Axa proti kouření. Vstoupila do firmy, která má odvykací aplikaci

jih | rubrika: Aktuality | 19. 12. 2019

Skupina Axa Česká republika a Slovensko získala minoritní podíl v české společnosti Adiquit, která stojí za vznikem stejnojmenné digitální platformy pro odvykání kouření. Cílem investice je další rozvoj společnosti Adiquit. Podle obchodního rejstříku získala Axa 12,5% podíl.

Společnost Adiquit, za níž stojí odborníci na závislosti, se zabývá procesem odvykání kouření pomocí stejnojmenné aplikace. Ta kuřáky provádí odvykáním krok za krokem. Dvouměsíční program vyjde na 363 korun, klienti Axa budou mít zvýhodněnou cenu.

Hrajte na jistotu

„Naše partnerství se společností Adiquit je dalším krokem k naplnění naší vize posunout se z role plátce škod do role partnera našich klientů, který jim poskytuje mnohem širší servis a služby než jen pojistné produkty. Adiquit nám výrazně pomůže s posílením prevence jako nedílné součásti našich řešení,“ říká generální ředitel Axa Česká republika a Slovensko Robert Gauci.

Ten připomněl také nedávné rozhodnutí skupiny Axa podepsat na půdě OSN Závazek finančnictví bez tabáku, v jehož rámci skupina AXA deklarovala nulovou finanční podporu tabákovému průmyslu v oblasti pojišťovnictví a investic.

Podle průzkumu, který si Axa nechala zpracovat, kouří v současnosti zhruba třetina dospělých Čechů. Většině z těch, kteří se závislosti chtějí zbavit, se to nedaří.

„Na základě své praxe adiktologa mohu říci, že závislost na tabáku patří mezi nejsilnější závislosti. Devět z deseti kuřáků, kteří zkouší přestat bez pomoci, neuspějí. Právě proto jsme se s kolegy rozhodli vyvinout mobilní aplikaci Adiquit založenou na terapeutických a vědecky ověřených metodách,“ říká jeden ze zakladatelů Adiquitu adiktolog Adam Kulhánek.

„Studie prokázaly, že úspěšnost odvykání s Adiquit je až šestkrát vyšší, než když se člověk snaží přestat sám. Spojení s Axa nám navíc pomůže dostat Adiquit k ještě více lidem,“ dodává Kulhánek.

Penzijko s finančním bonusem

Penzijko s finančním bonusem

Založte si penzijko Conseq a získejte nejen státní příspěvky a daňovou úsporu, ale i bonus pro věrné klienty.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

axa, kouření, pojišťovny

A tohle už jste četli?

Vyléčené z rakoviny začnou považovat za zdravé. Po kolika letech a u jakých pojišťoven?

22. 5. 2024 | Kateřina Hovorková

Vyléčené z rakoviny začnou považovat za zdravé. Po kolika letech a u jakých pojišťoven?

Pojišťovny zveřejnily tabulku, od kdy budou onkologické pacienty po úspěšné léčbě považovat za zdravé. Lidé pak získají nárok na rovné podmínky při uzavírání životních pojistek a dalších... celý článek

Zvýšení příspěvku na péči schválili poslanci. Někdo dostal hodně, jiný nic

12. 4. 2024 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Zvýšení příspěvku na péči schválili poslanci. Někdo dostal hodně, jiný nic

Příspěvek na péči se o července zvýší. Schválili to dnes poslanci. Podle koaličního návrhu se ale příspěvek nezvýší všem. Poroste příspěvek pro lidi s druhým, třetím a čtvrtým stupněm... celý článek

Civilizační nemoci nepřinesla civilizace, ale náš způsob života

27. 3. 2024 | Lucie Weissová

Civilizační nemoci nepřinesla civilizace, ale náš způsob života

Založením rodinné kliniky Galen Clinic si Luboš Kmeť plní svou představu, jak by se mělo přistupovat k pacientům z odborného, ale hlavně lidského hlediska. Sází na prevenci, celostní... celý článek

Lepší bonusy od zdravotních pojišťoven? Na změnu zbývá pár dnů

20. 3. 2024 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Lepší bonusy od zdravotních pojišťoven? Na změnu zbývá pár dnů

Do konce března můžete požádat o změnu zdravotní pojišťovny. Prošli jsme seznamy benefitů a bonusů. Podívejte se, na co zdravotní pojišťovny letos lákají klienty.

Příspěvek na péči stoupne. Jurečka představil podrobnosti

9. 2. 2024 | Gabriel Pleska

Příspěvek na péči stoupne. Jurečka představil podrobnosti

Příspěvek na péči se letos zvýší, oznámilo dnes ministerstvo práce a sociálních věcí. Po dvou měsících jednání se vládní koalice shodla na jeho podobě, která je však méně velkorysá... celý článek

Partners Financial Services