Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Když se řekne | 11. 10. 2016 | 20 komentářů
Před deseti nebo patnácti lety byste řekli: sci-fi. Dnes najdete běžný účet se základními službami zdarma u většiny bank. Je ovšem potřeba dávat pozor: za zadarmo musíte většinou bankám něco slíbit. Třeba, že budete utrácet kartou. Nebo že si na účet budete posílat tolik a tolik peněz. Přinášíme přehled nízkonákladových bankovních účtů a jejich podmínek.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 10. 2016 12:52, Lubomír Prokeš

Jsem u EQUA BANK právě teď v říjnu 4 roky a dosud jsem nenašel nic v čem by mě banka zklamala. Škoda, že jsem z poštovní spořitelny neodešel dřív.
I výběr z bankomatu v USA byl skutečně za 9 Kč a bleskový.
Banka bez chyby.

Reagovat

+18
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (20 komentářů)

11. 10. 2016 6:20 | Elinor

Malá poznámka - mám mj. bezplatný účet u České spořitelny se službami zdarma s názvem Zdravé finance cca od února letošního roku s podmínkou jedna platba platební kartou plus sjednaná kreditka. Dále u KB mám účet komplet zdarma, i když splňuji jen podmínku 1 příchozí platby.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

11. 10. 2016 7:28 | xls

Sjednaný KK = platím za KK?
Jinak u ČS i KB jejich systém "nechci slevu zadarmo" není nic, s čím by si měl dneska zákazník lámat hlavu. Je potřeba vybírat mezi těmi, které jsou opravdu (skoro) zadarmo a neotravují: Equa, Fio, Aib...
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Elinor 11. 10. 2016 06:20)

11. 10. 2016 7:31 | xls

Hezký přehled, ale těch bezplatných a zajímavětších variant je mnohem víc.
Jinak když se podíváte na zisky bank, tak to nevypadá, že by nějak zvlášť strádaly. když se jim nepodaří naúčtovat poplatky napřímo, tak se dá zákazník okrást třeba skrytě na zvýšených kurzech zahraničních měn.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

11. 10. 2016 7:49 | nn

Přijde mi, že velké banky nabízejí i jiné varianty bezplatných účtů, ale nejsou to ceníkové nabídky. Prostě si to tam člověk musí na pobočce vyhandlovat třeba díky tomu, že si bere vysokou hypotéku nebo že mu v bance leží hodně peněz. Na to bankéři vždycky slyší a jsou pak ochotní nabídnout almužnu a odpustit pár desítek korun za poplatky.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

11. 10. 2016 8:25 | Elinor

Za kreditku ČS neplatím - měla jsem kooperativu, teď je migrovaná na tu jejich novou - já za ni neplatím, platí oni mně. Tyto banky (ČS a KB) nemám jako hlavní. Mám další účty, některé používám častěji - FIO, AIR, pak mám účet, který mám jen kvůli termíňáku - EQUA a další účty, protože se kdysi hodily, ale nyní je nevyužívám - Zuno, ING, mbank, Gratis od Monety. Prvním příspěvkem jsem chtěla říct, že jsou i jiné nabídky, než popsané v článku, pravděpodobně ale neveřejné.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (xls 11. 10. 2016 07:28)

11. 10. 2016 9:14 | honza

Článek mi připadá jako promo uvedených účtů. Bezplatných účtů je daleko více a u mnoha jiných ústavů, průkopníkem bezplatných nabídek je např. FIO banka, ale o tom se vždy píše jen málo nebo bůbec.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

11. 10. 2016 9:50 | NoBody

FIO, proč není v porovnání a v přehledu FIO? Je sice leto zmíněno ale, hlavně FIO svou kampaní donutilo ty ostatní molochy vyrobit klony jejich vlastních Bank aby nemuseli zavádět účty zdrama přímo u centrál. Díky FIO.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

11. 10. 2016 9:54 | Gabriel Pleska

Samozřejmě tam je Fio.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (NoBody 11. 10. 2016 09:50)

