Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Volby 2006: Ptejte se ekonomických expertů politických stran!

Volby 2006: Ptejte se ekonomických expertů politických stran!
Není vám jasné, jak chtějí politické strany v případě volebního úspěchu spravovat tuzemské hospodářství a související ekonomické problémy? Máte výhrady k jejich plánům, připadají vám nereálné? Zajímá vás, kde vezmou peníze na splnění svých slibů nebo kde berou jistotu, že jimi navržená řešení budou fungovat? Zeptejte se ekonomických expertů politických stran, Peníze.CZ vám dají možnost!

Připravili jsme pro vás možnost vyzpovídat politiky, kteří jsou zodpovědní za ekonomické části volebních programů svých stran. Naše pozvání přijali a účast v této sérii předvolebních rozhovorů potvrdili:

  1. Vlastimil Tlustý, ODS,
  2. Bohuslav Sobotka, ČSSD,
  3. Miroslav Kalousek, KDU-ČSL,
  4. Jaromír Soukup, Strana zelených,
  5. Jiří Dolejš, KSČM,
  6. Jan Kasl, SNK ED.

Rozhovory budou probíhat podle našeho obvyklého, nicméně v tomto případě drobně pozměněného, scénáře, viz zde. To znamená, že vždy vydáme úvodní článek, který představí hlavní body ekonomické části volebního programu konkrétní strany. K tomuto článku budete moci přikládat své dotazy, ovšem pouze v tento jediný den! My budeme dotazy průběžně posílat našemu hostovi. Následující týden vyjde souhrnný článek obsahující otázky i odpovědi.

Program otázek a odpovědí:

středa 26. 4. V. Tlustý - otázky
pátek 28. 4. B. Sobotka - otázky

úterý 2. 5. V. Tlustý - odpovědi
středa 3. 5. M. Kalousek - otázky
čtvrtek 4. 5. B. Sobotka - odpovědi
pátek 5. 5. J. Soukup - otázky

úterý 9. 5. M. Kalousek - odpovědi
středa 10. 5. J. Dolejš - otázky
čtvrtek 11. 5. J. Soukup - odpovědi
pátek 12. 5. J. Kasl - otázky

úterý 16. 5. J. Dolejš - odpovědi
čtvrtek 18. 5. J. Kasl - odpovědi

Seriál Volby 2006: Ptejte se ekonomických expertů politických stran!

Pro tuto výjimečnou akci jsme připravili speciální stránku, kde mimo jiné postupně naleznete všechny rozhovory.

Pravidla

1) Prosíme vás o věcnou diskuzi, jakékoli urážky či vulgární projevy budou smazány.
2) Zodpovězení dotazů, které se nebudou týkat ekonomických témat, je zcela na vůli zpovídaného - jak už bylo zmíněno, našimi hosty budou lidé zodpovědní za ekonomické části programů, proto nelze předpokládat, že budou schopni fundovaně odpovědět na dotazy z jiných oblastí.
3) Samozřejmě není v lidských možnostech zvládnout neomezené množství otázek - jejich počet by se měl pohybovat okolo 20 - 30. Prosíme vás, abyste tento fakt akceptovali. Může se tedy stát, že některé vaše dotazy zodpovězeny nebudou, protože to náš host jednoduše nestihne.
4) Než položíte svůj dotaz, podívejte se prosím na to, zda již takový podobný někdo nepoložil. Umožníte tak čtenářům, které zajímá jiná problematika, získat odpověď na jejich dotaz, na který by se třeba jinak nemuselo dostat.
5) V případě, že počet dotazů výrazně přesáhne číslo 30, redakce Peníze.CZ si vyhrazuje právo vybrat dotazy, které budou poslány hostovi.

Již víte, koho budete volit? Nebo se stále ještě rozhodujete? Využijete možnosti položit dotaz některému z našich hostů-politiků?

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+1
Ano
Ne

Diskuze

24. 4. 2006 | 13:44 | Hudrlík

V posledním období dochází k dramatickému vývoji cen tepla. Argument, že na vině je rostoucí cena ropných produktů je zavádějící neboť nebere v úvahu stejně dramatický růst režií a zisků teplárenských společností, které v...více

Čtenáři také navštívili

20. 4. 2005 |  | 1 komentář

Důchody snad budou i za 100 let. Ale jaké?

První výsledky pracovní skupiny pro přípravu podkladů pro rozhodnutí o důchodové reformě ČR jsou k mání. Přinášíme přehled toho nejdůležitějšího, co nám podle propočtů nabízejí parlamentní politické strany.

1. 9. 2004 |

Ideální důchodová reforma?

Hlavní kritérium důchodové reformy je jediné: slušné, bezpečné důchody pro seniory a vypočitatelná a únosná zátěž pro zaměstnané. Důchodový systém bude tehdy správně nastaven, když nebude působit obrovské...

2. 7. 2004 |  | 1 komentář

Reforma penzí podle KSČM: nerespektuje pravidla

Návrh komunistické strany u našich analytiků propadl na celé čáře. Podle nich totiž nerespektuje fakta a ekonomická pravidla a v podstatě není řešením problému. Jediná "pozitivní" stránka návrhu je ta,...

29. 6. 2004 |

Reforma penzí podle ODS: nápad dobrý, ale...

Uskutečnění návrhu ODS by bylo z ekonomického hlediska za určitých předpokladů nejefektivnější, říkaji analytici. Zároveň ale dodávají, že v politice často bývají předpoklady nedosažitelné. Zná strana...

25. 6. 2004 |

Reforma penzí podle US: více nohou, ale jedna zakrnělá

Unie svobody sice navrhuje vícepilířový penzijní systém, ovšem jedna jeho noha by byla od začátku jen málo funkční, říkají analytici. Přestože některé prvky koncepce nejmenší vládní strany chválí, nad...

Oblíbená témata

volby

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Hodnocení bonity (kredibility), Brainstorming, Pojištění vkladů, termínovaný vklad artesa standard, daniel hůle, peněžní dům, úroky, dluhy, junk, Pákové produkty, legislatvia, Antimonopolní úřad, levná pracovní síla, Pavel Bém, SATS, texaská lehká ropa WTI, ČSOB realitní mix, Lehman Brothers

9B60296, 7B69576, 4M32040, 4M44446, 4H24378

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK