Půjčka s prázdninami. Banky po konci odkladu slibují vstřícnost

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 3. 11. 2020 11:05
Půjčka s prázdninami. Banky po konci odkladu slibují vstřícnost

Zdroj: Shutterstock

Air Bank nově láká na spotřebitelské půjčky, u nichž každý následující rok umožní splátkové prázdniny na dva měsíce.

Nabídka se týká nově sjednaných půjček včetně těch, které si lidé převedou do Air Bank od konkurence nebo si do nich sloučí víc dosavadních půjček. Podmínkou, že si je klient sjedná do konce letošního roku.

„Naším cílem je pomoci lidem, kteří nyní uvažují o nové půjčce anebo chtějí snížit své měsíční splátky, tak, aby měli v období obecné nejistoty okolo epidemie koronaviru jistotu, že půjčku budou v případě zdravotních či finančních problémů schopni řádně splácet a vyjdou s penězi,“ říká Veronika Benešová, vedoucí oddělení Doplňkové finanční služby Air Bank.

Dvouměsíční splátkové prázdniny pak mohou klienti využít opakovaně každý kalendářní rok po celou dobu trvání půjčky. Poskytnutí splátkových prázdnin je bezplatné, klienti o ně zažádají online v internetovém bankovnictví. Aby je mohl klient využít, musí mít před zahájením splátkových prázdnin zaplacenou alespoň jednu řádnou splátku a nebýt v prodlení. První klienti si tak budou moci odložit už lednovou splátku.

Když už musíte...

... půjčte si u někoho normálního

Většinou nejvíc ušetříte, když nekoupíte. Ale jsou i půjčky nezbytné a jsou půjčky, které si na sebe vydělají. Pokud úvěr vážně potřebujete, nechejte si porovnat nabídky. A pokud bude půjčka nesmysl, řekneme vám to.

Air Bank s nabídkou přichází v době, kdy skončilo splátkové moratorium podle speciálního zákona. Ten umožnil lidem i firmám až půlroční odklad splátek. Naposled mohli tuto možnost využít pro splátku za říjen. Počínaje listopadovou splátkou se všechno vrací do standardních pravidel – podle nich může klient požádat banku o odklad, ale banka nemá povinnost mu vyhovět.

Ministryně financí Alena Schillerová v minulém týdnu potvrdila, že pokračování zákonného odkladu se nechystá. Shodla se na tom na jednání s poskytovateli úvěrů i zástupci neziskových společností, které v praxi řeší dluhovou problematiku.

Banky i úvěrové společnosti slibují, že vůči lidem, které koronavirová krize přivede do problému se splácením, budou postupovat individuálně a vstřícně. Základem je, aby se lidé v problémech včas obrátili na svou banku či úvěrovou společnost a situaci aktivně řešili.

Poskytovatelé úvěrů samozřejmě mohou dál odklad splátek nabízet ze své vlastní vůle, jako to udělaly na jaře ještě předtím, než Parlament schválil plošné moratorium. Podobné řešení teď oznámila Moneta: klienti mohou prostřednictvím formuláře na webu žádat o tříměsíční odklad.

Při odkladu splátek u Monety, stejně jako u splátkových prázdnin Air Bank, zaplatí klienti úroky i za dobu těchto úlev. Po jejich využití banky upraví splátkové kalendáře a úroky za měsíce s úlevou klienti uhradí na konci splácení, které se tedy prodlouží. Stejně to bylo i u plošného maratoria.  

Vstřícnost avizují i další banky. „Stejně jako v březnu i nyní jsme připraveni poskytnout klientům individuální odklady splátek, aby dokázali překonat krizi, do níž je dostala pandemie,“ říká například šéf České spořitelny Tomáš Salomon.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+36
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Půjčí vám 50 tisíc, zpátky chtějí 145. Žebříček ukazuje, na koho si dát pozor

18. 11. 2020 | Martin Kovalčík | 70 komentářů

Půjčí vám 50 tisíc, zpátky chtějí 145. Žebříček ukazuje, na koho si dát pozor

Analýza porovnává všech 38 poskytovatelů spotřebitelských úvěrů na trhu. Důležitá není jenom samotná úroková sazba, ve hře bylo celkem 15 parametrů.

Úvěrový strašák. Konec odkladu splátek očima expertů

6. 11. 2020 | Ondřej Tůma, Gabriel Pleska | 10 komentářů

Úvěrový strašák. Konec odkladu splátek očima expertů

Na jaře dostaly banky nakázáno: pokud přijde dlužník, že kvůli virové sezóně nemůže splácet, počkejte mu se splátkami. Virová sezóna na podzim pokračuje, odklad ale v listopadu ale... celý článek

Nová online půjčka od ČS je snadnější i pro neklienty

20. 10. 2020 | Petr Kučera

Nová online půjčka od ČS je snadnější i pro neklienty

Česká spořitelna začala nabízet novou online půjčku. Zájemci z řad fyzických osob i podnikatelů ji mohou sjednat během pár minut přímo na webu spořitelny, aniž by museli být jejími... celý článek

Jdeme si pro půjčku. Jak se dobře připravit

15. 10. 2020 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Jdeme si pro půjčku. Jak se dobře připravit

Už víte, že půjčka nemusí být vždycky zlo, a dobře jste si ji rozmysleli. Dneska uděláme krok dál a a zkusíme se teoreticky připravit na žádost o půjčku. Připravili jsme i malý slovníček... celý článek

Odklad splátek končí. Jak to bude dál?

3. 10. 2020 | Jiří Hovorka | 5 komentářů

Odklad splátek končí. Jak to bude dál?

Když budete v problémech, ozvěte se, domluvíme se na snížení splátek. To vzkazují banky lidem, kteří od listopadu opět musí splácet své půjčky. Problémových klientů ale nebude mnoho,... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.