Kurz II – spoření

Spoření je základním způsobem zhodnocování peněz. Jde o ukládání pravidelných částek na úročené účty či do úročených produktů při téměř nulovém riziku. Přitom s dobou, po kterou pravidelně ukládáte peníze do spořících produktů, význam spoření roste. Začínají se totiž spolu s úsporami úročit i dříve připsané úroky, což spolu s dalšími pravidelnými vklady vede k výrazné akumulaci bohatství v čase. Mezi hlavní produkty spoření patří spořicí a termínové vklady, dále penzijní připojištění a stavební spoření. Můžeme sem zařadit i dva typy bankovních dluhopisů – vkladové listy a hypoteční zástavní listy – a to pro jejich minimální riziko, stejně jako podílové fondy peněžního trhu, o nichž je ale blíže pojednáno v kapitole o podílových fondech.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.