Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Odpovědi šéfů stavebních spořitelen

| 15. 1. 2003
Pavel Strnad, Českomoravská stavební spořitelna

1) Úpravy systému stavebního spoření vycházejí z neutěšené situace státního rozpočtu a z prudkého poklesu úrokových sazeb na finančních trzích. Tuto situaci chápeme, současně se však domníváme, že bytová politika je výrazným prvkem sociální politiky a stavební spoření je velmi důležitým, účinným a efektivním nástrojem této politiky.
V současné době vedeme s příslušnými státními institucemi odbornou diskusi na toto téma. Jako pozitivní fakt vnímáme to, že je zde snaha najít takové řešení, které by fungující a smysluplný systém stavebního spoření nijak nenarušilo. Momentálně nelze předjímat ani konkrétní podobu eventuálních úprav systému stavebního spoření, natož potom jejich efekt.

2) Stavební spoření v tomto roce oslaví deset svého úspěšného fungování v České republice. Jsem přesvědčen o tom, že výsledky uplynulých let jednoznačně potvrdily, že stavební spoření patří k pilířům státní bytové politiky. Jeho role ve financování individuálních bytových potřeb je nezastupitelná. Předpokládám proto, že i v roce 2003 bude hrát stavební spoření roli nejdostupnějšího způsobu financování rekonstrukcí a modernizací bytového fondu a při akvizicích nových, ale i starších nemovitostí.
Českomoravská stavební spořitelna několik posledních let zaznamenává stále sílící zájem svých klientů o financování nemovitostí úvěry ze stavebního spoření a překlenovacími úvěry. Tomuto trendu průběžně přizpůsobujeme naši obchodní politiku tak, abychom umožnili co největšímu počtu klientů čerpat úvěr nebo překlenovací úvěr a realizovat své bytové záměry. V současné době tak naše nabídka patří k nevýhodnějším na trhu: úvěr ze stavebního spoření nabízíme s úrokovou sazbou už od 4,8 % p.a. s akontací už od 40 % cílové částky, překlenovací úvěr s úrokovou sazbou už od 5,7 % p.a. s akontací již od 0 % cílové částky. ČMSS nabízí vůbec nejvyšší úvěr bez nutnosti zajištění, a to až do 150 tisíc korun. Do výše 500 tisíc korun nepožaduje zajištění nemovitostí, postačí ručitelé za předpokladu vyhovující bonity žadatele.

3) Osobně se domnívám, že důležitým mezníkem pro Českou republiku se v roce 2003 stane referendum o vstupu ČR do Evropské unie. V mezinárodní oblasti nás bude nadále znepokojovat hrozba terorismu a zbraní hromadného ničení.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-6
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Phishing, Repatriace, Ukazatel, Saxo bank, transakční poplatky, Mario Draghi, miroslav šlouf, výpočetní mračno, ztráta karty, lyže, doporučený dopis, začýtečník, daniela smetanová

1AM6969, 3L03818, 1BA6016, 5AD6962, 5E16364

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK