohokoliv vždyť i někteří současní politici z jiného politického spektra mají za sebou VUML atd.Většina vysokoškoláků nad 35 let absolvovala povinně Dějiny MDH...více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK