Fúze prestižních advokátních kanceláří přináší na trh nového hráče

PR článek | rubrika: FINEXPO | 20. 12. 2022
Na špici české advokátní scény se zformoval nový silný hráč. Advokátní kancelář Chrenek, Kotrba se spojuje s advokátní kanceláří Toman & Partneři.
Fúze prestižních advokátních kanceláří přináší na trh nového hráče

Zdroj: Chrenek, Toman, Kotrba

Komerční spolupráce

Nově vzniklá advokátní kancelář Chrenek, Toman, Kotrba advokátní kancelář, spol. s r. o., bude sídlit v Praze, pobočky bude mít i v Brně, Olomouci a Bratislavě. Kombinace odborností a dosažených obratů obou spojujících se kanceláří řadí Chrenek, Toman, Kotrba mezi deset nejvýznamnějších advokátních kanceláří v České republice.

„Naše spojení se mi po všech stránkách jevilo smysluplné. Lidsky si rozumíme, náhled na výkon advokacie máme podobný, specializace naše i členů našich kanceláří se doplňují velmi vítaným způsobem,“ řekl k fúzi kanceláří Tomáš Chrenek, podle kterého tak klienti dostanou ještě komplexnější a kvalitnější službu.

V nové kanceláři bude pracovat více než sto advokátů, koncipientů, odborníků a dalších zaměstnanců, což z ní dělá jednu z největších českých advokátních kanceláří. Do této kategorie ji řadí i kombinovaný obrat obou spojujících se kanceláří – okolo 200 milionů korun v posledním roce.

„Fúze je skvělá příležitost, jak zajistit rozvoj obou právních kanceláří. Staneme se ještě silnějším partnerem pro naše klienty, kterým se budu i nadále věnovat. Líbí se mi vize a byznysové uvažování Tomáše Chrenka, které umožní společný růst. Navíc si Tomáš v otázkách směřování kanceláře rozumí s mým synem Šimonem, který je v advokacii mým nástupcem, a i proto naše spojení dává velký smysl,” těší se na budoucí spolupráci Petr Toman.

Společníci se shodují, že i přes fakt, že obě jejich kanceláře patří mezi špičku už nyní, nechtějí usínat na vavřínech. Právě fúze je pak podle nich cesta, jak služby pro klienty dostat na ještě vyšší úroveň. Zaměření obou kanceláří do sebe totiž ideálně zapadá.

Nejsilnější expertízu přináší Chrenek, Kotrba v korporátním právu, problematice fúzí a akvizic, ve veřejných zakázkách a veřejné podpoře. Toman & Partneři jsou tradičně velice silní zejména v oblasti trestního a rodinného práva, kybernetické bezpečnosti či nemovitostního práva. „Byť obě kanceláře měly generální praxi, v některých oblastech se vyprofilovaly silněji. A nyní po spojení našich kanceláří lze říci, že slabinu bychom hledali velmi těžko,“ doplňuje ke sloučení Tomáš Chrenek.

Advokátní kancelář Chrenek, Kotrba leží na tradici sahající až do roku 1995, přičemž své současné jméno nese od 1. ledna minulého roku. Advokátní kancelář Toman & Partneři vznikla v roce 1993 a často se věnovala komplikovaným a medializovaným případům.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Banky mají víc chránit klienty před podvody. Za první chybu odškodnění, chce EU

29. 2. 2024 | Olga Skalková | 2 komentáře

Banky mají víc chránit klienty před podvody. Za první chybu odškodnění, chce EU

Evropská unie chystá balíček zvaný PSD3/PSR. Má zlepšit ochranu a bezpečnost spotřebitelů. O novinkách, jejichž definitivní podoba teprve vzniká, mluví v rozhovoru europoslanec Ondřej... celý článek

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

27. 2. 2024 | Pavla Adamcová | 2 komentáře

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

Síť bankomatů Euronet v Česku strhává lidem poplatek za službu, kterou si ve skutečnosti neobjednali – nebo ji nakonec ani nedostali. Některým velkým bankám se takové klamání jejich... celý článek

Skoro tři miliony lidí čeká výměna průkazu VZP

26. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Skoro tři miliony lidí čeká výměna průkazu VZP

Od dubna začne Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) velkou výměnu průkazů pojištěnce. Nový průkaz s platností na dalších deset let obdrží lidé, kterým v letošním roce vyprší platnost... celý článek

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

23. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

Státní zemědělská a potravinářská inspekce loni kontrolovala dohromady 194 stravovacích provozoven. Zjistila, že nepravdivé a zavádějící informace poskytovala zákazníkům čtvrtina z... celý článek

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Partners Financial Services