Nový neomezený tarif. Operátor stlačil cenu pod tisícovku

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 6. 2021 | 9 komentářů
Nový neomezený tarif. Operátor stlačil cenu pod tisícovku

Zdroj: Shutterstock

Mobilní operátor Vodafone spouští nové neomezené tarify. Za 799 korun měsíčně nabízí neomezené volání a SMS do všech sítí a k tomu neomezené množství dat.

U nového tarifu s názvem Neomezený Super je omezená jenom rychlost stahování, a to na 10 Mb/s. Podle operátora to stačí i pro sledování filmů ve vysokém rozlišení nebo třeba pro pracovní videohovory.

Kdo chce neomezený tarif s opravdu neomezenou rychlostí, může si vybrat tarif Neomezený Premium 5G. Ten vyjde na 1199 korun měsíčně.

Pro prvních pět tisíc zákazníků pak Vodafone nabízí ještě tarif Neomezený Basic za 599 korun. Ten obsahuje neomezená data, volání i SMS, ale rychlost stahování je omezena až na 2 Mb/s. Podle operátora to stačí například pro chatovaní, sociální sítě, poslech hudby nebo hledání v mapách. Limitovaná nabídka bude dostupná od 4. června výhradně přes webové stránky Vodafonu.

Řežeme náklady!

Řetězova pila
Zdroj: Shutterstock

Účty za telefon, elektřina, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

U prvních dvou tarifů získá klient, který už od Vodafonu využívá pevný internet nebo si ho nově pořídí, slevu. Neomezený Super pak vyjde na 699 korun a Neomezený Premium 5G na 999 korun.

Konkurenční T-Mobile prodává neomezené tarify s měsíční cenou od 1075 korun. S tímto tarifem se prvních 20 GB dat stáhne neomezovanou rychlostí, poté rychlost klesne na 3 Mb/s. Poslední velký operátor O2 má nejlevnější neomezený tarif za 1099 korun. U něj je rychlost stahování už od začátku omezena na 5 Mb/s. Podle operátora to stačí i k přehrávání videí v HD kvalitě.

Výhodnější nabídky operátoři mají třeba pro studenty.

V minulosti většinou platilo, že když ceny u tarifů jeden z velké operátorské trojky upravil, reagovali zbylí dva konkurenti poměrně rychle. Uvidíme, kam se tedy trh v příštích týdnech posune. Vodafone začíná prodávat základní neomezený tarif za 799 korun, v blízkosti této úrovně má O2 tarify s neomezeným voláním a SMS za 649 korun (4 GB dat) a za 849 korun (14 GB). T-Mobile je na 625 korunách (4 GB) a 825 korunách (15 GB).

Nabídka virtuálních operátorů se zaměřuje spíše na klienty, kteří mají omezený rozpočet a dávají přednost předplaceným službám, neomezená data u nich nenejdete. Například Tesco Mobile tak má za 649 korun neomezené volání a SMS a k tomu 3 GB dat, ČEZ má podobný tarif za 659 korun. Sazka mobil nabízí za 499 korun 1000 minut volání a 5 GB dat, každá SMS je k tomu za korunu.

Zdroj: Vodafone

Nová nabídka Vodafonu.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 9 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 6. 2021 18:42

ste vsichni velmi drazi jste ostuda evropi hamba

+5
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (9 komentářů) příspěvků.
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

27. 2. 2024 | Pavla Adamcová | 2 komentáře

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

Síť bankomatů Euronet v Česku strhává lidem poplatek za službu, kterou si ve skutečnosti neobjednali – nebo ji nakonec ani nedostali. Některým velkým bankám se takové klamání jejich... celý článek

Skoro tři miliony lidí čeká výměna průkazu VZP

26. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Skoro tři miliony lidí čeká výměna průkazu VZP

Od dubna začne Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) velkou výměnu průkazů pojištěnce. Nový průkaz s platností na dalších deset let obdrží lidé, kterým v letošním roce vyprší platnost... celý článek

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

23. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

Státní zemědělská a potravinářská inspekce loni kontrolovala dohromady 194 stravovacích provozoven. Zjistila, že nepravdivé a zavádějící informace poskytovala zákazníkům čtvrtina z... celý článek

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Největší obchodní centra v Česku a kdo je vlastní. Projděte si přehled

22. 2. 2024 | Pavla Adamcová

Největší obchodní centra v Česku a kdo je vlastní. Projděte si přehled

Která nákupní centra patří mezi deset největších v republice? Jaké mají majitele a kolik jich je z Česka? Tady je žebříček.

Partners Financial Services