Tajemství první dámy. Jak žijí manželky amerických prezidentů?

PR článek | rubrika: FINEXPO | 13. 2. 2022
Šest epizod. Šest výjimečných žen. Exkluzivní dokumentární seriál přibližuje roli první dámy Spojených států amerických, ale především ukazuje ženy, které se nesmazatelně zapsaly do historie. Originální americký dokument můžete vidět teď na Voyo.
Tajemství první dámy. Jak žijí manželky amerických prezidentů?

Zdroj: Voyo.cz

Komerční spolupráce

Za každým úspěšným mužem stojí silná žena. Možná jste tenhle citát už slyšeli. Po zhlédnutí amerického dokumentu jej můžete přehodnotit, protože příběhy prvních dam ukazují, že ženy nestojí za mužem, ale jsou mu rovnocenným partnerem, který stojí hrdě po boku prezidenta a věnuje minimálně stejné úsilí své agendě, která nemusí být na první pohled pro nás v České republice zřejmá.

V šesti epizodách se představí šest žen, které si získaly srdce milionů Američanů. Postupně budete moci nahlédnout na život Eleanor Rooseveltové, Lady Bird Johnsonové, Jackie Kennedy, Nancy Reagan, Hillary Rodham Clintonové a Michelle Obamové.

Všechny ženy spojuje role první dámy. Na vrchol pozornosti se dostaly po boku svých manželů, kteří se na okamžik stali nejmocnějšími muži naší planety. Vládnout však není jednoduché, a tak je potřeba mít vedle sebe někoho, kdo obstará další důležité části prezidentské agendy. Od toho byly první dámy, jejichž život, úspěchy a roli v chodu celých Spojených států amerických, zobrazuje dokumentární série Legendární první dámy.

V sérii rozhovorů promíchaných s archivními záběry se dozvíte věci, o kterých se dosud nemluvilo. Nebo alespoň ne příliš nahlas. Nyní konečně zjistíte, zda může první dáma přemluvit amerického prezidenta, jak tomu bývá v mnohých filmech, nebo jde jen o trik hollywoodských filmařů, který však do skutečného světa vysoké politiky nepatří.

První dámy poprvé vystoupají na první místo a budou hrát prim. Překvapí vás jejich otevřenost, díky čemuž můžete zpětně pochopit spoustu dějinných souvislostí, které formovaly jak USA, tak i celý svět kolem nás. Tento jedinečný seriál a mnoho dalších inspirativních filmů online na Voyo

Seznam epizod první série:

  1. Michelle Obama
  2. Jackie Kennedy
  3. Nancy Reagan
  4. Eleanor Roosevelt
  5. Lady Bird Johnson
  6. Hillary Rodham Clinton

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Čtyřlístek jako poklad. První číslo se draží za desítky tisíc

27. 5. 2024 | redakce Peníze.CZ

Čtyřlístek jako poklad. První číslo se draží za desítky tisíc

První vydání časopisu Čtyřlístek s názvem Vynález profesora Myšpulína z roku 1969 se v poslední aukci portálu Aukro.cz vydražilo za 53,5 tisíce korun.

Penny zavře dřív, dá lidem volno na hokej

26. 5. 2024 | redakce Peníze.CZ

Penny zavře dřív, dá lidem volno na hokej

Obchodní řetězec Penny dnes výjimečně zavře všechny své prodejny už v 19 hodin. Běžně přitom mají otevřeno do 20 hodin, ve velkých městech do 21 nebo 22 hodin.

Stížností na energošmejdy přibývá. Loví i v restauracích

26. 5. 2024 | redakce Peníze.CZ

Stížností na energošmejdy přibývá. Loví i v restauracích

Nepoctivých zprostředkovatelů energií přibývá, varuje Energetický regulační úřad. Může za to hlavně současný pokles cen elektřiny a plynu.

Poplatek navíc za rozvoz jídla? Firmy vysvětlují, co je servis

25. 5. 2024 | Pavla Adamcová

Poplatek navíc za rozvoz jídla? Firmy vysvětlují, co je servis

Zaplatíte za samotnou cenu jídla, za dopravu a dáte i spropitné. Přesto po vás chtějí ještě servisní poplatek. Praxe rozvážkových firem Wolt a Foodora zaujala v tomto týdnu uživatele... celý článek

ČSOB vylepší pojištění nákupu, když platíte kreditkou

23. 5. 2024 | Petr Kučera

ČSOB vylepší pojištění nákupu, když platíte kreditkou

ČSOB od července změní některé podmínky pro pojištění ochrany nákupu a prodloužené záruky, které nabízí jako součást služeb ke kreditní kartě.

Partners Financial Services