Fúze prestižních advokátních kanceláří přináší na trh nového hráče

PR článek | rubrika: FINEXPO | 20. 12. 2022
Na špici české advokátní scény se zformoval nový silný hráč. Advokátní kancelář Chrenek, Kotrba se spojuje s advokátní kanceláří Toman & Partneři.
Fúze prestižních advokátních kanceláří přináší na trh nového hráče

Zdroj: Chrenek, Toman, Kotrba

Komerční spolupráce

Nově vzniklá advokátní kancelář Chrenek, Toman, Kotrba advokátní kancelář, spol. s r. o., bude sídlit v Praze, pobočky bude mít i v Brně, Olomouci a Bratislavě. Kombinace odborností a dosažených obratů obou spojujících se kanceláří řadí Chrenek, Toman, Kotrba mezi deset nejvýznamnějších advokátních kanceláří v České republice.

„Naše spojení se mi po všech stránkách jevilo smysluplné. Lidsky si rozumíme, náhled na výkon advokacie máme podobný, specializace naše i členů našich kanceláří se doplňují velmi vítaným způsobem,“ řekl k fúzi kanceláří Tomáš Chrenek, podle kterého tak klienti dostanou ještě komplexnější a kvalitnější službu.

V nové kanceláři bude pracovat více než sto advokátů, koncipientů, odborníků a dalších zaměstnanců, což z ní dělá jednu z největších českých advokátních kanceláří. Do této kategorie ji řadí i kombinovaný obrat obou spojujících se kanceláří – okolo 200 milionů korun v posledním roce.

„Fúze je skvělá příležitost, jak zajistit rozvoj obou právních kanceláří. Staneme se ještě silnějším partnerem pro naše klienty, kterým se budu i nadále věnovat. Líbí se mi vize a byznysové uvažování Tomáše Chrenka, které umožní společný růst. Navíc si Tomáš v otázkách směřování kanceláře rozumí s mým synem Šimonem, který je v advokacii mým nástupcem, a i proto naše spojení dává velký smysl,” těší se na budoucí spolupráci Petr Toman.

Společníci se shodují, že i přes fakt, že obě jejich kanceláře patří mezi špičku už nyní, nechtějí usínat na vavřínech. Právě fúze je pak podle nich cesta, jak služby pro klienty dostat na ještě vyšší úroveň. Zaměření obou kanceláří do sebe totiž ideálně zapadá.

Nejsilnější expertízu přináší Chrenek, Kotrba v korporátním právu, problematice fúzí a akvizic, ve veřejných zakázkách a veřejné podpoře. Toman & Partneři jsou tradičně velice silní zejména v oblasti trestního a rodinného práva, kybernetické bezpečnosti či nemovitostního práva. „Byť obě kanceláře měly generální praxi, v některých oblastech se vyprofilovaly silněji. A nyní po spojení našich kanceláří lze říci, že slabinu bychom hledali velmi těžko,“ doplňuje ke sloučení Tomáš Chrenek.

Advokátní kancelář Chrenek, Kotrba leží na tradici sahající až do roku 1995, přičemž své současné jméno nese od 1. ledna minulého roku. Advokátní kancelář Toman & Partneři vznikla v roce 1993 a často se věnovala komplikovaným a medializovaným případům.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Proč Degiro stoplo prodej některých ETF. A přidají se další?

20. 3. 2023 | Gabriel Pleska | 5 komentářů

Proč Degiro stoplo prodej některých ETF. A přidají se další?

Platforma Degiro, přes kterou investuje i řada českých drobných investorů, nečekaně pozastavila nákupy některých ETF (burzovně obchodovaných fondů). Klientům to napsala ve středu večer,... celý článek

Řekněte si o příspěvek na dojíždění. Novou práci může podpořit stát

20. 3. 2023 | Gabriel Pleska

Řekněte si o příspěvek na dojíždění. Novou práci může podpořit stát

Jste delší dobu na pracovním úřadě, nikde v okolí pro vás práce není, ale za humny by byla? Pak je právě pro vás určený příspěvek na podporu regionální mobility, zvaný také příspěvek... celý článek

Kdy jsou Velikonoce v roce 2023 a jak budou otevřené obchody

18. 3. 2023 | Kateřina Jungvirtová

Kdy jsou Velikonoce v roce 2023 a jak budou otevřené obchody

Na jaké dny připadají Velikonoce v roce 2023, jak zjistit datum pohyblivých svátků a jak jsou o Velikonocích otevřené obchody? Tady je přehled.

Peníze nevracíme, zboží zpátky nebereme. Když e-shop tvrdí, že není e-shop

17. 3. 2023 | Gabriel Pleska

Peníze nevracíme, zboží zpátky nebereme. Když e-shop tvrdí, že není e-shop

Kromě e-shopů existují ještě všelijaké nákupní galerie a online tržiště. Rozdíl nemusí být k rozpoznání na první pohled, prý je ale důležitý: galerie a tržiště nemají žádnou odpovědnost,... celý článek

Služební Porsche si kupují i firmy ve ztrátě, ukázala analýza

14. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Služební Porsche si kupují i firmy ve ztrátě, ukázala analýza

Kolik automobilů značek obecně uznávaných za luxusní, je v Česku registrováno na firmy? Ve vozovém parku českých firem nejsou takové službáky nijak výjimečné. Zjistila to ve své analýze... celý článek

Partners Financial Services