11. 10. 2016 10:21 | Honza z Boudova

Mám Equa Bank a mohu říct, zatím super. Nejlepší a to jsem jich pár prošel, dokonce ČS před léty chtěla za zrušení účtu nehorázný poplatek, proto bych k ni už nikdy nešel. Doporučuji Equa, škoda, že zatím není nálepka
Reagovat | Citovat

+8
Líbí
Nelíbí

11. 10. 2016 12:52 | Lubomír Prokeš

Jsem u EQUA BANK právě teď v říjnu 4 roky a dosud jsem nenašel nic v čem by mě banka zklamala. Škoda, že jsem z poštovní spořitelny neodešel dřív. I výběr z bankomatu v USA byl skutečně za 9 Kč a bleskový. Banka bez chyby.
Reagovat | Citovat

+18
Líbí
Nelíbí

11. 10. 2016 17:28 | xls

Jasný příklad, že lidi neumí počítat. Vidí 9 Kč a těch přes 2 % z částky si neuvědomí.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Lubomír Prokeš 11. 10. 2016 12:52)

11. 10. 2016 19:49 | az

Účet zdarma - to je pro mne jen ten, který nemá pro "zdarma" žádné další podmínky. A takový účet, jak vyplývá i z přehledu, nabízí jen několik bank.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

12. 10. 2016 3:10 | SCH

U KB máte zadarmo i výběry z bankomatu a příkazy? Mám totiž také účet u KB zdarma s podmínkou jedné příchozí platby měsíčně, ale právě bankomaty a příkazy jsou zpoplatněné, 9 a 6 korun. Mám ten účet jen kvůli slevě na jiném produktu, tak mě to nepálí, ale běžně bych ho nepoužíval a nikomu nedoporučoval.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

12. 10. 2016 8:23 | Pepin

S Equou jsem po odchodu z ČS maximálně spokojený, nezaplatil jsem na poplatcích ani korunu...
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

12. 10. 2016 10:16 | gabriela

Velice uzitecny clanek. Muzete prosim udelat stejne srovnani pro podnikatelske ucty (prave se rozhoduji, u jake banky ho otevrit - jsem zivnostnik). dekuji
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

12. 10. 2016 10:19 | Vlad

Jo, proč není v přehledu Fio?
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

12. 10. 2016 12:11 | Pavel

Je tam. Hledej šmudlo.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Vlad 12. 10. 2016 10:19)

13. 10. 2016 7:46 | Hořimír

Je v druhým fochu
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Vlad 12. 10. 2016 10:19)

14. 10. 2016 18:16 | Kykyrýk

Moment! Kde je FIO?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

15. 10. 2016 13:55 | Stenly

Mám všechny bezpoplatkové banky plus KB a Raiffku. Z vlastní zkušenosti jsou nejlepší banky(dle mého názoru), které mohu doporučit : AIRBANK-malý tarif-absolutní špička EQUABANK-špička FIO-super ZUNO-super-končí Raiffka smart konto-super(ale podmínka příchozích 15tisíc+3odchozí platby)- zaostalé internet. bankovnictví KB-neveřejný tarif(příchozích 35 tisíc) Poslední mou využívanou bankou je Mbank, kde jsem ale zmrazil všechny aktivity(původně můj primární účet), když zavedli velice zmatečné podmínky a zrušili úročení účtů.
ČS a Pošt.spoř. jsem zrušil byly to neskuteční zloději.
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  6 100 478 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Jahn

manažer

Pavel Kohout

ekonom

Martin Jahn
ÚSPĚŠNOST
51,85 %

z 27 duelů
Pavel Kohout
ÚSPĚŠNOST
97,46 %

z 354 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Katastrální úřad, Administrativní cena, Manko, český statistický úřad, daň z příjmů, o2, dtest, mobilní data, Obč.zák., reverzní hypotéky, Ples v opeře, autentizace, Křišťálová lupa, PFČS, vzdělávácí polygon, online obchody, Pojištění domácnosti, řízení firmy

3P68799, 5H56763, 5H56763, 3P68799, 5H56763, 2U71938, 3Z03789, 3B06079, 3Z03790, 2U71939, 2J84894, 2J84895, 2S78617, 2T70843, 3B06082

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK