Axa proti kouření. Vstoupila do firmy, která má odvykací aplikaci

jih | rubrika: Aktuality | 19. 12. 2019

Skupina Axa Česká republika a Slovensko získala minoritní podíl v české společnosti Adiquit, která stojí za vznikem stejnojmenné digitální platformy pro odvykání kouření. Cílem investice je další rozvoj společnosti Adiquit. Podle obchodního rejstříku získala Axa 12,5% podíl.

Společnost Adiquit, za níž stojí odborníci na závislosti, se zabývá procesem odvykání kouření pomocí stejnojmenné aplikace. Ta kuřáky provádí odvykáním krok za krokem. Dvouměsíční program vyjde na 363 korun, klienti Axa budou mít zvýhodněnou cenu.

Hrajte na jistotu

„Naše partnerství se společností Adiquit je dalším krokem k naplnění naší vize posunout se z role plátce škod do role partnera našich klientů, který jim poskytuje mnohem širší servis a služby než jen pojistné produkty. Adiquit nám výrazně pomůže s posílením prevence jako nedílné součásti našich řešení,“ říká generální ředitel Axa Česká republika a Slovensko Robert Gauci.

Ten připomněl také nedávné rozhodnutí skupiny Axa podepsat na půdě OSN Závazek finančnictví bez tabáku, v jehož rámci skupina AXA deklarovala nulovou finanční podporu tabákovému průmyslu v oblasti pojišťovnictví a investic.

Podle průzkumu, který si Axa nechala zpracovat, kouří v současnosti zhruba třetina dospělých Čechů. Většině z těch, kteří se závislosti chtějí zbavit, se to nedaří.

„Na základě své praxe adiktologa mohu říci, že závislost na tabáku patří mezi nejsilnější závislosti. Devět z deseti kuřáků, kteří zkouší přestat bez pomoci, neuspějí. Právě proto jsme se s kolegy rozhodli vyvinout mobilní aplikaci Adiquit založenou na terapeutických a vědecky ověřených metodách,“ říká jeden ze zakladatelů Adiquitu adiktolog Adam Kulhánek.

„Studie prokázaly, že úspěšnost odvykání s Adiquit je až šestkrát vyšší, než když se člověk snaží přestat sám. Spojení s Axa nám navíc pomůže dostat Adiquit k ještě více lidem,“ dodává Kulhánek.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

axa, kouření, pojišťovny

A tohle už jste četli?

Prevence je základ, říká gynekoložka

10. 1. 2023 | Lucie Weissová

Prevence je základ, říká gynekoložka

Zanedbání preventivních prohlídek v gynekologii se nevyplácí. „Neléčené akutní potíže přecházejí v chronické, z normálního stavu se stává přednádorový,“ říká Tereza Čeledová, gynekoložka... celý článek

Vracíme se k tradici rodinných lékařů, říká zakladatel nové kliniky

3. 1. 2023 | Jitka Šorfová

Vracíme se k tradici rodinných lékařů, říká zakladatel nové kliniky

Komplexní péče o celou rodinu. Takový má být koncept soukromého zdravotnického zařízení Galen Clinic, které v pražských Vinohradech plánuje otevřít lékař a podnikatel Luboš Kmeť. Tradiční... celý článek

Jak se staví evropská dálnice pro zdravotnická data

28. 12. 2022 | Jiří Batěk

Jak se staví evropská dálnice pro zdravotnická data

Zapamatujte si zkratku EHDS. Znamená European Health Data Space, neboli Evropský prostor pro zdravotní data. Na poli zdravotnictví půjde na našem kontinentu o jeden z nejdůležitějších... celý článek

Na pravidelné prohlídky k lékaři už nebude muset každý zaměstnanec

20. 12. 2022 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

Na pravidelné prohlídky k lékaři už nebude muset každý zaměstnanec

Povinnost zaměstnavatelů zajišťovat periodické pracovnělékařské prohlídky u nerizikových profesí skončí. Od 1. ledna 2023 zůstanou tyto prohlídky pouze dobrovolné. Změnu přináší vyhláška,... celý článek

Čekání na uznání invalidity a postižení se zkrátí. Nová pravidla pro posudky

18. 11. 2022 | Gabriel Pleska | 2 komentáře

Čekání na uznání invalidity a postižení se zkrátí. Nová pravidla pro posudky

Invalidní důchody, posudky kvůli dávkám pro postižené a další. Ročně Lékařská posudková služba vydá na 400 tisíc posudků. Lékařů má ale setrvale málo, navíc stárnou. Na posudky se čeká... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.