Konec školy: Jak na zdravotní a sociální pojištění. Poradíme absolventům i propadlíkům

Od kdy platí absolvent střední, vyšší odborné a vysoké školy zdravotní a sociální pojištění? Co když maturita neklapla? Co když ze školy dostanete padáka nebo se poroučíte sami? Odpovíme na všechno.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 6. 2015 18:37, Pavel

V článku chybí, jedna veledůležitá informace, která ten článek vlastně dělá zcela zbytečným. Totiž co, kdy, kde a jak má povinnost student oznámit, aby za něj opravdu stát to zdravotní a sociální pojištění platil. Už mnoho studentů skončilo v exekuci protože nevěděli, že musí někde oznámit, že studují, a proto stát za ně nic neplatil.

A právě v tomhle je strašný bor..l. Někdy to automaticky musí dělat škola, někdy nesmí, někdy zpravidla dělá ale student nemá šajna, jestli i v jeho případě, atd.

+32
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 15 komentářů)

8. 11. 2016 9:27

Tak pokud za tu dobu co nestudoval, nebyl v evidenci UP, pak mu tam pochopitelně dluh vzniknul. Ale na to je trochu pozdě, se o to zajímat až teď, což?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 10. 2016 23:36 | x

Dobrý den , rád bych se zeptal jak je to s placením pojistného v případně že jsem nedokončil studium a vysoké škole a odešel jsem. Nyní pracuji na plný úvazek,ale chtěl bych se výhledově do školy vrátit . Teď platím sociální a zdravotní z výplaty , bude poté za mě zase hradit pojistné stát až budu na škole ? Díky za odpověĎ
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2016 23:17 | David

Řeším stejnou situaci, už si jí nějak vyřešil? :O Moc bys mi pomohl! :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 3. 2016 11:58 | Ondra

Dobrý den, jsem v situaci, kdy studuji prezenčně a zároveň pracuji na plný úvazek. Sociální i zdravotní se mi strhává ze mzdy. Neplatí za mě zdravotní i škola když jsem prezenčně? Tedy že mám zdravotní placené 2x?? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 1. 2016 15:45 | Radek

Dobrý den.Syn (16 let)je v péči bývalé manželky a na rok přerušil studium.Nyní opět navštěvuje školu jinou a mě zajímá,jestli mu nevznikl dluh na zdravotní pojišťovně za dobu,kdy nestudoval. Děkuji za odpověď
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2015 10:57 | Bára

Dobrý den, mám dotaz ohledně toho, když jsem rozhodla odejít z VŠ, ale ještě jsem studium neukončila. Na zkoušky jsem se ovšem nedostavila. Všichni říkají, že mám počkat až mi přijde oficiální dopis ze školy o ukončení a pak do osmi dnů jít na pracák. Tak se chci zeptat, jestli mi ukončí studium k 31. 8. nebo až od toho dne, kdy mi dorazí dopis? Abych pak zbytečně neplatila. Děkuji
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 6. 2015 12:15 | Lukáš

Po návratu do Čr budu určitě muset na pracák. Studovat už dále v plánu nemám.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 6. 2015 12:14 | Lukas

Dobrý den, byl bych moc vděčen tomu, kdo by mi poradil, co mám dělat. V květnu 19.5.2015 jsem úspěšně odstátnicoval na univerzitě, ale na magisterské jsem se bohužel nedostal. Počítal jsem s tím, a ohledně pracáku a zdravotního a sociálního pojištění jsem se vůbec nezajímal. Momentálně pracuji v nemocnici v Turecku jako tlumočník (na smlouvu s Tureckem). Nejsem zde ale více jak 6 měsíců (červen-září). Musím se někde nahlásit v Česku?A kolik budu platit? (3x 1242kč?)
Děkuji za pomoc
Lukáš
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 6. 2015 22:18 | Gabriel Pleska

Já jsem si všiml, že nám tu někdo pro OZP spamuje. Tak bych si myslel, že to bude sajrajt, slušný podnik to nemá zapotřebí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 6. 2015 20:13 | Milan

Co se týká zdravotních pojišťoven tak si všimňete na ty tlaky a reklamy v poslední době. Ke změně k 31.6. sahá čím dál více lidí a od VZP odcházejí houfně zástupy lidí. Čím to je a jakou pojišťovnu byste v poslední době upřednostňovali? Je OZP dpbrá pojišťovna?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 6. 2015 7:57 | Pavel

No, já tipuju, že logicky se to asi má hlásit plátci, a ne příjemci platby. Když stojím u kasy v supermarketu, tak taky částku k zaplacení ohlásí mně a ne svému šéfovi. Takže logicky zdravotním pojišťovna a OSSZ je ten poslední, kdo by mi přišel na mysl.
Ale pravda, pravidla fungování státní správy a pravidla logiky jsou dvě disjunktní množiny.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 6. 2015 17:10

Pardon, na pracaku ( autocorrect).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 6. 2015 17:09 | vanda

Ossz a vase zdravotní pojišťovna? Jen tipuju. Nepochybuju o tom, že pokud dotyčný vyvine alespoň minimalni úsilí, i kdyby se měl zeptat na svém OU, nebo vratného na praváků, tak mu jiste poradí. Prý exekuce...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 6. 2015 20:25 | Jarda

Syn ukončil v květnu bakalářské studium.Bylo mu řečeno,aby se nahlásil na pracák,přestože v měsíci červnu dělal přijímací zkoušky na navazující studium(inženýrské).Má povinnost se registrovat na pracáku,platit soc. a zdravot.pojištění či vyčkat na doklad o přijetí na navazující studium?Jedná se o obavu dluhu na pojištěních.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 6. 2015 18:37 | Pavel

V článku chybí, jedna veledůležitá informace, která ten článek vlastně dělá zcela zbytečným. Totiž co, kdy, kde a jak má povinnost student oznámit, aby za něj opravdu stát to zdravotní a sociální pojištění platil. Už mnoho studentů skončilo v exekuci protože nevěděli, že musí někde oznámit, že studují, a proto stát za ně nic neplatil.
A právě v tomhle je strašný bor..l. Někdy to automaticky musí dělat škola, někdy nesmí, někdy zpravidla dělá ale student nemá šajna, jestli i v jeho případě, atd.
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Havel

advokát

Martin Jahn

manažer

Jaroslav Havel
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Martin Jahn
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 7 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services