Axa proti kouření. Vstoupila do firmy, která má odvykací aplikaci

jih | rubrika: Aktuality | 19. 12. 2019 12:53

Skupina Axa Česká republika a Slovensko získala minoritní podíl v české společnosti Adiquit, která stojí za vznikem stejnojmenné digitální platformy pro odvykání kouření. Cílem investice je další rozvoj společnosti Adiquit. Podle obchodního rejstříku získala Axa 12,5% podíl.

Společnost Adiquit, za níž stojí odborníci na závislosti, se zabývá procesem odvykání kouření pomocí stejnojmenné aplikace. Ta kuřáky provádí odvykáním krok za krokem. Dvouměsíční program vyjde na 363 korun, klienti Axa budou mít zvýhodněnou cenu.

Hrajte na jistotu

„Naše partnerství se společností Adiquit je dalším krokem k naplnění naší vize posunout se z role plátce škod do role partnera našich klientů, který jim poskytuje mnohem širší servis a služby než jen pojistné produkty. Adiquit nám výrazně pomůže s posílením prevence jako nedílné součásti našich řešení,“ říká generální ředitel Axa Česká republika a Slovensko Robert Gauci.

Ten připomněl také nedávné rozhodnutí skupiny Axa podepsat na půdě OSN Závazek finančnictví bez tabáku, v jehož rámci skupina AXA deklarovala nulovou finanční podporu tabákovému průmyslu v oblasti pojišťovnictví a investic.

Podle průzkumu, který si Axa nechala zpracovat, kouří v současnosti zhruba třetina dospělých Čechů. Většině z těch, kteří se závislosti chtějí zbavit, se to nedaří.

„Na základě své praxe adiktologa mohu říci, že závislost na tabáku patří mezi nejsilnější závislosti. Devět z deseti kuřáků, kteří zkouší přestat bez pomoci, neuspějí. Právě proto jsme se s kolegy rozhodli vyvinout mobilní aplikaci Adiquit založenou na terapeutických a vědecky ověřených metodách,“ říká jeden ze zakladatelů Adiquitu adiktolog Adam Kulhánek.

„Studie prokázaly, že úspěšnost odvykání s Adiquit je až šestkrát vyšší, než když se člověk snaží přestat sám. Spojení s Axa nám navíc pomůže dostat Adiquit k ještě více lidem,“ dodává Kulhánek.

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

axa, kouření, pojišťovny

A tohle už jste četli?

První zdravotní pojišťovna přispěje na psychoterapii

8. 12. 2020 | Jiří Hovorka | 1 komentář

První zdravotní pojišťovna přispěje na psychoterapii

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) začíná nabízet proplacení psychoterapeutických služeb. Pojištěncům tak uhradí až deset lekcí u vybraných specialistů.

Těhotenské balíčky. Neplaťte za to, co můžete mít zadarmo

29. 11. 2020 | Veronika Doskočilová | 4 komentáře

Těhotenské balíčky. Neplaťte za to, co můžete mít zadarmo

Čekáte miminko? Takže už víte, že láska nepřináší „jen žal a výdaje“, jak se zpívá v písničce, ale spoustu radosti. A výdaje. Možná vám gynekolog nabídnul těhotenský balíček za pár... celý článek

Zdravotnictví by mohla pandemie posílit

24. 10. 2020 | Renata Lichtenegerová, Ondřej Tůma | 1 komentář

Zdravotnictví by mohla pandemie posílit

„Pandemie položí v několika vlnách mnoho firem, ale české zdravotnictví by mohla naopak posílit,“ odhaduje Marek Třeška, ředitel českého výrobce zdravotnických potřeb Hartmann-Rico. celý článek

Čau, senioři! Vezeme vám roušky

14. 9. 2020 | Pavel Jégl | 99 komentářů

Čau, senioři! Vezeme vám roušky

Poštovský panáček začíná rozvážet roušky a respirátory. Záchranný balíček dostane každý, kdo se dožil aspoň šedesáti. A není proti tomu odvolání.

Povinné roušky: Tohle je konečné rozhodnutí. Karanténa se zkrátí

25. 8. 2020 | redakce Peníze.CZ | 46 komentářů

Povinné roušky: Tohle je konečné rozhodnutí. Karanténa se zkrátí

Ano, i ministr zdravotnictví za hnutí ANO ví, že do konce srpna zbývá ještě týden. Ale tohle už opravdu vypadá jako definitivní rozhodnutí jím vedeného úřadu:

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.