Když pro pojišťovnu nejste sprostý podezřelý

PR článek | rubrika: FINEXPO | 13. 2. 2023
Když dům hoří týden od pojištění, je to podezřelé. Když přijdete za pojišťovnou měsíc po uzavření životní pojistky, že jste nemocní, ani se nehledá, jestli jste o nemoci nevěděli dopředu. Nic nedostanete. Existují ale výjimky: v pojišťovně Simplea případ prozkoumají. A když je jasné, že nejde o žádný podfuk, nechytračí a platí.
Když pro pojišťovnu nejste sprostý podezřelý

Zdroj: Shutterstock

Komerční spolupráce

Myslíte, že klíště žije jen v lese a aktivní je jenom v létě? Není to tak. Klíšťata se do vás můžou zakousnout i na zahrádce nebo v parku od jara do příchodu prvních mrazů. A protože některá přenášejí nejrůznější nemoci, můžou způsobit potíže vedoucí až k dlouhodobé pracovní neschopnosti. Pak je dobré soustředit se na uzdravování a nemuset se stresovat s penězi. A k tomu je na světě pojištění.

Česko patří mezi země s nejvyšším výskytem klíšťové encefalitidy v Evropě. Drobní roztoči přenášejí také boreliózu, kterou každoročně onemocní tisícovky Čechů. Jedním z nich byl Jakub z Pardubického kraje. Jenže typické příznaky infekce se u něj po kousnutí klíštětem neobjevily. Neléčená nemoc začala napadat centrální nervový systém a přerostla v takzvanou neuroboreliózu.

Nemusí. Ale hrajou fér

Ta se nakonec projevila a shodou okolností měsíc po uzavření životního pojištění. Laik si řekne: Ještě štěstí, že ho měl. Ve skutečnosti ale měsíc po sjednání pojistky spadá u každého životního pojištění do takzvané čekací doby. Pojišťovny si ve smlouvách vymiňují, že první dva nebo tři měsíce pojištění nebo i delší dobu pojistka ještě neplatí. Chrání se tak před podvodem – ale většinou se nenamáhají zjistit a pochopit, jestli jde vážně o nějakou levotu, nebo o shodu okolností. Nemusí platit, neplatí.

Simplea

Nevymlouváme se
Garantujeme plnění v 99 % případů
Nezdržujeme
Peníze vyplácíme do 2 dnů
Platíme víc
Za stejné peníze výrazně vyšší krytí

I pojišťovna Simplea má takovou čekací dobu v pojistných podmínkách mezi výlukami. Přesto ale Jakubovi vyplatila 50 tisíc korun z pojištění pracovní neschopnosti. Nad každým případem, který do výluk z pojištění spadá, se totiž schází škodní komise, která ho individuálně posoudí a rozváží.

„Každý klientský příběh je specifický a unikátní a zaslouží si zvláštní pozornost,“ vysvětluje ředitel Simplea Martin Švec, co v jeho pojišťovně považují za fér přístup.

„S plněním od pojišťovny Simplea jsem naprosto spokojený a upřímně – velice mile mě překvapilo, jaká raketa mi přišla. A hlavně mě zaskočilo, jak rychle se všechno vyřešilo. Doma jsem byl pět měsíců a díky pojišťovně jsem neměl jediný finanční problém,“ potvrzuje Jakub ambici Simplea proplácet klientům peníze co nejdříve. Ve většině případů do dvou dnů.

„Díky své finanční poradkyni jsem konečně pochopil, co všechno dokáže životní pojistka. Dobře jsem udělal, že jsem přistoupil na její doporučení a pojistku si sjednal. Po všech stránkách se mi tahle smlouva vyplatí,“ hodnotí Jakub své dřívější rozhodnutí nechat si zpracovat finanční plán. V něm mu poradkyně nastavila pojištění tak, aby odpovídalo jeho aktuální situaci a potřebám.

Rada nad zlato

Životní pojištění jde u Simplea jako jediná životní pojistka v Česku sjednat i kompletně online na webu pojišťovny. Pokud nechcete, nemusíte se při jeho vyplňování s nikým bavit. Všechno zvládnete sami u počítače nebo mobilu.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

S věkem přichází kromě zkušeností i stáří. Češi se bojí ztráty soběstačnosti

26. 2. 2024 | Michal Korejs

S věkem přichází kromě zkušeností i stáří. Češi se bojí ztráty soběstačnosti

Život lidí v Česku se prodlužuje. V důchodu tak velmi pravděpodobně strávíme až o 10 let víc než naši prarodiče. Zní to jako pozitivní zpráva. Dlouhověkost ale s sebou přináší i obavy.... celý článek

Největší pojišťovny v Česku. Žebříčky za rok 2023

14. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Největší pojišťovny v Česku. Žebříčky za rok 2023

Trh pojištění v Česku loni stoupl meziročně o 7,1 %, celkový předpis smluvního pojistného dosáhl 168,49 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných údajů za rok 2023, které podle své metodiky... celý článek

Pro Čechy je víc smysl života než finanční příprava, říká průzkum

12. 12. 2023 | Lucie Weissová

Pro Čechy je víc smysl života než finanční příprava, říká průzkum

Češi by se rádi dožili 93 let – jenže do toho, jak pečují o své zdraví, se to nepromítá. Na dlouhý život nejsou připraveni ani finančně. Vyplývá to z průzkumu NN pojišťovny a penzijní... celý článek

Největší pojišťovna se chová nemravně, řekl soud a zastal se klienta

24. 11. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Největší pojišťovna se chová nemravně, řekl soud a zastal se klienta

Nový rozsudek v kauze starších smluv kapitálového životního pojištění je výjimečný tvrdou kritikou pojišťovny kvůli tomu, že dál těží z protiprávního stavu. Model „strhávám dle své... celý článek

Nová daňová výhoda. Pomůže, až budete závislí na pomoci druhých

15. 11. 2023 | Kateřina Hovorková, Petr Kučera

Nová daňová výhoda. Pomůže, až budete závislí na pomoci druhých

Poslanci daňově zvýhodnili takzvané pojištění dlouhodobé péče. To má zajistit výplatu peněz v případě, že se lidé stanou kvůli zdravotnímu stavu závislými na pomoci druhých. Většina... celý článek

Partners Financial Services