Nový neomezený tarif. Operátor stlačil cenu pod tisícovku

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 6. 2021 | 9 komentářů
Nový neomezený tarif. Operátor stlačil cenu pod tisícovku

Zdroj: Shutterstock

Mobilní operátor Vodafone spouští nové neomezené tarify. Za 799 korun měsíčně nabízí neomezené volání a SMS do všech sítí a k tomu neomezené množství dat.

U nového tarifu s názvem Neomezený Super je omezená jenom rychlost stahování, a to na 10 Mb/s. Podle operátora to stačí i pro sledování filmů ve vysokém rozlišení nebo třeba pro pracovní videohovory.

Kdo chce neomezený tarif s opravdu neomezenou rychlostí, může si vybrat tarif Neomezený Premium 5G. Ten vyjde na 1199 korun měsíčně.

Pro prvních pět tisíc zákazníků pak Vodafone nabízí ještě tarif Neomezený Basic za 599 korun. Ten obsahuje neomezená data, volání i SMS, ale rychlost stahování je omezena až na 2 Mb/s. Podle operátora to stačí například pro chatovaní, sociální sítě, poslech hudby nebo hledání v mapách. Limitovaná nabídka bude dostupná od 4. června výhradně přes webové stránky Vodafonu.

Řežeme náklady!

Řetězova pila
Zdroj: Shutterstock

Účty za telefon, elektřina, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

U prvních dvou tarifů získá klient, který už od Vodafonu využívá pevný internet nebo si ho nově pořídí, slevu. Neomezený Super pak vyjde na 699 korun a Neomezený Premium 5G na 999 korun.

Konkurenční T-Mobile prodává neomezené tarify s měsíční cenou od 1075 korun. S tímto tarifem se prvních 20 GB dat stáhne neomezovanou rychlostí, poté rychlost klesne na 3 Mb/s. Poslední velký operátor O2 má nejlevnější neomezený tarif za 1099 korun. U něj je rychlost stahování už od začátku omezena na 5 Mb/s. Podle operátora to stačí i k přehrávání videí v HD kvalitě.

Výhodnější nabídky operátoři mají třeba pro studenty.

V minulosti většinou platilo, že když ceny u tarifů jeden z velké operátorské trojky upravil, reagovali zbylí dva konkurenti poměrně rychle. Uvidíme, kam se tedy trh v příštích týdnech posune. Vodafone začíná prodávat základní neomezený tarif za 799 korun, v blízkosti této úrovně má O2 tarify s neomezeným voláním a SMS za 649 korun (4 GB dat) a za 849 korun (14 GB). T-Mobile je na 625 korunách (4 GB) a 825 korunách (15 GB).

Nabídka virtuálních operátorů se zaměřuje spíše na klienty, kteří mají omezený rozpočet a dávají přednost předplaceným službám, neomezená data u nich nenejdete. Například Tesco Mobile tak má za 649 korun neomezené volání a SMS a k tomu 3 GB dat, ČEZ má podobný tarif za 659 korun. Sazka mobil nabízí za 499 korun 1000 minut volání a 5 GB dat, každá SMS je k tomu za korunu.

Zdroj: Vodafone

Nová nabídka Vodafonu.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Jednoduché dokládání škod

@SubmitCaption

Dokládejte škody na majetku třeba jen pomocí mobilu. S aplikací Moje škody můžete průběh řešení také sledovat.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 9 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 6. 2021 18:42

ste vsichni velmi drazi jste ostuda evropi hamba

+5
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (9 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Česká pošta testuje ještě pomalejší doručování. Zavede ho v létě

2. 6. 2023 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Česká pošta testuje ještě pomalejší doručování. Zavede ho v létě

Ekonomické zásilky, které Česká pošta dodávala do dvou dní od podání, bude od 1. července doručovat až do tří dní od podání. Změnu, kterou státní podnik dnes oznámil, doprovází i zdražení... celý článek

Raiffeisenbank dočasně odpustí poplatek za online směnárnu

1. 6. 2023 | Petr Kučera

Raiffeisenbank dočasně odpustí poplatek za online směnárnu

Služba Směnárna, která je součástí mobilního bankovnictví Raiffeisenbank, bude během června zdarma. Standardně za ni banka účtuje paušální poplatek 39 korun měsíčně.

Air Bank vrátí procento z plateb v cizině. Někomu i dvě

1. 6. 2023 | Petr Kučera

Air Bank vrátí procento z plateb v cizině. Někomu i dvě

Air Bank vrátí klientům až dvě procenta z plateb kartou v cizině. Akce startuje dnes, tedy 1. června, a potrvá do 30. září. 

Lidl prodlouží otevírací dobu. Kde si nakoupíte déle?

31. 5. 2023 | redakce Peníze.CZ

Lidl prodlouží otevírací dobu. Kde si nakoupíte déle?

Od 1. června prodlouží obchodní řetězec Lidl otevírací dobu u více než 250 z celkem 316 prodejen. Zdůvodňuje to tím, že zájem o nakupování v pozdějších denních až nočních hodinách roste.  celý článek

Kdo doplatí na zrušení kolků? Ten, kdo žije v hotovosti

31. 5. 2023 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Kdo doplatí na zrušení kolků? Ten, kdo žije v hotovosti

Kolkové známky, kterými se dají hradit správní poplatky, mají skončit. Je to sice obstarožní, velmi nedigitální nástroj, ale dobře s ním můžou úřadům platit i lidi, co nechtějí používat... celý článek

Partners Financial Services