Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Od kdy platí absolvent střední, vyšší odborné a vysoké školy zdravotní a sociální pojištění? Co když maturita neklapla? Co když ze školy dostanete padáka nebo se poroučíte sami? Odpovíme na všechno.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 6. 2015 18:37, Pavel

V článku chybí, jedna veledůležitá informace, která ten článek vlastně dělá zcela zbytečným. Totiž co, kdy, kde a jak má povinnost student oznámit, aby za něj opravdu stát to zdravotní a sociální pojištění platil. Už mnoho studentů skončilo v exekuci protože nevěděli, že musí někde oznámit, že studují, a proto stát za ně nic neplatil.

A právě v tomhle je strašný bor..l. Někdy to automaticky musí dělat škola, někdy nesmí, někdy zpravidla dělá ale student nemá šajna, jestli i v jeho případě, atd.

Reagovat

+27
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (13 komentářů)

15. 6. 2015 18:37 | Pavel

V článku chybí, jedna veledůležitá informace, která ten článek vlastně dělá zcela zbytečným. Totiž co, kdy, kde a jak má povinnost student oznámit, aby za něj opravdu stát to zdravotní a sociální pojištění platil. Už mnoho studentů skončilo v exekuci protože nevěděli, že musí někde oznámit, že studují, a proto stát za ně nic neplatil.

A právě v tomhle je strašný bor..l. Někdy to automaticky musí dělat škola, někdy nesmí, někdy zpravidla dělá ale student nemá šajna, jestli i v jeho případě, atd.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+27
Líbí
Nelíbí

15. 6. 2015 20:25 | Jarda

Syn ukončil v květnu bakalářské studium.Bylo mu řečeno,aby se nahlásil na pracák,přestože v měsíci červnu dělal přijímací zkoušky
na navazující studium(inženýrské).Má povinnost se registrovat na pracáku,platit soc. a zdravot.pojištění či vyčkat na doklad o přijetí na navazující studium?Jedná se o obavu dluhu na pojištěních.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

17. 6. 2015 17:09 | vanda

Ossz a vase zdravotní pojišťovna? Jen tipuju. Nepochybuju o tom, že pokud dotyčný vyvine alespoň minimalni úsilí, i kdyby se měl zeptat na svém OU, nebo vratného na praváků, tak mu jiste poradí. Prý exekuce...
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel 15. 06. 2015 18:37)

17. 6. 2015 17:10

Pardon, na pracaku ( autocorrect).
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (vanda 17. 06. 2015 17:09)

18. 6. 2015 7:57 | Pavel

No, já tipuju, že logicky se to asi má hlásit plátci, a ne příjemci platby. Když stojím u kasy v supermarketu, tak taky částku k zaplacení ohlásí mně a ne svému šéfovi. Takže logicky zdravotním pojišťovna a OSSZ je ten poslední, kdo by mi přišel na mysl.

Ale pravda, pravidla fungování státní správy a pravidla logiky jsou dvě disjunktní množiny.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (vanda 17. 06. 2015 17:09)

18. 6. 2015 20:13 | Milan

Co se týká zdravotních pojišťoven tak si všimňete na ty tlaky a reklamy v poslední době. Ke změně k 31.6. sahá čím dál více lidí a od VZP odcházejí houfně zástupy lidí. Čím to je a jakou pojišťovnu byste v poslední době upřednostňovali? Je OZP dpbrá pojišťovna?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

18. 6. 2015 22:18 | Gabriel Pleska

Já jsem si všiml, že nám tu někdo pro OZP spamuje. Tak bych si myslel, že to bude sajrajt, slušný podnik to nemá zapotřebí.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Milan 18. 06. 2015 20:13)

22. 6. 2015 12:14 | Lukas

Dobrý den, byl bych moc vděčen tomu, kdo by mi poradil, co mám dělat. V květnu 19.5.2015 jsem úspěšně odstátnicoval na univerzitě, ale na magisterské jsem se bohužel nedostal. Počítal jsem s tím, a ohledně pracáku a zdravotního a sociálního pojištění jsem se vůbec nezajímal. Momentálně pracuji v nemocnici v Turecku jako tlumočník (na smlouvu s Tureckem). Nejsem zde ale více jak 6 měsíců (červen-září).
Musím se někde nahlásit v Česku?A kolik budu platit? (3x 1242kč?)

Děkuji za pomoc

Lukáš
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

22. 6. 2015 12:15 | Lukáš

Po návratu do Čr budu určitě muset na pracák. Studovat už dále v plánu nemám.
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Lukas 22. 06. 2015 12:14)

2. 9. 2015 10:57 | Bára

Dobrý den, mám dotaz ohledně toho, když jsem rozhodla odejít z VŠ, ale ještě jsem studium neukončila. Na zkoušky jsem se ovšem nedostavila. Všichni říkají, že mám počkat až mi přijde oficiální dopis ze školy o ukončení a pak do osmi dnů jít na pracák. Tak se chci zeptat, jestli mi ukončí studium k 31. 8. nebo až od toho dne, kdy mi dorazí dopis? Abych pak zbytečně neplatila. Děkuji
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

3. 1. 2016 15:45 | Radek

Dobrý den.Syn (16 let)je v péči bývalé manželky a na rok přerušil studium.Nyní opět navštěvuje školu jinou a mě zajímá,jestli mu nevznikl dluh na zdravotní pojišťovně za dobu,kdy nestudoval.
Děkuji za odpověď
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

11. 3. 2016 11:58 | Ondra

Dobrý den, jsem v situaci, kdy studuji prezenčně a zároveň pracuji na plný úvazek. Sociální i zdravotní se mi strhává ze mzdy. Neplatí za mě zdravotní i škola když jsem prezenčně? Tedy že mám zdravotní placené 2x?? Děkuji
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

1. 9. 2016 23:17 | David

Řeším stejnou situaci, už si jí nějak vyřešil? :O
Moc bys mi pomohl! :)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ondra 11. 03. 2016 11:58)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 382 418 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

František Piškanin

podnikatel, Hopi

Ondřej Fryc

podnikatel a investor, zakladatel Mall.cz

František Piškanin
ÚSPĚŠNOST
45,33 %

z 75 duelů
Ondřej Fryc
ÚSPĚŠNOST
53,42 %

z 73 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Měna, Historický výnos, Kód trhu, karel havlíček, zaměstnanecké benefity, jiří vaňásek, petr mach, zaměstnání, gold eagle, směny, venture investoři, podnikové procesy, společnné jmění, KP Sdružené pojištění dětí za jednorázové pojistné pro jednu pojištěnou osobu - 11013, prasknutí bubliny, CMÚ, ojeté auto, státní zemědělský a intervenční fond

2E07120, 1SJ4564, 2E07120, 5H20581, 4T42779

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK