Audioteka slaví a nabízí podzimní inspiraci

PR článek | rubrika: FINEXPO | 14. 10. 2022
Největší audioknižní platforma v Česku působí na našem trhu už jedenáct let. Vedle bohaté nabídky distribuovaných titulů vyniká i vlastní tvorbou včetně oceňovaných superprodukcí.
Audioteka slaví a nabízí podzimní inspiraci

Zdroj: archiv Audioteka CZ

Komerční spolupráce

Za jedenáct let přivedla Audioteka k poslechu více než půl milionu posluchačů, kterým v současné době nabízí přes 7 600 audioknih nejrůznějších formátů a žánrů. K nejoblíbenějším dlouhodobě patří detektivky a thrillery, fantasy a sci-fi a také tituly zaměřené na osobní rozvoj. Svým zákazníkům prodala úctyhodných 1,2 miliardy minut mluveného slova.

Brána do světa audioknih

Audioteka je zároveň významným producentem audio obsahu. Z její dílny pochází 518 audioknih, mezi nimiž jsou i tituly v takzvaném superprodukčním zpracování. Tento inovativní přístup k tvorbě na náš trh uvedla a kontinuálně se mu věnuje od podzimu 2020. Tituly v superprodukčním pojetí zaujmou nejen špičkovým hereckým obsazením, ale také precizním zvukovým plánem s originálními audio efekty, a často i autentickou hudbou – jako tomu bývá u filmů.

„Přinášejí tak intenzivnější zážitek z poslechu a oslovují širší publikum. Pro mnohé se stávají branou do světa audioknih. Naše zkušenost za globální Audioteku ukazuje, že až 37 % nových uživatelů začíná právě poslechem některého ze superprodukčních děl. Oblibě se však tento způsob zpracování těší i u stálých posluchačů, kteří oceňují mimořádně kvalitní zvuk,“ upřesňuje Akradiusz M. Seidler, CEO globální Audioteky a jeden ze dvou jednatelů společnosti Audiotéka.cz.

Prestižní ocenění

Právě se zástupci superprodukce sklidila Audioteka velký úspěch na prestižních cenách Audiokniha roku 2021, které uděluje Asociace vydavatelů Audioknih (AVA). Absolutním vítězem a zároveň nejlepší audio dramatizací roku 2021 se stal průlomový dokumentární audioseriál Agent. Prvenství získalo také audioknižní zpracování světové klasiky Mistr a Markétka, a to v kategorii Vícehlasá četba.

Náš audioknižní tip

Právě novinka z pera oceňovaného autora a režiséra Jiřího Havelky je našim tipem, který rozhodně stojí za poslech.

Jiří Havelka: Agent

Zdroj: archiv Audioteka CZ

Dokumentární audioseriál vypráví strhující příběh posledních dní života bývalého ruského agenta a nekompromisního Putinova kritika Alexandra Litviněnka. Mapuje dobu, kdy marně bojoval s následky otravy a zároveň pátral po tom, kdo za ní stojí. Autor a režisér Jiří Havelka s posluchači sdílí i citace z materiálů, které dosud nebyly do češtiny přeloženy nebo umělecky zpracovány. V hlavních rolích excelují hvězdy Dejvického divadla v čele s Jaroslavem Pleslem, Klárou Melíškovou, Ivanem Trojanem a Martinem Myšičkou.

Více informací o titulech i dalších akcích najdete www.audioteka.cz.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Partners Banka má už 50 tisíc klientů. Přidává SEPA platby

13. 6. 2024 | Petr Kučera

Partners Banka má už 50 tisíc klientů. Přidává SEPA platby

Nová Partners Banka, která zahájila ostrý provoz 6. března, překročila za čtvrt roku hranici 50 tisíc klientů. Uloženo mají téměř 19 miliard korun, informovala mluvčí Tereza Píchalová. celý článek

Další fastfoody v Česku. Obři posilují, přibude jim konkurence

13. 6. 2024 | Pavla Adamcová

Další fastfoody v Česku. Obři posilují, přibude jim konkurence

Projděte si přehled největších fastfoodových řetězců v Česku, jejich další plány a také nováčky, kteří se k nám chystají.

První fotky, jak nový Máj vypadá uvnitř. Otevře se za týden

11. 6. 2024 | Pavla Adamcová

První fotky, jak nový Máj vypadá uvnitř. Otevře se za týden

Vizualizace interiéru nově zrekonstruovaného obchodního domu Máj Národní ukázala společnost Prochazka & Partners. Její architekti a projektanti na projektu pracovali přes rok a půl.... celý článek

Právo na opravu přichází. Jak vám pomůže a co znamená pro výrobce

11. 6. 2024 | Pavla Adamcová | 3 komentáře

Právo na opravu přichází. Jak vám pomůže a co znamená pro výrobce

Opravy porouchaných výrobků mají být snadnější a výhodnější než výměna za nové. Europoslanci schválili takzvané právo spotřebitele na opravu. To určuje povinnosti výrobců v případě,... celý článek

VZP varuje před novým podvodem, využívá WhatsApp

10. 6. 2024 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

VZP varuje před novým podvodem, využívá WhatsApp

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) varuje před novým trikem online podvodníků. Tentokrát jde o zprávy, které rozesílají na aplikaci WhatsApp spolu s odkazem na fiktivní web, kde se... celý článek

Partners Financial Services