Roušky budou povinné v autě i venku. Ale jenom někdy

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 19. 10. 2020 | 51 komentářů
Roušky budou povinné v autě i venku. Ale jenom někdy

Zdroj: Shutterstock

Roušky budou od středy povinné na více místech než doteď. Po jednání vlády to oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).

Povinné zakrytí úst a nosu se nově týká také lidí v autě, pokud v něm nejsou jenom členové jedné rodiny. Nově musí mít lidé roušky za určitých okolností i venku: na veřejně přístupných místech v zastavěném území obcí, jestliže od sebe nemají aspoň dvoumetrové rozsetupy – opět s výjimkou rodiny. V obou případech byly roušky doteď jenom doporučené. Výjimku mají lidé při sportování.

Už dnes jsou roušky povinné ve všech vnitřních prostorech staveb mimo bydliště nebo místo ubytování (například hotelový pokoj), v prostředcích veřejné dopravy a na nástupišti, v přístřešku a čekárně veřejné dopravy.

Cílem přísnějších opatření v boji proti šíření koronaviru je zpomalit dosavadní rychlý růst počtu nemocných i hospitalizovaných.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-162
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 51 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 10. 2020 19:40, jana

rousky venku to snad ne proboha

+126
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

19. 10. 2020 21:00, Tony Rejman

Nově musí mít lidé roušky i venku na území obcí (bohužel o několik měsíců opožděné rozhodnutí), jestliže od sebe nemají aspoň dvoumetrové rozestupy(naprosto debilní rozhodnutí - tak pozor - nezapomenout nosit se svačinou i pásma - ke kontrole přeměření rozestupů:::?

-49
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (51 komentářů) příspěvků.

Oblíbená témata

koronavirus, Roman Prymula, roušky

A tohle už jste četli?

Jste na dně? Jak teď žádat o mimořádnou pomoc

19. 10. 2020 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Jste na dně? Jak teď žádat o mimořádnou pomoc

Žádost o jednorázovou pomoc na úhradu životních nákladů se zjednodušila. Navíc nově přispěje i na splátku hypotéky. Úplně snadné to ale není.

Tajemný muž s modelem. Babiše varoval šéf pojišťovny

18. 10. 2020 | Petr Kučera | 5 komentářů

Tajemný muž s modelem. Babiše varoval šéf pojišťovny

Vládní politici o něm mluví už od jara. Tajemný muž, který tehdy „zachránil Česko“. V březnu přišel za ministrem vnitra Janem Hamáčkem s excelovou tabulkou, která pak vládu přiměla... celý článek

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

8. 10. 2020 | Veronika Doskočilová | 22 komentářů

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937, který se před týdnem vydražil za rekordních 23 milionů korun, u sebe nejspíš nemáte. Možná ale v peněžence najdete zdánlivě obyčejné mince... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.